Staw barkowy ma skomplikowaną budowę i bardzo duże możliwości w zakresie funkcjonalności ruchowej. Może powodować to narażenie go na różnego typu uszkodzenia, dające przykre dolegliwości. Co warto wiedzieć o jego budowie i przyczynach schorzeń? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Ostatnio coraz częściej można spotkać się z pojęciem waporyzacji. Aby móc ją jednak przeprowadzić, koniecznym jest posiadanie waporyzatora. Czym jest i w jakim celu się go stosuje? Odpowiedź znajdziesz w niniejszym artykule. Zachęcamy do lektury. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Opóżniona bolesność mięśni - mężczyzna na siłowni trzymający się za bolącą rękę.

Zespół opóźnionego bólu mięśniowego to termin definiujący zjawisko bólu mięśni występujące jakiś czas po aktywności fizycznej, najczęściej związane z jej zbytnią intensywnością. Co ważne, wbrew stereotypowym opiniom zespół opóźnionego bólu mięśniowego ma niewiele wspólnego z tzw. zakwasami. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Gdy sypiasz źle, każdy dzień będzie wyzwaniem. Osiem godzin spędzonych za biurkiem, czy za kierownicą? Intensywny trening siłowy czy spacery z dzieckiem i psem? Jakościowy sen w wygodnym łóżku to gwarancja energii i dobrego samopoczucia. To troska o zdrowy kręgosłup, który nieźle dostaje w kość przez cały dzień. Aby czuć się dobrze każdego dnia, konieczny jest dobry materac. Jaki powinien być idealny materac dla mężczyzny? Na co warto zwrócić uwagę? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Łysienie bądź nadmierne wypadanie włosów dotyka około 50% mężczyzn, którzy przekroczyli 50. rok życia. Jednak problem ten może się pojawić w znacznie młodszym wieku – nawet u dwudziestolatków. Najpopularniejszym typem łysienia jest łysienia androgenowe, związane z predyspozycjami genetycznymi i produkcją hormonów. Na szczęście powstaje coraz więcej skutecznych zabiegów, które hamują procesy odpowiadające za łysienie i przywracają prawidłowy wzrost włosa. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Mężczyzna trzymający się za krocze

W pierwszej chwili może się wydawać, że nietrzymanie moczu to wyłącznie problem kobiet – owszem, to panie borykają się z tą przypadłością częściej, ale niczym zaskakującym nie jest również nietrzymanie moczu u mężczyzny. Może mieć ono związek np. z chorobami prostaty, otyłością albo operacjami w obrębie miednicy. Warto pamiętać, że nietrzymanie moczu można skutecznie leczyć – warto w tym celu udać się do urologa, który dobierze odpowiednią metodę terapii. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

W celu zachowania naszego organizmu w dobrej kondycji i zdrowiu, które będzie towarzyszyć nam każdego dnia, należy zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę. Stanowi ona niepodważalną podstawę naszego prawidłowego funkcjonowania. Jednak, aby móc nazwać ją zbilansowaną należy wziąć pod uwagę kilka elementów, bez których ani rusz. Po pierwsze, powinniśmy dokładnie określić nasze zapotrzebowanie kaloryczne, które u każdego będzie się różnić. To wszystko spowodowane jest zupełnie innym trybem życia, masą ciała czy celem jaki chcemy osiągnąć. Możesz obliczyć je na własną rękę, jeśli masz już wiedzę i umiejętności w jaki sposób to wykonać. Jednak możesz zdecydować się także na wizytę u dietetyka, który zrobi to wszystko za Ciebie. Drugą ważną kwestią, o którą należy zadbać mówiąc o zdrowym stylu życia, jest prawidłowy poziom witamin i składników odżywczych w organizmie. W celu zweryfikowania czy nie borykamy się z niedoborami, warto udać się na badanie krwi, które jasno pokaże nam w jakim stanie jesteśmy. Jednym z istotniejszych składników, który powinniśmy dostarczać są kwasy Omega-3, które stanowią bogate w witaminy tłuszcze. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Wielu z nas nieprzerwanie poszukuje nowych form aktywności fizycznej. Nie ma w tym zupełnie nic dziwnego, w końcu chcemy, aby oprócz efektów, sprawiała nam jak największą satysfakcję i przyjemność. W dzisiejszych czasach niekiedy jesteśmy zmuszeni do życia w nieustannym biegu, a po dniu pełnym obowiązków chcemy odciążyć swój umysł i oderwać myśli od otaczających nas problemów i obowiązków. Obok tego, często mamy w głowie także inne cele, między innymi wyrzeźbienia sylwetki, zrzucenia paru kilo czy poprawy kondycji. Jednym z najlepszych sposobów, aby poznać swoje własne preferencje co do sportu, który będzie dla nas, jest obóz kondycyjny. Stanowi wręcz idealną drogę do tego, żeby skutecznie pożegnać zbyt dużą wagę, jak i poprawić wydolność organizmu. Co więcej, zyskamy na nim także zbawienne korzyści dla naszej psychiki. Wymagające warunki determinują nas do tego, aby zawieszać poprzeczkę coraz wyżej i przekraczać granice własnej wytrzymałości. Na obozie kondycyjnym przez cały czas dostępni są trenerzy, którzy czuwają nad tym, aby nie spotkała Cię żadna niepożądana kontuzja. Z uwagi na to, że masz pewność, że jesteś pod okiem specjalistów nie musisz martwić się o sprawy techniczne. Na obozie kondycyjnym jest także dietetyk, który układając indywidualny plan żywienia, będzie wspierał Cię pod kątem dostarczania niezbędnej ilości kalorii i witamin do organizmu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

O higienie intymnej mężczyzn mówi się zdecydowanie rzadziej niż o higienie intymnej kobiet, choć jest bardzo istotną kwestią. Męska skóra ma większą grubość niż kobieca, bardziej się poci i porasta ją więcej włosów. Wszystkie te czynniki sprawiają, że męskie okolice intymne wymagają odpowiednio dobranej pielęgnacji. Na czym powinna polegać prawidłowa higiena intymna u mężczyzn? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zdrowa żywność cieszy się stale rosnącą popularnością. Coraz więcej osób zaczyna rozumieć, że powiedzenie „jesteśmy tym, co jemy” nie jest wyłącznie często powtarzanym frazesem. Wzrost popytu na zdrowe, ekologiczne produkty ma bezpośrednie przełożenie na wzrost podaży, bo o ile jeszcze nie tak dawno temu eko-żywność była dostępna niemal wyłącznie w specjalistycznych punktach, to obecnie stanowi znaczną część asortymentu wielu mniejszych i większych przedsiębiorców. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]