Drabina teleskopowa przyda się w każdym domu. Natomiast w przypadku profesjonalistów, zajmujących się pracami naprawczymi czy remontowymi, dobrej jakości drabina to już sprzęt absolutnie niezbędny. Aby spełniała swoje funkcje, drabina musi być zarówno wytrzymywała, jak i praktyczna. Jak znaleźć model idealny? Podpowiadamy! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jeśli planujesz wystrój okien, z pewnością zastanawiasz się jakie osłony okienne wybrać. Nie każdy jest fanem firanek i zasłon. W bardziej nowoczesnych wnętrzach za to doskonale się sprawdzi roleta okienna, która chroni wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem i działaniem promieni słonecznych. Jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Pastelowe odcienie pomogą rozproszyć światło. Dostępny szeroki wybór kolorów i rodzajów rolet, jaki oferuje producent rolet wewnętrznych RoletyAlu, zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Drzwi wewnątrz pokoju czy korytarza to standard w każdym domu, ale fototapety na drzwi wewnętrzne, to już wyjście krok na przód. Niebanalna dekoracja, która odmieni wnętrze i przyciągnie uwagę każdego. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podczas remontu łazienki lub w trakcie jej urządzania wiele osób stoi przed dylematem związanym z wyborem ceramiki sanitarnej. Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć jest określenie czy w toalecie ma znaleźć się podwieszane WC czy kompakt. Oba rozwiązania mają swoją wady i zalety. Mnogość pozycji dostępnych na rynku zdecydowanie nie ułatwia sprawy. Miski występują w różnych kształtach, wielkościach i kolorach. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kiedyś używane jedynie przez arystokrację, dzisiaj są niemal niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki. Bidety, bo o nich mowa, powracają do łask i coraz bardziej zyskują na popularności.

  1. Bidety – fanaberia czy konieczność?
  2. Bidet podwieszany czy stojący? Rodzaje bidetów
  3. Bidety podwieszane i stojące – sposób montażu

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Niewielki domek w ogrodzie daje wiele możliwości. Możemy bez problemu przenocować gości, spędzić czas we własnym towarzystwie lub zorganizować imprezę. Wiele osób jednak nie decyduje się na budowę, ponieważ jest ona zbyt droga lub zajęłaby zbyt wiele czasu. Jak się okazuje – zarówno pierwszy, jak i drugi z tych problemów da się rozwiązać. Jak? O tym opowie nam Pan Przemysław Balcewicz, specjalista w dziedzinie konstrukcji drewnianych i dyrektor wiodącej firmy, która zajmuje się produkcją domków z drewna – Eko-Architektury. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Epokę renesansu uważa się za początek ery nowożytnej. Styl renesansowy nie jest tak charakterystyczny, jak choćby gotyk, ale trwale zapisał się w architekturze i do dziś stanowi inspirację. Czym charakteryzuje się styl renesansowy?

Architektura renesansu odrzuciła upodobania średniowiecza, zwracając się ku dziełom epoki starożytnej. Zamiast ostrych, gotyckich łuków, pojawiły się formy półkoliste. Strzeliste wieże kościołów zostały zastąpione przez kopuły, a architekci zaczęli dbać o to, aby ich dzieła dobrze komponowały się z otoczeniem. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Pieczywo chrupkie jest lubianym i bardzo popularnym zamiennikiem tradycyjnego chleba. Jest pyszne i kruche, a wybierając ze sklepowej półki to wysokiej jakości, może być naprawdę zdrowe. Jak wybrać to najlepsze pieczywo chrupkie i czym kierować się podejmując decyzję? A także z czym je zjeść, gdy już przyniesiemy je do naszego domu? Oto nasze propozycje, jak zaskoczyć swoje podniebienie smakiem, którego nigdy wcześniej nie czuło. Gotowi? Zatem przenosimy się do kulinarnego raju za 3,2,1… (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Prasy do owoców są powszechnie stosowane jako podstawowe narzędzie pomagające w produkcji wina. Ich rola znana jest od stuleci. Dzięki nim można z łatwością uzyskać sok, a przy tym oddzielić go od miąższu, który powoduje zmętnienie trunku. Powstaje jednak pytanie, jak podejść do zakupu prasy do owoców, na co zwrócić uwagę i czy taka inwestycja będzie się opłacać? Oto kilka odpowiedzi na te pytania. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Skrzynka na listy to przydatna rzecz. Dzięki niej nie musimy się obawiać, że podczas naszej nieobecności listonosz nie doręczy nam przesyłki lub zostawi np. u nielubianego przez nas sąsiada. Wybór skrzynki na listy to przede wszystkim dylemat mieszkańców domów wolnostojących. Postawić na skrzynki pocztowe LED, skrzynki aluminiowe, drewniane skrzynki na listy? Podpowiadamy! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]