Prosty sposób na uniknięcie podwójnego OC? Oczywiście! Ze skrajności w skrajność – tak możemy w wielkim uproszczeniu określić zachowania niektórych kierowców. Niekiedy z chęci oszczędności, a niekiedy ze zwykłego roztargnienia – pokonujemy kolejne kilometry bez ważnego ubezpieczenia OC. Jest też druga strona medalu – zdarza się, że potrafimy ubezpieczyć to samo auto dwa razy, u dwóch różnych ubezpieczycieli. Jak uniknąć pułapki podwójnego ubezpieczenia OC?  (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Lakier samochodowy jest ekstremalnie wrażliwy na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, otarcia, zarysowania oraz czynniki pogodowe. Jak go przed nimi zabezpieczyć? Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się powłoki ceramiczne na lakier. Jakie korzyści przynosi to rozwiązanie? Dlaczego jest takim hitem? A może to jedynie chwilowa moda? Oto nasza odpowiedź. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Rynek samochodów używanych w Polsce z roku na rok rośnie. Po obaleniu komuny nasza gospodarka bardzo przyspieszyła, dzięki czemu gonimy zachodnie kraje. Polacy są coraz bardziej świadomymi konsumentami oraz dysponują coraz większą gotówką. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na różne auta. Niestety jak na każdym dużym rynku, również i tutaj znajdziemy nieuczciwych sprzedawców, którzy będą chcieli na nas zarobić. Jak zatem kupić mądrze auto używane, aby długo służyło i nie była to tak zwana „mina”? Jest kilka trików, które zwiększają nasze szanse na zakup auta w dobrym stanie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Pomimo nieustającego zagrożenia ze strony pandemii i związanych z tym ograniczeń gospodarczych, wiele firm kontynuuje, a nawet rozwija swoją działalność. W 2021 roku leasing samochodu osobowego nadal pozostaje jedną z najczęściej wybieranych opcji finansowania przez polskich przedsiębiorców. Zobaczmy, które auta najchętniej są wybierane przez leasingobiorców. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3]

Z ankiety dotyczącej niezawodności samochodów przeprowadzonej przez Organizację Konsumentów i użytkowników na grupie ponad 30 000 europejskich kierowców wynika, że użytkownicy uznają Hondę za markę produkującą najmniej zawodne auta. Producent zajął pierwsze miejsce w rankingu niezawodności. Najważniejszymi cechami, które klienci biorą, pod uwagę przed zakupem jest cena, zużycie paliwa, praktyczność i niezawodność. W kategorii samochodów, użytkowych najwyższą lokatę zajęła Honda Jazz, a także Civic CR-V oraz Insight. Niezawodność i jakość to cechy, które od zawsze charakteryzują modele Hondy, Wyniki tych badań są zwieńczeniem wysiłków, jakie Honda wkłada w oferowanie swoim nabywcom produktów najwyższej jakości. Marka z całą pewnością dąży do tego, aby nabywcy byli pewni, że prowadzą jedne najbardziej niezawodnych aut na rynku. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Silniki Cummins należą do jednych z najbardziej wytrzymałych i długowiecznych jednostek napędowych. Niestety ze względu na intensywną eksploatację, nieprawidłowe użytkowanie lub brak okresowych przeglądów, mogą ulec awarii. Wówczas konieczna jest wymiana części na nowe. Czy warto inwestować w tanie zamienniki niewiadomego pochodzenia? Zdecydowanie nie. Części zamienne tego typu przeważnie charakteryzują się zdecydowanie krótszą żywotnością niż oryginalne podzespoły. Zatem skąd brać części do silników Cummins? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Sprawdzanie numeru VIN to bardzo popularna praktyka, gdy jesteśmy zainteresowani kupnem danego samochodu używanego. Dzięki jego rozkodowaniu możemy dowiedzieć się, jaka jest historia danego pojazdu, czy brał udział w wypadkach i kolizjach, jaki ma przebieg lub, czy został zgłoszony jako kradziony. Numer VIN jest więc prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat danego pojazdu używanego. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
stos gumowych opon

Jak ograniczyć zużycie opon i wydłużyć okres, w którym będą nam służyć, zapewniając bezpieczeństwo i odpowiednie prowadzenie? Wiele zależy od stylu jazdy, ale o żywotność opon można też zadbać na kilka innych sposobów. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Jeśli spojrzeć na polskie ulice, można zauważyć pewną regularność. Polacy od lat kupują samochody raczej na rynku wtórnym z uwagi na atrakcyjną cenę pojazdu. Często są to dość stare samochody sprowadzane zza zachodniej granicy po niższych cenach. Nie oznacza to oczywiście, że są to auta niższej jakości. Trzeba jednak się liczyć z tym, że kupując starsze auto, trzeba będzie zapłacić więcej za jego ubezpieczenie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Możliwość wynajęcia samochodu to usługa, jaka może zdecydowanie uprościć życie wszystkim posiadaczom prawa jazdy. Wypożyczony pojazd przydaje się ponieważ np. w razie usterki własnego auta, gdy wyruszamy w delegację do innego miasta, natomiast też gdy pragniemy komfortowo spędzić wczasy, natomiast nie mamy swego auta. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]