Jazda na rolkach – kto może uprawiać ten sport?

jazda na rolkach

Jazda na rolkach to sposób na aktywność fizyczną, ale także na świetną rozrywkę i relaks dla każdego bez względu na wiek czy płeć. Regularne treningi niosą ze sobą wiele korzyści. Dają możliwość zrzucenia zbędnych kalorii, poprawiają kondycję, a także dotleniają organizm i wpływają na lepsze samopoczucie. Czy jazda na rolkach to sport dla każdego?

Rolki wskazane w każdym wieku

Jazda na rolkach to rodzaj ćwiczeń aerobowych, w trakcie których unikniesz kontuzji i przeciążania stawów, często pojawiających się na przykład podczas uprawiania joggingu. Co więcej, nie obciążają także stawów biodrowych, kolanowych czy skokowych, dlatego są świetną alternatywą dla osób starszych. Regularne uprawianie tego typu aktywności fizycznej przyczynia się do spadku cholesterolu, wzmocnienia mięśni, obniżenia ciśnienia tętniczego krwi oraz zmniejszenia wagi ciała.

Jazda na rolkach to sport, który gwarantuje dużą dawkę rozrywki dzieciom. W ofercie sklepów z rolkami znajdziesz specjalne modele dla najmłodszych, również regulowane, by jedna para wystarczyła na dłużej niż jeden sezon z racji rosnącej stopy. Jedynym ryzykiem z jakim wiąże się ta aktywność to upadki oraz otarcia. Z tego względu warto zaopatrzyć się w specjalne ochraniacze na kolana i łokcie oraz kask.

Rolki dla kobiet i dla mężczyzn

Choć może się wydawać, że najczęściej na rolkach widuje się kobiety to nic bardziej mylnego. Prawdą jest, że spotkasz je zwykle podczas rekreacyjnej jazdy po mieście lub w parku. Panie też zwykle decydują się na rolki fitness umożliwiające aktywność wspomagającą utratę zbędnych kalorii, z kolei dla mężczyzn pragnących odrobiny adrenaliny świetne sprawdzą się rolki do freestyle. To modele, które dzięki swojej konstrukcji i wielofunkcyjności przystosowane są do wykonywania różnorodnych trików oraz jazdy slalomowej. Nie oznacza to, że wykorzystasz je tylko w tym celu. Jeśli panujesz wybrać się na rekreacyjną przejażdżkę ze swoją rodziną – to również okażą się świetnym rozwiązaniem. Fanom ciekawych wyzwań i adrenaliny polecamy także wyczynowe hulajnogi.

Poza wieloma korzyściami zdrowotnymi jazda na rolkach sprzyja także relacjom z bliskim, ponieważ wspólne spędzanie wolnego czasu jednoczy ludzi. Korzystnie wpływa także na zawieranie nowych znajomości. Często osoby jeżdżące łączą się w grupy i umawiają na specjalistycznych forach na wspólne przejażdżki. Rolki to przede wszystkim uniwersalny sport, a dodatkowo dość specyficzny, aczkolwiek ekologiczny środek transportu.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna