Olej silnikowy, w intensywnie użytkowanych samochodach, należy wymieniać zazwyczaj dwa razy do roku. Jest to czynność, która nie wymaga szczególnych umiejętności z zakresu mechaniki, dlatego część osób – w celu zaoszczędzenia sporej sumy pieniędzy – decyduje się na zrezygnowanie z usług ASO lub mechanika i wymienienie oleju samodzielnie. Pojawić może się wówczas problem: co zrobić ze zużytą substancją? Odpowiedź znajdziesz w artykule! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 0 Średnia: 0]

Mała czarna, z dodatkiem mleka krowiego bądź roślinnego czy z odrobiną kakao – kawa niejedno ma imię, lecz zawsze smakuje doskonale. Okazuje się, że ma ona wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale również na nasze zdrowie. Jakie korzyści płyną z picia kawy? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Chociaż letnie miesiące potrafią zaskoczyć nas trudnymi do zniesienia upałami, niejednokrotnie temperatura w nocy wyraźnie spada, sprawiając wręcz, że odczuwamy chłód. Dlatego też niezwykle ważną rolę w każdej sypialni odgrywa kołdra na lato – lżejsza niż ta zimowa, jednak zapewniająca upragniony komfort i ciepło podczas odpoczynku, jednocześnie chroniąc przed przegrzaniem. W jaki sposób wybrać idealną kołdrę, spełniającą nasze wymagania i potrzeby? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Drabina teleskopowa przyda się w każdym domu. Natomiast w przypadku profesjonalistów, zajmujących się pracami naprawczymi czy remontowymi, dobrej jakości drabina to już sprzęt absolutnie niezbędny. Aby spełniała swoje funkcje, drabina musi być zarówno wytrzymywała, jak i praktyczna. Jak znaleźć model idealny? Podpowiadamy! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jeśli planujesz wystrój okien, z pewnością zastanawiasz się jakie osłony okienne wybrać. Nie każdy jest fanem firanek i zasłon. W bardziej nowoczesnych wnętrzach za to doskonale się sprawdzi roleta okienna, która chroni wnętrze przed nadmiernym nagrzewaniem i działaniem promieni słonecznych. Jest dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Pastelowe odcienie pomogą rozproszyć światło. Dostępny szeroki wybór kolorów i rodzajów rolet, jaki oferuje producent rolet wewnętrznych RoletyAlu, zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Drzwi wewnątrz pokoju czy korytarza to standard w każdym domu, ale fototapety na drzwi wewnętrzne, to już wyjście krok na przód. Niebanalna dekoracja, która odmieni wnętrze i przyciągnie uwagę każdego. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podczas remontu łazienki lub w trakcie jej urządzania wiele osób stoi przed dylematem związanym z wyborem ceramiki sanitarnej. Jedną z decyzji, którą trzeba podjąć jest określenie czy w toalecie ma znaleźć się podwieszane WC czy kompakt. Oba rozwiązania mają swoją wady i zalety. Mnogość pozycji dostępnych na rynku zdecydowanie nie ułatwia sprawy. Miski występują w różnych kształtach, wielkościach i kolorach. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kiedyś używane jedynie przez arystokrację, dzisiaj są niemal niezbędnym wyposażeniem każdej łazienki. Bidety, bo o nich mowa, powracają do łask i coraz bardziej zyskują na popularności.

  1. Bidety – fanaberia czy konieczność?
  2. Bidet podwieszany czy stojący? Rodzaje bidetów
  3. Bidety podwieszane i stojące – sposób montażu

(więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Niewielki domek w ogrodzie daje wiele możliwości. Możemy bez problemu przenocować gości, spędzić czas we własnym towarzystwie lub zorganizować imprezę. Wiele osób jednak nie decyduje się na budowę, ponieważ jest ona zbyt droga lub zajęłaby zbyt wiele czasu. Jak się okazuje – zarówno pierwszy, jak i drugi z tych problemów da się rozwiązać. Jak? O tym opowie nam Pan Przemysław Balcewicz, specjalista w dziedzinie konstrukcji drewnianych i dyrektor wiodącej firmy, która zajmuje się produkcją domków z drewna – Eko-Architektury. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Epokę renesansu uważa się za początek ery nowożytnej. Styl renesansowy nie jest tak charakterystyczny, jak choćby gotyk, ale trwale zapisał się w architekturze i do dziś stanowi inspirację. Czym charakteryzuje się styl renesansowy?

Architektura renesansu odrzuciła upodobania średniowiecza, zwracając się ku dziełom epoki starożytnej. Zamiast ostrych, gotyckich łuków, pojawiły się formy półkoliste. Strzeliste wieże kościołów zostały zastąpione przez kopuły, a architekci zaczęli dbać o to, aby ich dzieła dobrze komponowały się z otoczeniem. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]