Inwestycję związaną z zakupem samochodu zwykle planuje się z odpowiednim wyprzedzeniem. Założony budżet ułatwia precyzyjne określenie ram cenowych, w których powinniśmy się poruszać, szukając nowego auta. Rozwiązaniem, pozwalającym na realizację marzeń o zakupie samochodu, jest skorzystanie z atrakcyjnych form finansowania, oferowanych przez Grupę Cygan. Jakie warunki proponuje dealer? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

DPF, czyli filtr cząstek stałych jest elementem układu wydechowego silników wysokoprężnych i benzynowych. Wraz ze zwiększaniem się liczby pokonanych kilometrów DPF stopniowo zapychany jest osiadającymi na jego ścianach i włóknach cząstkami stałymi. Choć w części samochodów dochodzi do regeneracji pasywnej, to również i w nich konieczne będzie regularne oczyszczenie. W innym wypadku pojazd nie będzie spełniał norm emisji spalin, co wykluczy możliwość poruszania się nim po drogach (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Auto to zawsze wydatki. Nawet nie uwzględniając standardowych kosztów jak na przykład paliwo, olej silnikowy czy płyn do spryskiwaczy, żaden samochód nie będzie bezawaryjny. Części zastosowane przy konstrukcji pojazdu stale pracują i nie da się uniknąć ich zużycia, a tym samym konieczności wymiany. Tutaj jednak pojawia się dylemat. Czy zużyte elementy lepiej wymienić na części OE (Original Equipment – oryginalne części zamienne), części zamienne od innych firm, a może po prostu poszukać elementów używanych? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Czasami okoliczności wymuszają na nas, skorzystanie z usług wyspecjalizowanej firmy zajmującej się transportem bądź wynajęcie lawety, na której samodzielnie musimy przymocować dany ładunek. Zadanie zwykle zarezerwowane dla profesjonalnej ekipy, może przysporzyć nie lada problemów osobie nieorientującej się w tym temacie. Na co należy zwrócić uwagę? Czego unikać? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Ludzie uprawiający sporty ekstremalne należą do grupy osób szczególnie otwartej na doświadczanie nowych przeżyć, silnych wrażeń oraz emocji, i choć bardzo dynamiczni, cechują się również nie tak często spotykaną stabilnością emocjonalną, która pomaga zachować całkowity spokój i kontrolę w obliczu ryzykownych sytuacji. Jeżeli znasz kogoś, kto nieustannie poszukuje adrenaliny, wiesz, jak ważne jest dla tej osoby dostarczanie wciąż nowych wyzwań, których realizacja na długo zapisze się w pamięci. Jakim niebanalnym prezentem obdarować wielbiciela ekstremalnych doznań? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Na sprowadzanie auta z USA decyduje się coraz więcej osób, powodzeniem cieszą się zarówno samochody osobowe, jak również dostawcze czy zabytkowe. O jakich formalnościach należy tutaj pamiętać i z jakim wydatkami związane jest całe przedsięwzięcie? Poniżej najistotniejsze informacje. Zachęcamy do lektury! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Ważni goście wymagają szczególnego traktowania. Niezależnie od okazji, wynajęcie limuzyny podkreśli rangę i prestiż spotkania, nie mówiąc już o tym, że to po prostu bardzo komfortowy, bezpieczny środek transportu. Jak wybrać samochód na tak ważne wydarzenie? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jeśli planujesz sam naprawiać swoje auto pamiętaj, aby wcześniej odpowiednio wyposażyć garaż. Dobrze dobrany zestaw narzędzi ułatwi naprawę drobnych usterek. A bez niektórych sprzętów naprawa w ogóle nie jest możliwa. W które narzędzia warto zainwestować? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Chcesz aby Twój samochód prezentował się wyjątkowo? Warto zatem zadbać o o odpowiednią pielęgnację jego karoserii. Poniżej podpowiadamy jak dobrać odpowiednią pastę polerską. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dla wielu osób sprzedaż pojazdu w skupie aut jest niekorzystna, ze względu na to, że w takim miejscu często cena pojazdu jest zaniżana. Właściciel firmy musi przecież mieć jakąś korzyść z prowadzenia własnej działalności. Chce zakupić pojazd jak najtaniej, a następnie odsprzedać go z jak największym możliwym zyskiem. Jednakże, pomimo wszelkich uprzedzeń warto zastanowić się nad sprzedażą pojazdu w skupie samochodów. Zwłaszcza, jeżeli zależy Ci na czasie i szybkim otrzymaniu gotówki. Czy sprzedaż auta w skupie się opłaca? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]