Debet pojawia się na koncie, kiedy podczas zakupów wypłacimy więcej pieniędzy niż na nim było. Wysokość debetu może być zdeterminowana przez bank (np. przez zdolność kredytową właściciela konta), warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat. C (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Problem niepłodności dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Szacuje się, że w Polsce ok. 1,5 mln par ma problemy z poczęciem dziecka, a 30-60% mężczyzn walczy z niepłodnością. Panowie, którzy podejrzewają u siebie zaburzenia płodności, mogą sprawdzić jakość swojego nasienia w bardzo prosty, szybki i niedrogi sposób – wystarczy wykonać badanie na płodność męską, które dostarczy wszystkich informacji i może stanowić pierwszy krok do wdrożenia odpowiedniego leczenia. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kobiety uwielbiają otrzymywać prezenty, nawet niewielki upominek sprawia im ogromną radość, bo liczy się pamięć i gest. Nie trzeba nawet czekać na specjalną okazję, aby zrobić miłą niespodziankę wybrance swojego serca czy przyjaciółce. Jest tak wiele opcji do wyboru, że dla każdej pani znajdzie się coś odpowiedniego. Oczywiście wybór prezentu nie może być przypadkowy, należy dobrze go przemyśleć. Nie brakuje uniwersalnych upominków, ale warto mieć na uwadze potrzeby i preferencje bliskiej osoby, aby prezent okazał się strzałem w dziesiątkę i w pełni ja uszczęśliwił. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Uzależnienia są jednym z najbardziej rozpowszechnionych zaburzeń psychicznych i dotyczą tak naprawdę wszystkich grup społecznych, niezależnie od tego czy uboższych czy bogatszych, a ich cechą szczególną jest to, że szybko pogarszają jakość życia osoby uzależnionej oraz osób z jej otoczenia. Chociaż typów uzależnień jest bardzo wiele, we wszystkich przypadkach występuje wyraźna tendencja do nadmiernej fizycznej eksploatacji organizmu, co skraca lata życia oraz zaburza je, ingerując we wszystkie jego części (relacje społeczne i rodzinne, zdolność do znalezienia stabilnej i stałej pracy, znalezienia partnera, wychowania dzieci itp.). Ważne jest, aby jak najszybciej zająć się problemem i zwrócić się do odpowiednich osób o pomoc, by szybko zacząć terapię. Ale na czym tak naprawdę polega terapia uzależnień? Oto trzy fakty, które warto znać. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

W jaki sposób wybieracie wina? Drogą prób i błędów czy trzymając się wiernie sprawdzonych smaków i marek? Każda metoda może być dobra, jeśli znajdziecie dobrego dostawcę. A takim niewątpliwie jest Rafa Wino – jeden z bardziej rozpoznawalnych importerów win europejskich. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kupowanie prezentu dla partnerki może być nie lada wyzwaniem. Mówi się, że dobrym upominkiem jest biżuteria. Warto wiedzieć co sprawi prawdziwą przyjemność obdarowanej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zaręczyny to niezwykle ważny moment w życiu każdej pary. Każdy chce, aby był jak z bajki, ale też i żeby dobrze zapadł w pamięć obojgu z zakochanych. Przyszły pan narzeczony często zastanawia się, co zrobić, aby pierścionek zaręczynowy w oryginalny sposób znalazł się na palcu tej jedynej. W tym artykule podpowiadamy, jak go wręczyć, aby ukochana rozpłakała się ze szczęścia. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobno w Krakowie czas płynie inaczej, nikt się nie śpieszy, a urokliwe zakamarki miasta zawsze pełne są spokojnie relaksujących się osób. Ale jak wygląda tutaj kwestia samotnego życia? Czy Kraków jest odpowiednim miastem dla singla lubiącego spędzać wieczory na mieście? Które dzielnice miasta należą do tych bardziej rozrywkowych, a które są lepsze dla fanów spokojnego życia? Podpowiadamy. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Uzależnienie alkoholowe rozwija się latami, przez co, szczególnie na początku, bywa niezauważalne. Często jest tak, że osoby dobrze funkcjonujące i radzące sobie na co dzień, wykazujące się optymizmem i radością z życia, w samotności upijają się do nieprzytomności. Należy jednak pamiętać, że alkoholizm nie zawsze przyjmuje formę picia do oporu. Często alkoholicy próbują zwalczyć alkoholem stres lub napięcie nerwowo-emocjonalne. W większości odprężający łyk alkoholu zaczyna całą lawinę pogłębiania się choroby alkoholowej. Tutaj duże znaczenie mają osoby najbliższe, które jeszcze mogą pomóc zerwać toksyczną relację z napojami procentowymi. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Popęd seksualny to inaczej libido. Jego niski poziom oznacza zmniejszone zainteresowanie aktywnością seksualną. Wiele par spotyka się z problemem co do częstotliwości odbywanych stosunków płciowych. Niskie libido może być objawem wielu chorób lub po prostu pogorszeniem się stanu zdrowia. Na jego poziom wpływa wiele czynników, o czym dowiecie się poniżej! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]