W ostatnich latach wyraźnie widać wzmożone zainteresowanie zdrowym trybem życia oraz troską o swoją fizyczność. Sporo ludzi coraz częściej sięga po nieocenioną pomoc trenera personalnego. Na czym polega owa współpraca i jakie są jej podstawowe zalety? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jazda na desce snowboardowej i nartach to jedne z najlepszych zimowych aktywności fizycznych. Choć w praktycznie każdym kurorcie można wypożyczyć cały sprzęt, to jednak wiele osób decyduje się na zakup własnego wyposażenia. Takie rozwiązanie sprawia, że możemy idealnie dopasować narty, kijki lub deskę snowboardową do swoich wymagań. Nie każdy dysponuje odpowiednią ilością wolnego miejsca, aby przechowywać całość w mieszkaniu lub w domu. W takim przypadku magazyny do wynajęcia są najlepszym rozwiązaniem zapewniającym nie tylko swobodny dostęp, ale przede wszystkim bezpieczeństwo przechowywanych przedmiotów. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Jazda na rowerze staje się coraz popularniejszą formą spędzania wolnego czasu w Polsce. Szacuje się, iż każdego roku na nasz rynek trafia blisko 1 000 000 różnego rodzaju rowerów. Firma Kross jako wiodący producent jednośladów posiada blisko 25% udziału w rodzimym rynku. Tworząc modele dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników, cieszy się popularnością zarówno pośród amatorów, jak i sportowców reprezentujących nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Na rowerach marki KROSS jeżdżą między innymi Maja Włoszczowska, Jolanda Neff i Bartłomiej Wawak – złoty medalista Mistrzostw Europy w Maratonie w Singen. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Marzenie o idealnej, wysportowanej sylwetce dotyczy wielu z nas. Chcemy, żeby nasze ciało prezentowało się dobrze, niezależnie od wieku oraz płci. W związku z tym podejmujemy różne działania aby ten cel osiągnąć. Przede wszystkim: stosujemy dietę, rozpoczynamy treningi na siłowni lub w klubie fitness. Oczywiście każdemu z nas zależy na tym, żeby efekty pojawiły się w stosunkowo szybkim okresie czasu. Co zatem możemy zrobić, żeby nasze działania nie poszły na marne a wysiłek włożony w treningi przyniósł oczekiwane rezultaty? Przede wszystkim musisz postawić na odpowiedniego trenera personalnego, który przeprowadzi Cię przez cały proces zmiany sylwetki, będzie Cię motywował do pracy a także pomoże ustalić cel, który chcesz faktycznie osiągnąć! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Mimo, że wakacje się skończyły nie znaczy to, że nie możemy uprawiać sportów wodnych! Wrzesień to idealny moment by spróbować niektórych z nich!

Mimo, że wakacje się skończyły nie oznacza to, że nie możemy uprawiać sportów wodnych! Wrzesień to idealny moment by spróbować niektórych sportów wodnych. Zastanawiasz się, które warto przetestować i w których spróbować swoich sił? Moc pozytywnych emocji i adrenaliny z całą pewnością dostarczy surfing, kitesurfing i windsurfing. Jeśli chcesz poznać wszystkie tajniki uprawiania tych sportów, skorzystaj z wiedzy instruktorów szkoły kitesurfingu Funkite.pl w Chałupach. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jednym z efektów rosnącej popularności hulajnóg elektrycznych jest to, że wiele osób – także dorosłych – przypomniało sobie o frajdzie, jaką daje jazda zwyczajną hulajnogą. Spora grupa – tym razem głównie młodszych użytkowników – wskoczyła też na deski i rolki. W każdym z tych przypadków jednak jest coś, o czym warto pamiętać – bezpieczeństwo. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Lato to czas wypoczynku i przygód – w tym także próbowania nowych rzeczy. Dla niektórych będa to egzotyczne potrawy i odległe cele podróży albo niecodzienne rozrywki, a dla innych nowe sporty i związane z nimi wyzwania. Nie ma co marnować czasu i pięknej pogody na siedzenie w domu i oglądanie seriali – od tego są długie i mroźne zimowe wieczory albo jesienne pluchy, a nie letnie miesiące grzejącego słońca, które aż proszą, by wyjść na zewnątrz. W jaki sposób aktywnie spędzić wakacje? Co można robić zostając w mieście lub wyjeżdżając: na wieś, nad morze, w góry albo jeszcze gdzieś indziej? Jakie sporty i aktywności warto wypróbować samemu i z rodziną? O tym wszystkim dowiesz się z tego poradnika. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Mówi się, że nie ma nic cenniejszego od wiedzy. Buty do biegania dla wielu osób to po prostu buty do biegania. Niestety nie jest to tak oczywiste dla większości biegaczy, który zasmakowali w regularnym treningu i zdrowym stylu życia. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Ubrania na trening wymagają odpowiednich warunków prania. Jeśli zależy nam na tym, by materiały nie niszczyły się tak szybko, nawet przy częstym praniu, a wszelkie zanieczyszczenia zostały usunięte z odzieży, powinniśmy zwrócić więcej uwagi na kilka kwestii. O tym, jak poprawnie prać ubrania po treningu, piszemy w tym artykule! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Trening cardio przeprowadzony w domu może być tak samo efektywny, jak ten przeprowadzony na siłowni. Regularne ćwiczenia wykonywane w warunkach domowych wpłyną pozytywnie na kondycję naszego organizmu, a także pomogą w redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej. Nie musimy wcale posiadać specjalistycznego sprzętu, aby dobrze zmęczyć swoje ciało – zwykle wystarczą nam po prostu wygodne buty oraz mata treningowa. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]