Polacy częściej decydują się na zakup używanego auta, niż nowego z salonu. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli kupujemy samochód z drugiej ręki, musimy pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności, które dotyczą nie tylko nowego właściciela samochodu, ale również jego zbywcy. Wiele osób zaczyna wówczas zadawać sobie pytania, które dotyczą przepisania polisy OC. W poniższym tekście omawiamy, jak wygląda przepisanie polisy OC na nowego właściciela i czy jest ono konieczne. Kalkulator-ubezpieczen.pl pozwoli oszczędzić czas i pieniądze, dzięki porównaniu dużej ilości ofert w jednym miejscu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Od jakości tapicerki w aucie w dużej mierze zależy komfort podróżowania. Warto odpowiednio o nią zadbać, aby jazda zawsze była przyjemna, zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Jednak jak zachować tapicerkę w doskonałym stanie? Wystarczy poświęcić jej odrobinę uwagi, przeprowadzając regularne odkurzanie i pranie tapicerki. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Niemalże każdy motocykl wyposażony jest w podwójną kanapę oraz dwa dodatkowe podnóżki. W związku z tym śmiało możemy stwierdzić, że jednoślady zostały zaprojektowane z myślą o jeździe z pasażerem. Oczywiste jest jednak to, że podróżowanie w ten sposób jest znacznie bardziej skomplikowane niż jazdą samochodem. Co warto wiedzieć na ten temat? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Luksusowe wnętrze, świetne osiągi, stylowy design i nowoczesne technologie, to główne zalety samochodów z wyższej półki, za które ich właściciele są w stanie zapłacić naprawdę spore pieniądze. Komfort jazdy samochodami premium jest nieporównywalny do kompaktów, jednak koszty ich utrzymania także. Chce się jednak rzec – i co z tego, skoro rynek samochodów luksusowych ma się w Polsce lepiej niż dobrze! Jak przedstawiają się liczby i które modele premium były najpopularniejsze w pierwszym kwartale 2021 roku? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Kierowcy taksówek większość swojego czasu pracy spędzają prowadząc auto lub oczekując na klientów. Mają także bezpośredni kontakt z różnymi ludźmi, którzy nie zawsze zachowują się w odpowiedni sposób. Aby czuć się zawsze bezpiecznie i móc ze spokojem wykonywać swoją pracę, powinni zaopatrzyć się w jedno praktyczne akcesorium, które przyda się zarówno na drodze, jak i podczas bezpośrednich kontaktów z klientami. Tym akcesorium jest kamera do taxi, która pozwala na nagrywanie tego, co dzieje się na zewnątrz i wewnątrz taksówki. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Quady to obecnie jedne z najpopularniejszych pojazdów stanowiących poważną konkurencję dla motorów i skuterów. Posiadanie jednego z nich jest marzeniem nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży, które również coraz chętniej korzystają z uroków jazdy na czterokołowcach. Wybór pierwszego quada to jednak nie lada wyzwanie – w sprzedaży znajdziemy zarówno profesjonalne pojazdy renomowanych producentów, w tym marki Polaris, jak i ATV sygnowane logiem nieco mniej znanych firm. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Czy masz własny samochód? Dlatego zależy Ci na tym, aby jego karoseria miała głęboki i długotrwały połysk i była odporna na uszkodzenia mechaniczne? Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zabezpieczenie lakieru samochodowego jest zastosowanie powłoki lakierniczej, która zabezpieczy lakier na czas od 6 miesięcy do 12 miesięcy. Jakie korzyści daje stosowanie powłoki lakierniczej? Podpowiadamy o tym poniżej. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Ubezpieczenie OC to obowiązkowa ochrona, którą trzeba wykupić na każdy samochód. Brak takiej polisy wiąże się z dużymi karami nakładanymi przez UFG. Istnieją jednak sytuacje, w których dochodzi do przerwy w okresie obowiązywania ubezpieczenia OC. Kiedy dzieje się to najczęściej? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
kamizelki odblaskowe

Kamizelka odblaskowa to niezbędny element wyposażenia każdego uczestnika ruchu drogowego. Bez względu na to, czy przemieszczasz się jako pieszy, czy kierowca jakiegokolwiek pojazdu, taka kamizelka zdecydowanie zwiększy Twoje bezpieczeństwo, a w ekstremalnych sytuacjach może nawet uratować życie Tobie lub komuś z  Twoich bliskich. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jednym z obowiązków każdego kierowcy jest regularny przegląd samochodu. Niezależnie od tego, czy posiadamy samochód osobowy, czy inny pojazd, musimy systematycznie sprawdzać jego stan techniczny, a także dokonywać oceny, czy może być dopuszczony do ruchu drogowego. Chodzi tutaj oczywiście o kwestie bezpieczeństwa. Z jaką częstotliwością trzeba wykonywać przegląd samochodu? Dowiedz się! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]