Chcesz zacząć spędzać więcej czasu na zewnątrz? Przez pracę zdalną ciągle tylko siedzisz i brakuje Ci ruchu? Skorzystaj z naszego krótkiego przewodnika. Zanim zrobi się zbyt gorąco na zewnątrz — wykorzystaj miesiące takie jak kwiecień, maj i czerwiec, na powrót do formy. Według badań – 5 minut dziennie, spędzone na zewnątrz — wystarczy, żeby znacząco polepszyć samopoczucie. To do dzieła! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3]

Jak zwiększyć siłę – pytanie które zadaje sobie wielu mężczyzn. Trudno o cechę bardziej utożsamianą z męskością niż właśnie siła fizyczna. Który facet nie chce być silny? Dodatkowo duża siła, może i w dzisiejszych czasach nie jest niezbędna, ale zdecydowanie ułatwia życie. Czasem po prostu trzeba przenieść coś ciężkiego, a i zwykłe czynności będą dla nas po prostu łatwiejsze. Co także bardzo ważne, siła jest istotną cechą motoryczną praktycznie w każdym sporcie i na jej rozwój poświęca się specjalne jednostki treningowe. Jeśli chodzi o sporty jak podnoszenie ciężarów albo trójbój siłowy to sprawa jest oczywista. Co jednak z takimi jak biegi długodystansowe. Czy maratończyk musi być silny? Tak, ponieważ każdy jego ruch będzie zużywał mniej energii i choć kluczowa będzie wytrzymałość to pewien poziom siły też jest niezbędny. Dodatkowo często zawody wygra ten, który może najszybciej zafiniszować i tutaj także przewagę będą mieli ci silniejsi. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Siłownia to miejsce wielu możliwości, jeżeli chodzi o treningi. Na ogół mówiąc, idziemy po ćwiczyć, to zazwyczaj korzystamy zawsze z tych samych urządzeń. Właściwie nie mamy pojęcia, na czym ćwiczyć i jak ćwiczyć, aby nasze treningi przynosiły zamierzone efekty. Sprzęt, który oferuje siłownia, pozwala trenować różne partie ciała, pracować nad masą mięśniową, redukować tkankę tłuszczową oraz dbać o ogólną kondycję organizmu. Zatem zobacz pięć najpopularniejszych treningów, jakie możesz wykonywać na sprzęcie w siłowni. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
rękawice bokserskie

Istnieje wiele miejsc i producentów oferujących wszelkiego rodzaju sprzęt sportowy. Rękawice bokserskie używane są nie tylko przez zawodowych pięściarzy, ale także osoby traktujące boks jako pasję oraz takie, które biciem w worek treningowy uzupełniają swoje treningi. Przyrządy do tego potrzebne zakupić można online, a także stacjonarnie. Sklepy internetowe jednakże mają zazwyczaj bardziej obszerne oferty i większy wybór rozmiarów, a same zakupy nie wymagają nawet wyjścia z domu – czego chcieć więcej? Dlatego jeżeli masz już swój typ i jesteś zdecydowany na to, jakich akcesoriów potrzebujesz, warto sprawdzić oferty sklepów online – na przykład Golden Gloves. Należy jednak pamiętać, że przyrządy bokserskie muszą być dobrane w sposób odpowiedni, zgodnie z rozmiarem i przeznaczeniem, ponieważ ich głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i zapobieganie długotrwałym kontuzjom, których skutki mogą zmusić Cię nawet do zaprzestania treningów. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kreatyna jest związkiem, który pływa na pracę naszych mięśni, a konkretnie na ich wytrzymałość i dłuższy czas wzmożonej pracy. Naturalnym jej źródłem w organizmie ludzkim jest wątroba, jednak czas jej syntezy jest dość długi. Zdecydowanie szybszym sposobem na wzmocnienie swojej siły i sprawności mięśniowej jest zażywanie kreatyny w formie suplementu. Jakie rodzaje kreatyny wyróżniamy i dla kogo są one przeznaczone? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
jazda na rolkach

Jazda na rolkach to sposób na aktywność fizyczną, ale także na świetną rozrywkę i relaks dla każdego bez względu na wiek czy płeć. Regularne treningi niosą ze sobą wiele korzyści. Dają możliwość zrzucenia zbędnych kalorii, poprawiają kondycję, a także dotleniają organizm i wpływają na lepsze samopoczucie. Czy jazda na rolkach to sport dla każdego? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Na rynku prężnie działa wiele renomowanych firm produkujących rowery. Dowiedz się, jak wybrać egzemplarz, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
kij golfowy

Golfista może zabrać na pole golfowe maksymalnie 14 kijów. Ich dobór nie jest jednak przypadkowy. Kije golfowe różnią się przede wszystkim długością, wagą, kształtem główki, a także nachyleniem lica. To właśnie kąt nachylenia główki decyduje o trajektorii lotu piłki. W podstawowym podziale kije golfowe dzielimy na: woody, irony, hybrydy, wedge, puttery i chippery (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Książka jako (dozwolony) doping

Dobrze jest uprawiać sport – banał. O tej kwestii dobrze się myśli, największą trudnością jest zacząć. Często brakuje nam motywacji i inspiracji czy też impulsu, który popchnie nas w ramiona sportu. Dlatego warto zadbać o coś, co nas do aktywności zmotywuje albo zainspiruje do dalszych treningów, gdy brak… motywacji. Zdarza się, że rolę dopingu odegra… książka.

  1. Książki: sport i wypoczynek – co w nich znajdziemy?
  2. Książkowy doping – jak działa?

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zdrowy styl życia wybiera coraz więcej osób. Wiąże się on nie tylko z odpowiednim żywieniem, ale również aktywnością fizyczną. Chcąc wyrzeźbić ciało, wzmocnić mięśnie i pozbyć się nadprogramowych kilogramów, sięgnąć można po różnego rodzaju akcesoria. Jednym z nich jest guma do ćwiczeń, która cieszy się bardzo dużą popularnością. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]