Lakier samochodowy jest ekstremalnie wrażliwy na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, otarcia, zarysowania oraz czynniki pogodowe. Jak go przed nimi zabezpieczyć? Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się powłoki ceramiczne na lakier. Jakie korzyści przynosi to rozwiązanie? Dlaczego jest takim hitem? A może to jedynie chwilowa moda? Oto nasza odpowiedź. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Zegarek to nieodłączne akcesorium wielu osób. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez niego, a jego brak na nadgarstku wywołuje nieprzyjemne uczucie. W związku z faktem, iż zegarek towarzyszy nam ciągle, bardzo ważną kwestią jest jego wodoszczelność. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Chcesz zacząć spędzać więcej czasu na zewnątrz? Przez pracę zdalną ciągle tylko siedzisz i brakuje Ci ruchu? Skorzystaj z naszego krótkiego przewodnika. Zanim zrobi się zbyt gorąco na zewnątrz — wykorzystaj miesiące takie jak kwiecień, maj i czerwiec, na powrót do formy. Według badań – 5 minut dziennie, spędzone na zewnątrz — wystarczy, żeby znacząco polepszyć samopoczucie. To do dzieła! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3]

Rynek samochodów używanych w Polsce z roku na rok rośnie. Po obaleniu komuny nasza gospodarka bardzo przyspieszyła, dzięki czemu gonimy zachodnie kraje. Polacy są coraz bardziej świadomymi konsumentami oraz dysponują coraz większą gotówką. Dzięki temu mogą pozwolić sobie na różne auta. Niestety jak na każdym dużym rynku, również i tutaj znajdziemy nieuczciwych sprzedawców, którzy będą chcieli na nas zarobić. Jak zatem kupić mądrze auto używane, aby długo służyło i nie była to tak zwana „mina”? Jest kilka trików, które zwiększają nasze szanse na zakup auta w dobrym stanie. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Pomimo nieustającego zagrożenia ze strony pandemii i związanych z tym ograniczeń gospodarczych, wiele firm kontynuuje, a nawet rozwija swoją działalność. W 2021 roku leasing samochodu osobowego nadal pozostaje jedną z najczęściej wybieranych opcji finansowania przez polskich przedsiębiorców. Zobaczmy, które auta najchętniej są wybierane przez leasingobiorców. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3]

Obecnie mamy na rynku ogromny wybór środków do prania, których producenci starają się nadążać za nowymi technologiami oraz odpowiadać na coraz nowsze potrzeby konsumentów. Udane pranie to już nie tylko dobry proszek. Dowiedz się, jakie jeszcze patenty możesz do tego wykorzystać. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 3]

Silniki Cummins należą do jednych z najbardziej wytrzymałych i długowiecznych jednostek napędowych. Niestety ze względu na intensywną eksploatację, nieprawidłowe użytkowanie lub brak okresowych przeglądów, mogą ulec awarii. Wówczas konieczna jest wymiana części na nowe. Czy warto inwestować w tanie zamienniki niewiadomego pochodzenia? Zdecydowanie nie. Części zamienne tego typu przeważnie charakteryzują się zdecydowanie krótszą żywotnością niż oryginalne podzespoły. Zatem skąd brać części do silników Cummins? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Jak zwiększyć siłę – pytanie które zadaje sobie wielu mężczyzn. Trudno o cechę bardziej utożsamianą z męskością niż właśnie siła fizyczna. Który facet nie chce być silny? Dodatkowo duża siła, może i w dzisiejszych czasach nie jest niezbędna, ale zdecydowanie ułatwia życie. Czasem po prostu trzeba przenieść coś ciężkiego, a i zwykłe czynności będą dla nas po prostu łatwiejsze. Co także bardzo ważne, siła jest istotną cechą motoryczną praktycznie w każdym sporcie i na jej rozwój poświęca się specjalne jednostki treningowe. Jeśli chodzi o sporty jak podnoszenie ciężarów albo trójbój siłowy to sprawa jest oczywista. Co jednak z takimi jak biegi długodystansowe. Czy maratończyk musi być silny? Tak, ponieważ każdy jego ruch będzie zużywał mniej energii i choć kluczowa będzie wytrzymałość to pewien poziom siły też jest niezbędny. Dodatkowo często zawody wygra ten, który może najszybciej zafiniszować i tutaj także przewagę będą mieli ci silniejsi. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Sprawdzanie numeru VIN to bardzo popularna praktyka, gdy jesteśmy zainteresowani kupnem danego samochodu używanego. Dzięki jego rozkodowaniu możemy dowiedzieć się, jaka jest historia danego pojazdu, czy brał udział w wypadkach i kolizjach, jaki ma przebieg lub, czy został zgłoszony jako kradziony. Numer VIN jest więc prawdziwą skarbnicą wiedzy na temat danego pojazdu używanego. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Założymy się, że gdyby zapytać przeciętnego Polaka, z czym kojarzy mu się Japonia, bez chwili zastanowienia odparłby: kraj kwitnącej wiśni, samurajów, origami, sushi i ryżu. A gdyby zawęzić grono ankietowanych do koneserów trunków alkoholowych? Wyprzedzimy waszą odpowiedź: japońska kultura alkoholowa to nie tylko sake. Wśród niezliczonej mnogości trunków na słowa uznania zasługuje… japońska whisky! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]