5 eleganckich zegarków męskich do 200 zł

Ceny najdroższych na świecie zegarków mogą przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Nie znaczy to jednak, że na przyzwoity czasomierz musimy wydać fortunę. Istnieje na rynku szereg marek, które oferują dobre zegarki już w cenie do 200 zł. Dziś postaramy się, pomóc Wam w wyborze eleganckiego zegarka w tym przedziale cenowym.

Jaki zegarek do 200 zł wybrać?

Niezależnie od tego, czy wybieramy elegancki zegarek męski do 200 zł czy, do 2 tys. powinniśmy pamiętać o kilku elementach jego wyglądu.

  • Rozmiar – koperta eleganckiego zegarka zdecydowanie nie powinna być większa niż nasz nadgarstek. W zasadzie regułę tą możemy zastosować do wszystkich typów zegarków, nie tylko tych eleganckich. Co prawda panuje moda na duże zegarki, jednak męski zegarek, widocznie szerszy od nadgarstka, będzie wyglądał po prostu śmiesznie i nie na miejscu. Pamiętajmy, że elegancki zegarek często będzie dodatkiem do koszuli czy garnituru, musi się więc bez trudu zmieścić pod mankietem.
  • Tarcza – tu zasada jest prosta. Im więcej dodatków i tak zwanych komplikacji na tarczy, tym mniej formalny jest zegarek. Wybierając elegancki zegarek do garnituru, sięgajmy więc raczej czasomierze z prostą, minimalistyczną tarczą. Do wizytowego stroju nie będą pasować zegarki z mnóstwem dodatkowych liczników, przycisków itd. W zasadzie jedynym akceptowalnym dodatkiem w eleganckim zegarku jest datownik.
  • Kolor – również ma duże znaczenie w przypadku wyboru eleganckiego czasomierza męskiego, niezależnie od tego, czy jest to zegarek do 200 zł, czy droższy. Wśród eleganckich zegarków królują klasyczne połączenia kolorystyczne, czyli srebrna koperta, jasna (białą, ecru, srebrna itd.) tarcza i czarny pasek, lub złota koperta i brązowy pasek. Kolor koperty zegarka powinien być dopasowany do innych metalowych elementów stroju jak spinki do mankietów, klamra paska itd. Analogicznie kolor skórzanego paska musi współgrać ze skórzanymi elementami stylizacji jak pasek czy buty.

Dobry zegarek do 200 zł

Poniżej przedstawiamy kilka modeli eleganckich męskich zegarków, które można kupić już za 200 zł lub nawet mniej.

  • Zegarek męski Lorus Classic (model RH913KX9). Na pierwszy ogień idzie zegarek Lorus, czyli prawdziwa klasyka. Ma on praktycznie wszystkie cechy eleganckiego zegarka, o których pisaliśmy wcześniej. Klasyczne połączenie kolorystyczne, czyli biała tarcza, srebrna koperta i czarny pasek oraz stosunkowo niewielkie rozmiary, sprawiają, że jest to idealny zegarek do garnituru. Zegarek ten posiada dyskretny, nierzucający się w oczy datownik i prostą, minimalistyczną tarczę.  Jeden z większych sklepów z zegarkami aktualnie oferuje ten model w promocyjnej cenie niecałych 170 zł.

  • Drugi model w naszym małym zestawieniu to zegarek męski Pierre Ricaud Classic. To kolejna propozycja dla miłośników klasycznego zestawienia kolorystycznego srebra i czerni. Srebrna koperta i tarcza oraz czarny pasek z naturalnej skóry sprawiają, że jest to uniwersalny, elegancki zegarek, pasujący do wielu formalnych stylizacji.

  • Eleganckiej klasyki nie zabrakło również w ofercie zegarków męskich Timex. Ta amerykańska marka należy do światowej czołówki najchętniej kupowanych zegarków. Zegarek męski Timex Classic TW2R85300 ma kopertę o szerokości 43 mm, przeznaczony jest więc raczej dla panów o nieco szerszych nadgarstkach.

  • Zegarek męski Sekonda Classic 1041 to propozycja dla panów, którzy preferują kolorystyczne zestawienie złota i brązu. Zegarek posiada minimalistyczną tarczę z rzymskimi cyframi oraz subtelnym datownikiem.  Dzięki promocyjnej cenie zegarek można kupić teraz w przedziale do 200 zł. Podobnie jak większość zegarków w naszym zestawieniu zegarek Sekonda Classic posiada 2–letnią gwarancję.

  • Na koniec proponujemy jeszcze zegarek męski do 200 zł Casio Classic  MTP-1303L-1AVEF. Tej japońskiej marki zegarków nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jedynym odstępstwem od reguł klasycznej elegancji jest czarna  tarcza. Skórzana bransoleta ozdobiona jest subtelnym zwierzęcym wzorem.

Jak widać wcale nie tak trudno znaleźć dobry zegarek męski do 200 zł. Nasze mini zestawienie to oczywiście tylko kilka propozycji, a w ofercie wielu marek znajdziecie inne, godne polecenia zegarki w tym przedziale cenowym.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 4.5]
Informacja prawna