Korzystanie z samochodów oraz innych pojazdów mechanicznych w Polsce jest bardzo popularne. Coraz częściej nauka jazdy samochodem jest prezentem z okazji ukończenia osiemnastych urodzin, itp. Dzięki samochodom możemy się szybko przemieszczać z miejsca na miejsce, dojeżdżać do pracy albo na uczelnię, czy też zrobić duże zakupy w hipermarkecie albo wyjechać na wakacje. Samochód, którym się poruszamy po drogach powinien być zawsze w odpowiednim stanie technicznym, a my powinniśmy posiadać wszelkie niezbędne ubezpieczenia. Konieczną sprawą jest także dostosowanie stylu jazdy do warunków atmosferycznych, pory dnia, czy też stanu technicznego drogi. Warto także umieć reagować w przypadku ekstremalnych sytuacji na drodze, które mogą się przytrafić każdemu z nas. Dobrą opcją byłby tutaj, poza obowiązkowym kursem na prawo jazdy, dodatkowy kurs bezpiecznej jazdy. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Lakier samochodu codziennie narażony jest na różne czynniki, które spowodować mogą jego zarysowanie bądź inne uszkodzenia. Z tego też powodu szybko traci swój estetyczny wygląd. Na szczęście są skuteczne sposoby na to, aby temu zaradzić. Mowa tu o lakierowaniu samochodu. W tym celu można udać się do warsztatu lub zadbać o stan pojazdu samodzielnie. Oto kilka wskazówek dotyczących tego, jak samodzielnie polakierować samochód we właściwy sposób. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Toyota Plus to program, dzięki któremu kupując używane auto można cieszyć się korzyściami dostępnymi dotąd jedynie w przypadku nowych pojazdów. Co warto o nim wiedzieć? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Powstały w 1950 roku koncern Sociedad Española de Automóviles de Turismo bardzo długo opierał się światowym trendom motoryzacyjnym, stawiającym wtedy na moc i przestrzeń. Wpływy włoskiego Fiata pozwalały jedynie na ekspansję rynków Ameryki łacińskiej. Dopiero umowa o współpracy z koncernem Volkswagen AG obowiązująca od 1982 roku wprowadziła istotne ożywienie w rozwój techniczny i ogólny design marki. Czym dzisiaj SEAT zaskakuje świat? Jakie modele zasługują na uznanie? Sprawdzamy. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wynajem samochodu to usługa, której popularność systematycznie rośnie. Wynika to przede wszystkim z zalet takiego rozwiązania oraz faktu, że występuje ono w modelu krótkoterminowym, średnioterminowym oraz długoterminowym. Na czym dokładnie polega? Kiedy wynajem samochodu opłaca się bardziej niż zakup? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wszyscy je znamy, a niektórzy z nas wciąż kupują tak zwane „choinkowe” zapachy do samochodu. Wiemy jednak, że wystarczy kilka dni, aby aromat wydobywający się z nich, po prostu zaniknął. Dlatego chcemy nieco rozjaśnić kwestię odświeżaczy, wymienić ich rodzaje i uwzględnić kilka wskazówek, które pozwolą wydajniej korzystać z tych dodatków. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Przyczepy jednoosiowe są najpopularniejszym rodzajem przyczep wśród posiadaczy samochodów osobowych, Ich popularność wynika przede wszystkim ze stosunkowo niskiej ceny oraz możliwości kierowania składających się z niej zestawów przez kierowców posiadających prawo jazdy kategorii B. Jak wobec tego wybrać odpowiednią przyczepę jednoosiową do swoich potrzeb i posiadanego samochodu? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Coraz większa liczba kierowców decyduje się na wymianę tradycyjnego sezonowego ogumienia na rzecz bardziej uniwersalnych opon wielosezonowych. Są one rozwiązaniem pozwalającym oszczędzić przede wszystkim przestrzeń, ponieważ nie trzeba przetrzymywać nigdzie dodatkowego kompletu opon na sezon zimowy lub letni. Pomagają one także oszczędzić czas i pieniądze potrzebne na coroczne wizyty u wulkanizatora, ponieważ zmieniające się pory roku przestają wymuszać na kierowcy potrzebę zmiany ogumienia. Rozwiązanie, jakim są wielosezonowe opony, przydaje się też w przypadku regularnego podróżowania po zróżnicowanych klimatycznie regionach Europy. Są one bardzo istotne także z punktu bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Polacy częściej decydują się na zakup używanego auta, niż nowego z salonu. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli kupujemy samochód z drugiej ręki, musimy pamiętać o dopełnieniu wszelkich formalności, które dotyczą nie tylko nowego właściciela samochodu, ale również jego zbywcy. Wiele osób zaczyna wówczas zadawać sobie pytania, które dotyczą przepisania polisy OC. W poniższym tekście omawiamy, jak wygląda przepisanie polisy OC na nowego właściciela i czy jest ono konieczne. Kalkulator-ubezpieczen.pl pozwoli oszczędzić czas i pieniądze, dzięki porównaniu dużej ilości ofert w jednym miejscu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Od jakości tapicerki w aucie w dużej mierze zależy komfort podróżowania. Warto odpowiednio o nią zadbać, aby jazda zawsze była przyjemna, zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Jednak jak zachować tapicerkę w doskonałym stanie? Wystarczy poświęcić jej odrobinę uwagi, przeprowadzając regularne odkurzanie i pranie tapicerki. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]