Debet pojawia się na koncie, kiedy podczas zakupów wypłacimy więcej pieniędzy niż na nim było. Wysokość debetu może być zdeterminowana przez bank (np. przez zdolność kredytową właściciela konta), warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na jego temat. C (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a wraz z nimi konieczność wyboru odpowiednich prezentów. Jeśli nie wiesz co kupić swoim najbliższym, to dobrym rozwiązaniem może być np. zakup gier planszowych. Tego typu prezent sprawi radość nie tylko osobie obdarowywanej, ale także wszystkim tym, którzy będą uczestniczyć w zabawie razem z nią. Sprawdź, jakie gry planszowe warto kupić pod choinkę. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Coraz większa liczba kierowców decyduje się na wymianę tradycyjnego sezonowego ogumienia na rzecz bardziej uniwersalnych opon wielosezonowych. Są one rozwiązaniem pozwalającym oszczędzić przede wszystkim przestrzeń, ponieważ nie trzeba przetrzymywać nigdzie dodatkowego kompletu opon na sezon zimowy lub letni. Pomagają one także oszczędzić czas i pieniądze potrzebne na coroczne wizyty u wulkanizatora, ponieważ zmieniające się pory roku przestają wymuszać na kierowcy potrzebę zmiany ogumienia. Rozwiązanie, jakim są wielosezonowe opony, przydaje się też w przypadku regularnego podróżowania po zróżnicowanych klimatycznie regionach Europy. Są one bardzo istotne także z punktu bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Różaniec odgrywa bardzo ważną rolę w życiu katolików, modlitwa na nim zbliża nas do Maryi, pozwala na kierowanie próśb do Matki Chrystusa. Miesiąc październik jest poświęcony modlitwom na różańcu, dlatego w każdym kościele odbywają się nabożeństwa. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Problem niepłodności dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Szacuje się, że w Polsce ok. 1,5 mln par ma problemy z poczęciem dziecka, a 30-60% mężczyzn walczy z niepłodnością. Panowie, którzy podejrzewają u siebie zaburzenia płodności, mogą sprawdzić jakość swojego nasienia w bardzo prosty, szybki i niedrogi sposób – wystarczy wykonać badanie na płodność męską, które dostarczy wszystkich informacji i może stanowić pierwszy krok do wdrożenia odpowiedniego leczenia. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Potrzebny Ci e43 silikon, a może kleje polimerowe? Obecnie na rynku znaleźć można bardzo wiele różnorodnych marek, oferowanych oraz reklamowanych przez liczne sklepy i sprzedawców. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Badania sugerują, że wskaźniki niezdiagnozowanej depresji są znacznie wyższe u mężczyzn niż u kobiet. Duża część tego powodu ma związek ze sposobem, w jaki społeczeństwo postrzega płeć męską. Ten społeczny obraz tego, kim powinien być mężczyzna – silny, stoicki, zdolny do samodzielnego radzenia sobie z różnymi sprawami – może wpływać na jego zdolność do rozpoznawania depresji i szukania pomocy. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]

Okulary stanowią bardzo istotny element wpływający na nasz wygląd. Szczególną uwagę należy poświęcić ich dopasowaniu do kształtu twarzy, gdyż oprawki męskie powinny się z nią idealnie komponować. Nie jest to jednak łatwe zadanie, które dodatkowo utrudniać może bardzo szeroki i zróżnicowany wybór dostępnych w sklepach i Internecie okularów. Istnieją jednak proste zasady, dzięki którym znalezienie idealnych oprawek męskich nie będzie wielkim problemem. Oto one! (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

W zakładzie pracy niezależnie od jego specyfiki i branży powinny panować bezpieczne dla pracownika warunki. Przychodząc do pracy, nie może on obawiać się o swoje zdrowie czy życie. Oczy należą do delikatnych partii ciała, często narażonych na niedogodności w pracy. Wiele wypadków obejmuje twarz i oczy są wówczas w poważnym niebezpieczeństwie. Żeby szybko zareagować, gdy coś przedostanie się do narządu wzroku, warto użyć specjalistycznego sprzętu medycznego, takim może być oczomyjka przenośna. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Uzależnienia są jednym z najbardziej rozpowszechnionych zaburzeń psychicznych i dotyczą tak naprawdę wszystkich grup społecznych, niezależnie od tego czy uboższych czy bogatszych, a ich cechą szczególną jest to, że szybko pogarszają jakość życia osoby uzależnionej oraz osób z jej otoczenia. Chociaż typów uzależnień jest bardzo wiele, we wszystkich przypadkach występuje wyraźna tendencja do nadmiernej fizycznej eksploatacji organizmu, co skraca lata życia oraz zaburza je, ingerując we wszystkie jego części (relacje społeczne i rodzinne, zdolność do znalezienia stabilnej i stałej pracy, znalezienia partnera, wychowania dzieci itp.). Ważne jest, aby jak najszybciej zająć się problemem i zwrócić się do odpowiednich osób o pomoc, by szybko zacząć terapię. Ale na czym tak naprawdę polega terapia uzależnień? Oto trzy fakty, które warto znać. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]