Męska depilacja – krótki przegląd metod depilacji mężczyzn

Mężczyźni coraz częściej usuwają nadmierne owłosienie nie tylko z twarzy, lecz także z ciała. Depilacja pach, nóg, klatki piersiowej, a także okolic intymnych przestała być fanaberią, a stała się standardem. Wszystko w trosce o higienę oraz komfort panów. Jakie są najpopularniejsze metody męskiej depilacji? Którą z nich wybrać? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź, jak najskuteczniej usunąć niechciane włoski.

Maszynka do golenia w męskiej depilacji

Chyba nikogo nie zaskoczy fakt, że korzystanie z maszynki do golenia to najpopularniejsza metoda depilacji wśród panów. Nie ma w tym nic dziwnego – maszynki są tanie, łatwo dostępne, a usuwanie zbędnego owłosienia nie zajmuje dużo czasu. Dodatkowo metoda ta jest zazwyczaj bezbolesna, a maszynki wykazują się wysoką precyzją. Nadmierne owłosienie usuwane jest szybko i skutecznie. To doskonała opcja dla tych, którzy szykują się na randkę bądź inną okazję, i muszą w możliwie krótkim czasie pozbyć się włosków.

Maszynki do golenia mają jednak swoje wady. Przede wszystkim uzyskany efekt jest nietrwały. Włoski odrastają często już po pierwszej dobie, co może powodować frustrację. Dodatkowo – podczas golenia łatwo o zacięcia, co jest szczególnie uporczywe w bardzo wrażliwych miejscach. Odrastające włoski z czasem mogą stać się silniejsze i bardziej kujące. Poza tym często możemy nabawić się nieprzyjemnych konsekwencji, jak choćby zapalenia mieszków włosowych. Jakie jeszcze wady ma męska depilacja maszynką? Ta metoda nie sprawdza się w przypadku trudno dostępnych miejsc – lepiej zrezygnować z niej w przypadku depilacji intymnej.

Męska depilacja, czyli kremy i pianki do depilacji

Mężczyźni niemal równie często jak kobiety, lubią eksperymentować z kosmetykami. Nic więc dziwnego, że część panów wybiera pianki oraz kremy jako metody skutecznej depilacji. Rzeczywiście – jest to sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia, choć okazuje się, że u mężczyzn daje on znacznie słabsze efekty. Wszystko za sprawą sztywniejszych, mocniejszych oraz grubszych włosków. Producenci tego typu kosmetyków opracowali jednak receptury, mające sprawdzić się również u panów – na półkach sklepowych pojawiły się produkty, dedykowane mężczyznom. Krem czy pianka do depilacji skutecznie i bezboleśnie usuną nadmierne owłosienie. Wystarczy, że nałożymy je na wybrane miejsce, odczekamy kilkanaście minut i zbierzemy szpatułką.

Metoda ta nie jest jednak doskonała. Po pierwsze – efekt gładkiej skóry utrzymuje się nie dłużej niż kilka dni. Po tym czasie znów musimy powtórzyć całą operację. Po drugie, pianki i kremy do depilacji mogą nie sprawdzić się u alergików. Silne chemikalia często powodują uczulenia. Po trzecie, wybór pianki bądź kremu do męskiej depilacji intymnej to bardzo zły pomysł. W tych okolicach skóra jest cieńsza, przez co narażona na silne podrażnienia. Lepiej zrezygnować z tej metody depilacji.

Depilacja woskiem

Wosk doskonale sprawdza się w męskiej depilacji, zarówno jeśli chodzi o plecy, klatkę piersiową czy pachy, jak i okolice intymne. Usuwanie włosków woskiem to szybka metoda, która sprawia, że możemy cieszyć się gładką skórą przez długie tygodnie. Dodatkowo odrastające owłosienie jest znacznie osłabione, ponieważ włosy usuwane są wraz z cebulkami. Z czasem depilacja woskiem staje się coraz mniej bolesna. Do depilacji okolic intymnych oraz pach używany jest zwykle specjalny wosk, który pozwala na zrezygnowanie z tradycyjnych pasków. Umożliwia także wielokrotne nakładanie produktu na jedno miejsce, co sprawia, że pozbywanie się zbędnego owłosienia jest jeszcze bardziej precyzyjne.

Depilację woskiem najlepiej wykonać w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Jednym z nich jest Bodybar na Mokotowie w Warszawie. W tym miejscu możesz swobodnie wydepilować pachy czy łydki oraz okolice intymne. Już dziś umów się na męską depilację woskiem i zapomnij o codziennym goleniu. Zadbaj o siebie z pomocą profesjonalistów.

Informacja prawna