Czy prawdziwi mężczyźni wymarli? Poznaj ponadczasowe atuty męskości

prawdziwy mężczyzna

Wiele kobiet marzy o tzw. prawdziwym mężczyźnie, a niektóre wręcz twierdzą, że to wymierający gatunek. W mediach można znaleźć również wiele głosów, że prawdziwy mężczyzna teraz, a kilkadziesiąt lat temu, to dwie zupełnie inne osoby. Inne czasy nakreśliły inną perspektywę prawdziwego faceta, ale czy na pewno? Czy obecnie, współczesny prawdziwy mężczyzna, aż tak bardzo różni się od swojego odpowiednika sprzed kilkudziesięciu lat? Jakie są atuty prawdziwej męskości?

Prawdziwy mężczyzna, na przestrzeni lat

W kilkunastu lat, w wielu dziedzinach życia możemy zauważyć, że mężczyzna może być definiowany zupełnie inaczej, niż pamiętają to nasi ojcowie i dziadkowie. W ich czasach mężczyzna, miał opiekować się kobietą, ale jednocześnie miał ją kochać, szanować i mieć swoje zasady. W rodzinie to właśnie mężczyzna „nosił spodnie” i nie bał się podejmować trudnych decyzji oraz brania odpowiedzialności za nie. A jak jest współcześnie?

Wraz z tym jak świat stał się bardziej skomunikowany, coraz głośniej robiło się o wielu nowych ideologiach, różnego rodzaju ruchach na rzecz równouprawnienia oraz wszechobecnej tolerancji. Coraz mocniej również odchodziło się od konkretnych poglądów, co z czasem zaczęło coraz mocniej wpływać na wychowanie dzieci. Kiedyś ideologia „Gender” zostałaby wyśmiana, obecnie jest bardzo szeroko komentowana, a decyzja o tym, aby dziecko samo zdecydowało, jaką ma płeć, już nikogo nie dziwi. Pytanie jednak jakie należy postawić w tym miejscu, brzmi: czy to słuszny kierunek?

Czy jeśli mężczyzna otworzy kobiecie drzwi lub zapłaci za kolację, to oznacza, że obraża ją swoich zachowaniem, bo nie wierzy w to, że jest silną jednostką, czy chce być szarmancki, trzymać się swoich zasad i jednocześnie sprawić, aby kobieta poczuła się wyjątkowa? Kiedyś odpowiedź wydawałaby się oczywista, dzisiaj już niekoniecznie.

Atuty męskości

Każda osoba może stosować inne kryteria oceniania, dla jednych ważny jest piękny wygląd, a dla innych dużo większe znaczenie ma piękne wnętrze. Warto jednak wspomnieć, że atuty prawdziwego mężczyzny nigdy nie powinny się zmienić i są na tyle uniwersalne, że bez względu na czas, w jakim żyje, świadczą o prawdziwej wartości faceta.

Mocny charakter

Mocny charakter, nie oznacza niegrzecznego chłopca. Determinacja oraz posiadanie swojego zdania, powinny być nieodłączną częścią charakteru prawdziwego faceta.

Pewność siebie

Prawdziwy mężczyzna jest pewny siebie, ale nie jest arogancki. Wie czego chce, i umie o to walczyć, choć walka nie zawsze musi zakończyć się sukcesem. W życiu pojawiają się problemy? Zamiast uciekać, prawdziwy facet, bierze je na klatę i stara się je rozwiązać.

Opiekuńczość i troskliwość

Prawdziwy mężczyzna, umie dać kobiecie wolność, ale jednocześnie będzie zawsze obok niej. Będzie ją wspierał i będzie dla niej oparciem.

Czułość

Mężczyźni również potrafią być czuli. Prawdziwy mężczyzna umie kochać i nie boi się tego okazywać. Mawia się, że prawdziwy mężczyzna nigdy nie płacze, jednak łzy nie zawsze oznaczają słabość, a prawdziwy mężczyzna łez się nie boi.

Nieraz słyszało się, że: „męski świat to świat zasad”, albo „prawdziwi mężczyźni mają zasady”. To powiedzenie nie wzięły się znikąd. Powyższe atuty, są na tyle uniwersalne, że bardzo dobrze sprawdzą się w XV oraz XXI wieku i nie można ich ukrywać pod słowem tolerancja. Czy jeśli mężczyzna ma swoje zdanie i jest wierny własnym regułom, to oznacza, że nie jest tolerancyjny? Przecież bycie wiernym zasadom, nie oznacza krzywdzenia kogokolwiek albo kogoś wykluczania.

Obecnie pod tego typu słowa podciąga się bardzo wiele znaczeń, a jeśli ktoś ma zdanie inne, niż to, o którym mówi się np.: w mainstreamowych mediach, to bardzo często szufladkuje się go, jako kogoś niepasującego do współczesnego świata. Może zasady się nie zmieniły, a to współczesny świat stoi na głowie?

Droga prawdziwego mężczyzny, czyli jak się nim stać?

Prawdziwy mężczyzna kocha, nie boi się podejmować decyzji i brać na siebie odpowiedzialności. Jak zostać prawdziwym facetem? Bądź wierny swoim zasadom i nie bój się o tym mówić. Współczesny świat to świat kompromisów i wygody, gdzie każdy czeka, aby udało się coś zrobić łatwo i szybko. Prawdziwy facet nie boi się wziąć życia za przysłowiowe „jaja”, umie być stanowczy, a kiedy trzeba, oferuje pomoc i wsparcie swojej drugiej połowie. Szacunek, wsparcie i miłość to wartości uniwersalne, które w systemie wartości prawdziwego mężczyzny stoją bardzo wysoko.

Informacja prawna