Rolety Zebra – czym się charakteryzują

Rolety to bardzo popularne osłony na okna, które można stosować wraz z firankami lub jako samodzielny element. Dzięki zasłonięciu szyb całkowicie odgradzają domowników od spojrzeń innych ludzi, dzięki czemu mieszkanie staje miejscem, gdzie możesz całkowicie odpocząć od świata zewnętrznego i zrelaksować się w przytulnej atmosferze. Szczególnie przydają się podczas aktywności, które wymagają zaciemnienia np. oglądania filmów lub popołudniowych drzemek.

Rolety spełniają funkcję ochronną, zabezpieczając przed silnym światłem słonecznym, które może przeszkadzać w codziennych czynnościach i utrzymując w domu optymalną temperaturę. Niektóre rodzaje rolet nadają się do tego szczególnie. Dzięki specjalnym dodatkom i mechanizmom jeszcze skuteczniej spełniają swoją rolę, dlatego sprawdzają się w domach narażonych na promienie słoneczne przez większość dnia. Rolety zebra należą właśnie do tej specjalnej kategorii. Poza tym wyróżniają się ciekawym designem, który może być świetnym uzupełnieniem wystroju mieszkania. Czym różnią się od innych rolet?

Rolety dzień noc – zebra na oknach

Rolety dzień noc, czyli inaczej rolety zebra, wzięły swoją nazwę od wyróżniającego je od innych osłon wyglądu. Zwykłe rolety są zrobione z jednolitej, grubej warstwy materiału, która w każdym miejscu charakteryzuje się taką samą przepuszczalnością światła. Rolety dzień noc według wielu opinii przypominają umaszczenie zebry, tyle że poziome pasy, z których słynie ten rodzaj osłon, mogą występować w różnych kolorach.  Połączenie dwóch naprzemiennych materiałów, z których jeden jest przezroczystą siatką, a drugi półprzepuszczalną tkaniną, nadaje roletom ciekawego wyglądu, dlatego wiele osób decyduje się na ich zakup ze względu na wystrój mieszkania. Pasy grubszego materiału mogą mieć odcień brązowy, szary czy nawet biały. Takie osłony to jedne z najnowocześniejszych rolet do okien, które doskonale pasują do aranżacji współczesnego mieszkania i z roku na rok zyskują na popularności.

Rolety zebra – optymalny mechanizm regulacji światła

Charakterystyczny wygląd rolet dzień noc, to tylko dodatek do dużej funkcjonalności, którą się charakteryzują. Pozostałe rolety ze względu na jednolitą pojedynczą tkaninę, mają ograniczoną praktyczność. Można pozostawić je całkowicie spuszczone – wtedy w całym pomieszczeniu robi się ciemno, odsłonić kawałek lub całe okno. W przypadku gdy chcesz jedynie nieco ograniczyć siłę promieni słonecznych, ale nadal korzystać z jasnej przestrzeni, klasyczne rolety się nie sprawdzają. Rolety zebry dzięki dwóm rodzajom tkanin, którymi można dowolnie operować, stanowią świetny sposób na sterowanie dostępem światła w pokoju. Możesz przysłonić cały obszar grubszą tkaniną lub pozostawić paski widoczne siatki, których wielkość dostosujesz do swoich potrzeb i pogody za oknem. Roletą typu zebra możesz więc sterować tak jak klasycznym odpowiednikiem, a w dodatku zmieniać położenie pasów tkaniny i siatki. Ponadto cena rolet zebra jest jedynie nieznacznie wyższa od zwykłych osłon na okna.

Jak zamontować rolety zebra?

Montaż rolet zebra nie różni się od zakładania zwykłych osłon. W zależności od tego czy wybierzesz mini rolety, które przykrywają jedynie szyby, czy rolety naścienne wolnowiszące zakrywające również obramowanie, możesz przytwierdzić je do ram okiennych lub przykręcić do sufitu albo ściany. Rolety okienne charakteryzują się prostym i szybkim montażem, cały mechanizm opiera się na wytrzymałych haczykach, które przyczepia się do okien za pomocą taśmy. To tak zwany montaż bezinwazyjny, które nie wymaga żadnego wiercenia. W przypadku zakupu rolet naściennych montaż polega na wywierceniu dwóch otworów i przytwierdzeniu mechanizmu za pomocą kołków i uchwytów. Najlepiej zamontować roletę tak, by łańcuszek znalazł się po drugiej stronie od klamki okna. W ten sposób użytkowanie osłony będzie dużo prostsze. Rolety zebra to doskonała alternatywa dla klasycznych rolet oraz żaluzji.  Zastępują także firanki oraz zasłony. Dobry mechanizm regulacji światła i ciekawy design to czynniki, które sprawiły, że rolety zebra cieszą się pozytywnymi opiniami. Sprawdź produkty już teraz!

Informacja prawna