Jastrzębia Góra zimą – co warto zobaczyć?

Jastrzębia Góra należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości nadmorskich w Polsce. Największą popularnością cieszą się pobyty letnie, ale również w zimie miasteczko to ma mnóstwo uroku i ciekawych ofert dla podróżnych. Co zatem warto zobaczyć w Jastrzębiej Górze w sezonie zimowym?

Cisza i spokój

W ciepłych miesiącach Jastrzębia Góra tętni życiem, a każdego dnia miejscowość tę odwiedzają setki turystów. Jeśli natomiast poszukujesz spokojnego i zdrowego wypoczynku, pobyt w tym mieście zimą jest idealnym wyborem. Jastrzębia Góra zachwyca w okresie jesienno-zimowym. Jest tu cicho, spokojnie i uroczo. Plaże są opustoszałe, a powietrze nasycone jodem o prozdrowotnych właściwościach. Pokryty śniegiem brzeg morza gwarantuje niesamowite widoki, które z pewnością warto zobaczyć. Co ciekawe, zimą na wybrzeżu notuje się większą ilość jodu w powietrzu. Ten pierwiastek bardzo korzystnie wpływa na samopoczucie – uznaje się, że może podnosić odporność organizmu i wspierać prawidłową pracę tarczycy.

Hotel nad Bałtykiem

Jastrzębia Góra w okresie zimy jest tak samo atrakcyjna i warta zobaczenia jak w sezonie letnim. Hotel nad Bałtykiem Primavera, zlokalizowany w bliskiej odległości od Nadmorskiego Parku Krajobrazowego i szerokiej plaży, pozwoli Ci wypocząć w komfortowych warunkach i cieszyć się bliskością największych atrakcji miasta.

Spacer brzegiem morza

Wybierając się do Jastrzębiej Góry w grudniu, styczniu czy w lutym, musisz koniecznie choć raz przejść się na spacer brzegiem morza i poczuć niezwykły klimat zimowego Bałtyku z szumiącymi falami, śniegiem skrzypiącym pod stopami i krystalicznie czystym, chłodnym powietrzem. Przyjemna, morska bryza sprawi, że spacery będą prawdziwą, ciekawą atrakcję i sposobem na „złapanie oddechu” na kolejne miesiące.

Gwiazda Północy

Przebywając w Jastrzębiej Górze, warto obejrzeć „Gwiazdę Północy”. To obelisk ustawiony w najbardziej wysuniętym na północ punkcie linii brzegowej polskiego wybrzeża. Kamień znajduje się tuż przy klifowym wybrzeżu, na końcu ulicy Norwida.

Latarnia Rozewie

Godną zobaczenia atrakcją jest też latarnia morska na Przylądku Rozewie, na terenie wsi Rozewie tuż przy zachodniej granicy z Jastrzębią Górą. To najstarsza tego rodzaju budowla na polskim wybrzeżu. Wewnątrz mieści się niewielkie muzeum, a na szczycie znajduje się nowoczesny aparat świetlny z reflektorami LED o zasięgu światła aż 26 Mm. Wysokość obiektu wynosi 32,7 m. Latarnia jest zamknięta dla zwiedzających w okresie jesienno-zimowym, jednakże i tak warto wybrać się w tę okolicę, aby podziwiać z zewnątrz niezwykły kunszt architektoniczny i malowniczy wygląd latarni.

Nadmorski Park Krajobrazowy

Jastrzębia Góra to idealna destynacja dla miłośników przyrody i spacerów. Miejscowość znana jest ze swego wspaniałego mikroklimatu. Na doskonałe samopoczucie przyjezdnych wpływa jednak nie tylko morze, ale też Nadmorski Park Krajobrazowy, bogaty w wyjątkową faunę i florę. Na terenie parku wytyczono ścieżki edukacyjne i rezerwaty, np. Lisi Jar, Przylądek Rozewie albo Bielawę na torfowiskach. Wczasy w hotelu nad morzem nawet zimą mogą być wspaniałym przeżyciem!

Informacja prawna