Grill przenośny – i wypad pod namiot nabiera smaku!

Trudno wyobrazić sobie coś bardziej integrującego niż przyjacielski wypad po namiot. Mazury lub przestrzenie górskie nabierają zupełnie nowego wymiaru, kiedy do późna snujesz towarzyskie dyskusje w blasku ogniska, wschód słońca odbija się w tafli wody, a nocą słyszysz grające świerszcze i odurzony powietrzem zapadasz w zdrowy, mocny sen. Czasami do pełnego szczęścia brakuje tylko jednego: pełnowartościowego, ciepłego i smacznego posiłku, bo jak wszyscy wiemy z tym na kempingach różnie bywa. A rozwiązanie jest banalnie proste! Są nim grille przenośne!

Przenośne grille węglowe – idealne na kemping

Dlaczego przenośne grille węglowe są idealne na kemping? Powodów jest kilka. Po pierwsze, są kompaktowych rozmiarów, więc zapakowanie ich do samochodu nie będzie stanowiło żadnego problemu. Na miejscu nie musisz martwić się o paliwo, ponieważ to masz ze sobą. Dopływ prądu, czy gazu nie będzie Cię absorbował, Ty po prostu wyjmiesz rozpałkę i oddasz się rozpalaniu swojego grilla w tradycyjny, klimatyczny sposób. I tu dochodzimy do sedna – klimat! To chyba największa zaleta przenośnego grilla węglowego. Czy może być coś bardziej klimatycznego niż ciepło żaru, zapach dymu i aromat pieczonego tradycyjną metodą posiłku? Mięso, warzywa, świeżo złowione ryby – ich smak po pełnym przygód dniu to prawdziwy rarytas a zapachy będą takie, że nie opędzisz się od nowych znajomych chętnych dołączyć się do uczty!

Idealnym przykładem grilla węglowego, który z pewnością sprawdzi się podczas kumpelskiego kempingu jest Go Anywhere z oferty marki Weber. Ten grill wykonany został w kształcie poręcznego prostokąta, dzięki czemu jest niezwykle wygodny w pakowaniu, a także pozwala maksymalnie wykorzystać użytkową powierzchnię rusztu. Został osadzony na nóżkach, które podczas grillowania niwelują niebezpieczeństwo stykania się żaru z podłożem, a po złożeniu pełnią dodatkową funkcję zabezpieczania pokrywy w transporcie. Grill ten podobnie jak inne grille producenta został wyposażony w otwory w pokrywie pozwalające na regulację temperatury wewnątrz grilla, co daje użytkownikowi większą kontrolę nad procesem pieczenia potrawy. Otwory te są niezawodne także podczas rozpalania, ponieważ tworzą wewnątrz ciąg powietrza przyczyniający się do wzmocnienia żaru. Te wszystkie funkcje oferuje Ci urządzenie, które waży lekko ponad 6 kilogramów!

A może jednak przenośny grill gazowy?

O grillach węglowych z całą pewnością myśli się z sentymentem, jednak nie ukrywajmy, że nie każdy ma ochotę na dłuższy rytuał rozpalania i doglądania płomienia. Dla tych, którzy ponad wszystko, nawet na kempingu cenią sobie własny komfort i każdą minutę wakacyjnego czasu firma Weber także ma rozwiązanie: przenośny grill gazowy Go Anywhere. Z pozoru nie różni się on od swojego węglowego odpowiednika, jednak nie ma otworów w pokrywie, gdyż tu ciepło reguluje się wielkością płomienia, a paliwa nie stanowi węgiel, ale gaz z jednorazowego naboju dokupowanego osobno. Obsługa grilla gazowego jest jak zwykle w tym rodzaju sprzęcie banalnie łatwa. Grill rozpala się przy pomocy jednego przycisku i trwa to dosłownie sekundę!

Nie wiemy, jak Ciebie, ale nas nie przestanie zaskakiwać świat nowoczesnych możliwości. Renomowani producenci sprzętu grillowego wzięli sobie do serca potrzeby również tych klientów, którzy zamiast wypoczynku w luksusowych hotelach wybierają bliskość natury. Czy jest coś bardziej magicznego niż aromat pieczonego mięsa przed chwilą zdjętego z rusztu, gdy obok szumią szuwary i lśni tafla jeziora? Nie wyobrażamy sobie zbyt wielu takich rzeczy! Dlatego właśnie grill przenośny to dokładnie to, czego potrzebujesz i co sprawi, że Twoje wakacje naprawdę będą niezapomniane i pełne smaku!

Informacja prawna