Jeśli planujesz sam naprawiać swoje auto pamiętaj, aby wcześniej odpowiednio wyposażyć garaż. Dobrze dobrany zestaw narzędzi ułatwi naprawę drobnych usterek. A bez niektórych sprzętów naprawa w ogóle nie jest możliwa. W które narzędzia warto zainwestować? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Chcesz aby Twój samochód prezentował się wyjątkowo? Warto zatem zadbać o o odpowiednią pielęgnację jego karoserii. Poniżej podpowiadamy jak dobrać odpowiednią pastę polerską. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Dla wielu osób sprzedaż pojazdu w skupie aut jest niekorzystna, ze względu na to, że w takim miejscu często cena pojazdu jest zaniżana. Właściciel firmy musi przecież mieć jakąś korzyść z prowadzenia własnej działalności. Chce zakupić pojazd jak najtaniej, a następnie odsprzedać go z jak największym możliwym zyskiem. Jednakże, pomimo wszelkich uprzedzeń warto zastanowić się nad sprzedażą pojazdu w skupie samochodów. Zwłaszcza, jeżeli zależy Ci na czasie i szybkim otrzymaniu gotówki. Czy sprzedaż auta w skupie się opłaca? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Wprowadzając na rynek szóstą generację Hyundaia Sonata, południowokoreański koncern nie zdecydował się na zaoferowanie jego nowej wersji europejskim klientom, koncentrując się na rynku amerykańskim – i to pomimo tego, że piąta generacja pojazdu była kierowana do kierowców ze Starego Kontynentu. Jego następcą w Europie został całkowicie nowy samochód klasy D – Hyundai i40. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Wypadki komunikacyjne i kolizje to niestety codzienność. Dlatego większość kierowców przynajmniej raz stanie przed problemem związanym z likwidacją szkody. To zadanie przede wszystkim dla ubezpieczyciela. Jednak warto wiedzieć, kiedy i jak zgłosić szkodę, jakie metody likwidacji szkód są powszechnie wykorzystywane i do kogo zwrócić się o pomoc, jeśli występują problemy w uzyskaniu odszkodowania. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

LPG oznacza oszczędności nawet do 50% w porównaniu do benzyny. Dlatego coraz więcej przedsiębiorczych kierowców decyduje się na instalację gazową. Główne powody to korzyści ekonomiczne i szybki zwrot inwestycji. Poza tym istotne są aspekty ekologiczne, gdyż gaz emituje znacznie mniej toksycznych substancji. LPG ma wysoki stopień czystości i dużą liczbę oktanową. Kluczowe pytanie brzmi jednak – gdzie go założyć? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Ze względu na swoją specyfikę pracy, samochód narażony jest na niekorzystny wpływ różnego rodzaju zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia te mogą przedostawać się do wrażliwego wnętrza silnika wraz z paliwem lub powietrzem używanym w procesie spalania i powodować przedwcześnie uszkodzenie mechanizmu napędowego. Do ich zatrzymywania wykorzystuje się odpowiednie filtry. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Naturalnie jest, że wiele z podzespołów samochodowych wraz z upływem czasu i przejechanymi kilometrami zużywa się. Spracowane elementy nie tylko są mniej wydajne, niż fabrycznie nowe, ale również potencjalnie niebezpieczne w trakcie jazdy. Na szczęście wymiana ich nie zawsze jest jedynym rozwiązaniem – niektóre ze zużytych podzespołów można poddać regeneracji. Na czym ona polega i które części samochodu najbardziej opłaca się regenerować? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Prawidłowa eksploatacja instalacji gazowej w samochodzie obejmuje dokonywanie regularnych przeglądów czy wymianę wybranych części. Dzięki tym czynnością będzie można cieszyć się funkcjonalną i bezproblemową instalacją. Jakie są najważniejsze zasady przy obsłudze LPG w samochodzie? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Bezpośrednia likwidacja szkody jest w Polsce dość nowym rozwiązaniem, ale chętnie z takiej możliwości korzysta coraz szersze grono klientów. Na czym dokładnie polega bezpośrednia likwidacja szkód w ubezpieczeniu OC? Czy to się opłaca? Jak znaleźć polisę OC uwzględniającą bezpośrednią likwidacją szkody? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]