Trudno znaleźć bardziej męski temat niż motoryzacja. Samochody od lat rozpalają wyobraźnie facetów na całym świecie, szczególnie te, które pozwalają rozwinąć dużą prędkość. Marzeniem niejednego z nas jest to, żeby poprowadzić taki samochód, lecz ich ceny często sprawiają, że jest to nieosiągalne. Jednak od czego masz nas, my mamy na to sposób. Czytaj dalej a dowiesz się, co trzeba zrobić, żeby pokierować Lamborghini lub Porsche. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

W Polsce ubezpieczenie OC jest obowiązkiem każdego kierowcy. Należy nim objąć swój pojazd mechaniczny, aby móc poruszać się legalnie po drogach na terenie kraju, ale również Europy. Cena polisy zależy od wielu czynników – w tym również wieku kierowcy. Wraz z doświadczeniem za kierownicą rosną szansy na zniżki za bezszkodową jazdę. Nie oznacza to, że młodsi kierowcy są skazani na drogie ubezpieczenie. Istnieje kilka sposobów na proste i szybkie obniżenie ceny polisy OC. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Chociaż budowa jednośladów nieustannie zmieniała się na przestrzeni lat, wciąż w znaczącej większości pojazdów możemy zobaczyć typ przedniego zawieszenia, w którego skład wchodzą widelce teleskopowe. Te rury nośne, znane wśród miłośników motoryzacji również jako lagi motocyklowe, to wręcz niezbędny element, aby mechanizmy w maszynie przebiegały bezproblemowo. Dowiedz się więcej o ich funkcjach oraz o tym, jak sprawdzić, czy są one sprawne! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wielu kierowców nie wyobraża sobie wymarzonego auta bez przyciemnianych szyb. To nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim praktyczny dodatek. Należy jednak pamiętać o tym, że w tym przypadku nie ma zbyt dużej wolności, a wszystkie zasady związane z przyciemnianiem są regulowane przez przepisy prawa. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
kosmetyki samochodowe

W ciągu ostatnich kilku lat branża auto detailingu dynamicznie się rozwija. Mimo to wciąż jest wiele osób, które nie wie co kupić, gdy chcą zadbać o swój samochód. Istnieje wiele różnych rodzajów kosmetyków samochodowych, więc może być trudno zorientować się, co warto kupić. Samochód jest wizytówką właściciela, z tego względu warto zadbać o jego wygląd. W poniższym artykule wyjaśniamy, jakie kosmetyki warto wybrać na początek swojej drogi z auto detalingiem. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Rynek pojazdów elektrycznych z roku na rok coraz mocniej się rozwija. Ulicami zawładnęły elektryczne samochody, hulajnogi, a przede wszystkim rowery. Zamontowane w nich silniki wspomagają jazdę, dzięki czemu znacznie ułatwiają poruszanie się po większych wzniesieniach i z większym obciążeniem. Szczególnie warte uwagi są polskie rowery elektryczne – trwałe, szybkie i łatwe w użytkowaniu. Dlaczego jeszcze warto zainwestować w rower z napędem elektrycznym? Jak wybrać dla siebie odpowiedni model?  (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Ciężko jest podać dokładny wskaźnik zdanych testów na prawo jazdy. Dane różnią się między sobą w zależności od tego, czy będzie to Częstochowa, Gdańsk czy Kraków, ponieważ każde miasto jest inne, jednak szacuje się, że w Polsce średnia zdawalność egzaminów wynosi nieco poniżej 60%. Pomimo tego, że w każdym z większych miast szkoła jazdy znajduje się prawie na każdym rogu, okazuje się, że zdanie praktycznego egzaminu na prawo jazdy wcale nie jest takie łatwe. Chociaż można podejść do niego ponownie, to powtarzanie go jest nie tylko kosztowne, ale też stresujące. Sprawdź, jakie są najczęściej popełniane błędy i jak lepiej możesz się przygotować. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Fiat Freemont to produkowany w latach 2011-2015 crossover klasy wyższej powstały w wyniku współpracy włoskiej marki Fiat oraz amerykańskiej marki Chrysler. Wkład inżynierów ze Stanów Zjednoczonych widoczny jest zarówno w wyglądzie, jak i osiągach tego modelu. Fiat Freemont to praktyczny i wygodny crossover, który idealnie sprawdza się jako auto rodzinne. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

W ostatnich latach dużo mówi się na temat sprowadzania aut z USA. Warto spojrzeć na nie okiem profesjonalisty i nie ekscytować się tym, co do powiedzenia ma reklama. Bądź co bądź, tylko trzeźwe spojrzenie na realia rynku motoryzacyjnego w USA pozwoli odpowiedzieć na pytanie: czy taka inwestycja ma sens. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Consumer Reports, niezależna organizacja non-profit ze Stanów Zjednoczonych, opublikowała coroczny ranking marek i modeli samochodów polecanych konsumentom. Na szczycie zestawienia najlepszych pełnowymiarowych pickupów 2022 roku znalazł się RAM 1500. Amerykańscy specjaliści docenili go za komfort prowadzenia, płynnie działający silnik benzynowy V8 o pojemności 5,7 litra oraz podwyższoną wygodę jazdy dzięki znakomicie wyciszonej kabinie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]