Więcej niż dobry sen – idealny materac dla mężczyzny

Gdy sypiasz źle, każdy dzień będzie wyzwaniem. Osiem godzin spędzonych za biurkiem, czy za kierownicą? Intensywny trening siłowy czy spacery z dzieckiem i psem? Jakościowy sen w wygodnym łóżku to gwarancja energii i dobrego samopoczucia. To troska o zdrowy kręgosłup, który nieźle dostaje w kość przez cały dzień. Aby czuć się dobrze każdego dnia, konieczny jest dobry materac. Jaki powinien być idealny materac dla mężczyzny? Na co warto zwrócić uwagę?

Singiel w łóżku – najpierw rozmiar

Stoisz przed decyzją o wyborze materaca? Jeżeli z reguły sypiasz sam wybór jest dużo prostszy. Potrzebujesz materaca dopasowanego tylko do Twoich potrzeb. Jaki wymiar wybrać? Pojedynczy materac, tzw. single, zapewnia optymalne miejsce do spania dla każdego mężczyzny, bez względu na wzrost czy gabaryty. Na materacu, który kupujesz na wiele lat, nie warto oszczędzać, a kiedy śpisz sam, nie musisz wydawać majątku na ogromne małżeńskie łoże. Najbardziej typowym produktem dla sypiających w pojedynkę jest materac 90×200 cm. Tego rodzaju materace najczęściej pojawiają się w hotelowych pojedynczych łóżkach i z pewnością pozwalają wygodnie się wyspać.

Miękki czy bardzo miękki – skala H

Jeżeli zaczynasz szukać materaca, na pewno spotkałeś się z oznaczeniem H. Zwykle wraz z tą literą pojawia się cyfra od 1 do 4, czasami do 5. Ta skala informuje o twardości materaca – im większa cyfra, tym bardziej twardy materac. Najczęściej kupowane są produkty oznaczone H2 i H3. Jak wybrać odpowiednią twardość? Najlepiej sprawdzić to na własnym ciele, czyli po prostu przetestować materac w sklepie. Kiedy nie ma takiej możliwości, kiedy kupujesz on-line, pomogą poniższe wskazówki.

H1 – to materac bardzo miękki. Oprócz własnych preferencji, przy wyborze tego materaca powinna decydować waga danej osoby. Materace H1 najlepiej sprawdzają się dla osób o wadze poniżej 60 kg. Każdy, kto waży więcej, może odczuć negatywne skutki miękkiego materaca na swoim kręgosłupie.

H2 – to materac miękki, ale przeznaczony już dla mężczyzn o wadze do 80 kg. Często wybierany ze względu na swoją uniwersalność, nadal jednak nieodpowiedni dla osób większej postury. Na pewno da się na nim przespać, ale będzie się szybką zużywał i nie zapewni dobrego podparcia kręgosłupa dla cięższych osób.

H3 – to materac średnio twardy. Jest równie popularny jak H2. Na tego typu produktach świetnie wyśpią się mężczyźni ważący między 80 a 100 kg. Daje odpowiednie warunki do zdrowego snu, dba o kręgosłup i kark. Odpowiednio dobrany, posłuży długo.

H4 – to materac twardy. Często słyszy się, że spanie na twardej powierzchni jest zdrowe. Tego typu materac jest dobry, jeśli Twoja waga przekracza 100 kg. Drobne osoby mogą nie móc zasnąć na takim materacu. Ale duzi Panowie będą zachwyceni.

Liczy się wnętrze – budowa materaca

Kiedy przychodzi moment na kupno materaca, nie ma miejsca na oszczędności. Tani produkt o nieodpowiedniej budowie przyniesie więcej szkody niż pożytku, a po kilku porankach z zesztywniałym karkiem – wyląduje na śmietniku. O tym, czy dany produkt będzie dobrze spełniaj swoją rolę, decyduje jego budowa. Przyjrzyjmy się więc z czego składają się dobrej jakości materace.

Sprężyny

Zapomnij o cienkich piankach. Jedyny słuszny wybór to materac sprężynowy. Nowe modele posiadają dużą liczbę mniejszych sprężyn zamkniętych w osobnych kieszonkach. Często są one podzielone na strefy – część z nich jest twardsza od pozostałych, dzięki czemu zapewniają jeszcze większy komfort. Sprężyny kieszeniowe to same zalety. Pozwalają na idealne podparcie całego ciała, a każda z nich pracuje niezależnie, dając elastyczność punktową. Proste modele oprócz sprężyn mają tylko wkładkę z włókniny pod pokrowcem.

Lateks

Materac lateksowy to lepsza wersja piankowego. Będzie tani, wygodny, lecz nie posłuży zbyt długo i może być za miękki. Warstwa lateksu pojawia się nie tylko sama, ale także w duecie ze sprężynami. Taka para sprawdza się bardzo dobrze i warto na nią zwrócić uwagę. Lateks daje uczucie komfortu i pozwala się odprężyć. Po za tym ma właściwości antyalergiczne, nie rozwijają się w nim bakterie i dobrze przepuszcza powietrze.

Kokos

Kolejny element, który pojawia się w materacach to mata kokosowa. Do czego służy? Czasami tylko izoluje sprężyny i poprawia wytrzymałość materaca. Ale jej funkcja polegać może również na wzmocnieniu podparcia i zwiększeniu twardości. Włókno kokosowe jest bardzo przyjazne dla snu i świetnie oddycha. Ten element także podniesie komfort użytkowania materaca.

Co wybrać – podsumowanie

Sklepów z materacami nie brakuje, zwłaszcza on-line. Gdzie znaleźć te najlepsze? Tylko tam, gdzie w ofercie znajdują produkty z wymienionymi wyżej elementami. Warto zwrócić uwagę na tą stronę: https://www.materacestargard.pl Idealny materac dla mężczyzny to ten, który ma przynajmniej dwie warstwy i zdecydowanie sprężynową budowę. Sprawdź ile ważysz i spróbuj przetestować materace w najbliższym sklepie. Jeżeli nie masz pewności, jaką twardość wybrać, celuj w wartości środkowe – H2 i H3. Kiedy nie ogranicza Cię budżet, możesz zdecydować się na dodatek lateksu i włókna kokosowego. Bardzo ważny jest hipoalergiczny i odpinany pokrowiec, który można wyprać w pralce. Różnicę między starym tapczanem, a nowym dobrym materacem, poczujesz już pierwszej nocy. A efekty tej nocy pomogą Ci sprostać wyzwaniom kolejnego dnia.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna