Wybieramy dron na prezent – jaki kupić?

Ze względu na swoją rosnącą popularność na polskim rynku drony są coraz częściej odnajdywane pod choinką i coraz chętniej wpisywane są na listy wymarzonych prezentów urodzinowych. Ponieważ jednak to wciąż nowości w naszych sklepach, kupujący często mają problem z dokonaniem odpowiedniego wyboru. Jaki dron kupić na Pierwszą Komunię, a jaki dron na Gwiazdkę dla osoby dorosłej?

JAKI DRON DLA DZIECKA – DRON NA URODZINY LUB PIERWSZĄ KOMUNIĘ

Kupując drona, musimy przy wyborze kierować się głównie tym, kim jest osoba, którą chcemy obdarować. Jeżeli dron chcemy kupić dla dziecka, musimy taki sprzęt dobrać odpowiednio do jego możliwości.

Dron dla dziecka to niekoniecznie powinien być sprzęt profesjonalny, z górnej półki – po pierwsze należy pamiętać, że latanie dronem wymaga pewnej wprawy, której kilkuletnie dziecko nie będzie posiadać. Byłoby szkoda, gdybyśmy wydali sporo pieniędzy na sprzęt, który po kilku czy kilkunastu minutach skończy swój żywot na ścianie pokoju dziecka lub betonowej podłodze.

MINIDRONY DLA DZIECI

Dron przeznaczony dla dziecka to może być np. minidron. Jego niewielkie rozmiary pzowolą małemu użytkownikowi na łatwiejsze opanowanie sterowania sprzętem, a także np. na latanie dronem w zamkniętych pomieszczeniach – dzięki temu początki przygody z dronami dziecko może przeżywać pod okiem dorosłych.  Co ważne, mini drony w zestawie posiadają również zwykle małe kontrolery, które dobrze odnajdą się w rączkach dziecka. Warto też zwrócić uwagę na możliwość sterowania urządzeniem z poziomu smartfona – na pewno sprawi to młodemu adeptowi sporą frajdę.

DRON POD CHOINKĘ

Jeżeli natomiast szukamy drona na prezent dla osoby dorosłej, mamy trochę większe możliwości w zależności od poziomu doświadczenia osoby obdarowywanej i oczywiście naszego budżetu. Dobrze jest też zastanowić się, do czego sprzęt będzie wykorzystywany – czy ma on robić zdjęcia, nagrywać filmy czy po prostu pełnić rolę zdalnie sterowanej zabawki?

Wybierając drona z kamerą, zwróćmy uwagę na dostępną jakość obrazu – obecnie standardem jest FullHD, które powinno wystarczyć do amatorskich zastosowań. Jeżeli robimy prezent komuś, kto ma większe plany, dobrze jest kupić sprzęt do którego podłączymy zewnętrzną kamerę typu GoPro, co pozwoli na uzyskanie lepszej jakości materiału.  Dla początkujących dobrze jest z kolei wybrać tzw. quadrocopter, czyli dron o czterech wirnikach. Takie maszyny mają bardziej stabilną konstrukcję i są łatwiejsze w opanowaniu. Przydatną funkcją będzie także za pomocą smartfona – klasyczne kontrolery mogą wydawać się bardziej intuicyjne, jednak wymagają więcej doświadczenia.

DRON NA PREZENT – GDZIE KUPIĆ?

Jak wspomnieliśmy na początku, drony z roku na rok zyskują coraz większą popularność, co przekłada się także na poprawę ich dostępności. Regularnie pojawiają się także w ofertach tanich dyskontów, zwłaszcza przed okazjami takimi jak Dzień Dziecka czy Boże Narodzenie.

Jeżeli jednak nie jesteśmy ekspertami, nie będziemy w stanie prawidłowo ocenić jakości i możliwości takiego sprzętu. Drony sprzedawane w dyskontach zwykle też są wyprodukowane przez mało znane marki, co utrudni późniejsze ewentualne serwisowanie sprzętu. Na zakupy drona warto wybrać się natomiast do profesjonalnego sklepu online, np. KapitanDron.pl. Tam znajdziemy szeroką ofertę urządzeń podzieloną na czytelne kategorie. Każdy produkt posiada opis i specyfikację, a także opinie użytkowników, co znacznie ułatwi nam wybór dronu na prezent.

Informacja prawna