Naturalne sposoby wzmacniające potencje

Stres, brak snu, mała aktywność fizyczna to podstawowe czynniki, które powodują, że coraz więcej nawet młodych panów skarży się na zaburzenia potencji. Różnego typu badania wskazują, że co trzeci mężczyzna na świecie po 35 roku życia ma problemy z erekcją. Jest to poważny problem, do którego trudno się często przyznać. Jak poradzić sobie z problemem i cieszyć się z udanego życia seksualnego? Warto, nim sięgnie się po suplementy skorzystać z naturalnych sposobów, które wiążą się przede wszystkim ze zmianą trybu życia.

Przede wszystkim odpowiednio skomponowana dieta!

Dieta, która ma wspomóc męską potencję, powinna być przede wszystkim bogata w różnego rodzaju witaminy (szczególnie witaminę E), a także selen cynk oraz argininę. Natomiast należy zminimalizować spożywanie cukrów prostych, soli oraz tłuszczy nasyconych. Doświadczenie bowiem pokazuje, że problemy z erekcją dotykają przede wszystkim mężczyzn cierpiących na nadciśnienie, cukrzycę oraz tych z nadwagą.

Prawidłową erekcję warunkuje wiele czynników, wśród których największe znaczenie ma testosteron. Dlatego też przygotowując codzienne posiłki wybierać produkty, które sprzyjają wytwarzaniu tego hormonu przez organizm. Rolę tę spełnia m.in. cynk, który oprócz poprawy potencji, ma wpływ na zdrowie prostaty oraz poprawia liczebność plemników w nasieniu. Źródłem cynku są m.in. orzechy, owoce morza oraz pieczywo wypiekane z pełnego ziarna.

Dobroczynny wpływ na potencję mają również kwasy omega – 3, które znajdują się w węglowodanach złożonych i tłustych rybach. W diecie nie może również zabraknąć protein oraz kakao – poprawiają one ukrwienie męskiego penisa oraz wydłużają czas wzwodu.

Co jeszcze poprawia potencję?

Oprócz diety ważny jest także regularna aktywność fizyczna oraz prawidłowa masa ciała. Zbyt duży poziom tłuszczu w organizmie w negatywny sposób wpływa na produkcję hormonów. Szacuje się, że zrzucenie zbędnych kilogramów powoduje wzrost produkcji testosteronu nawet o 50%. Znaczenie ma również dobry sen, który ma bardzo duże znaczenie, jeśli chodzi o sprawność seksualną. Optymalny jest sen ok. 8 godzin w porze nocnej. Wtedy to dochodzi do wydzielania istnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu hormonów. Brak wystarczające ilości snu powoduje również zmęczenie oraz ochotę na niezdrowe przekąski.

Seksualna sprawność jest obrazem stanu zdrowia całego organizmu, jak również w znaczący sposób poprawia jakość życia. Dlatego warto, zanim sięgnie się po pigułki zmienić kilka nawyków, które będą miały pozytywny wpływ na życie seksualne.

Informacja prawna