Rekrutacja e-commerce. Czy korzystanie z usług firm zewnętrznych się opłaca?

Rekrutacja e-commerce

Branża e-commerce stale odnotowuje bardzo duże wzrosty. Jest to obecnie jeden z najszybciej rozwijających się rynków. Wartość rynku e-commerce w Polsce oscyluje już wokół kilkudziesięciu miliardów złotych. Oznacza to, że potrzeba coraz większej ilości specjalistów do rozwoju tej branży. Pandemia i zmieniający się styl życia znacznie wpłynęły na wzrost dokonywania zakupów internetowych. Wiele firm zostało zmuszonych do przeniesienia się do internetu. Inne muszą szukać skutecznej strategii e-commerce, by pokonać konkurencję. Jednak jak znaleźć dobrego specjalistę e-commerce do firmy? Czy opłaca się skorzystać z usług agencji headhunterskich?

Proces rekrutacyjny w branży e-commerce

E-commerce łączy w sobie bardzo szeroki zakres działań związanych z handlem towarem lub usługami. Dobra strategia e-commerce zawiera plan wszystkich elementów – od strony technicznej po marketing internetowy. Potrzeba więc wielu specjalizacji, które pokryją zapotrzebowanie. Do popularnych stanowisk w branży należą: SEO/SEM Specialist, Content Specialist czy Web Developer.

Zawodów w branży jest dużo więcej. A każdy z nich stanowi samodzielne stanowisko specjalistyczne. Jednak rekrutacja takiego pracownika może stanowić bardzo duże wyzwanie. Niezbędna okazuje się aktualna wiedza techniczna. Jest to powód, dla którego coraz więcej marek decyduje się na współpracę z firmami zewnętrznymi. Jakie są plusy współpracy z agencją rekrutacyjną?

Jak wygląda współpraca z agencją rekrutacyjną?

Agencja headhunterska pomaga w znalezieniu kandydata dostosowanego do potrzeb Twojego biznesu. Czy dopasowanie pracownika jest ważne? Jest to niezwykle istotna sprawa. Gwarantuje pomyślną współpracę i dobre samopoczucie pracownika. Agencje rekrutacyjne często posiadają własne bazy kandydatów. Do naboru nowych kandydatów używane są także specjalistyczne systemy rekrutacyjne. Współpraca z firmą zewnętrzną pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale również środki.

Jedną z często polecanych w branży agencji jest Veritas Recruitment. Jest to agencja butikowa – co oznacza, że zajmuje się tylko jedną branżą. Dzięki temu jest w stanie wyszukiwać najlepszych kandydatów na rynku. Współpracując z tą agencją, nie trzeba martwić się o weryfikację kompetencji kandydatów. Headhunterzy Veritas Recruitment dokonują jej już na pierwszym etapie rekrutacji. Szukasz pomocy w skutecznej rekrutacji? Sprawdź ofertę agencji Veritas Recruitment.

Informacja prawna