Czym się kierować przy wyborze męskich majtek?

Majtki męskie to ważny element garderoby. Można powiedzieć, że to podstawa każdego stroju i dobrego samopoczucie w ciągu dnia. Obecnie na rynku dostępne są zarówno modele bielizny męskiej, które nadają się do uprawiania sportu, noszenia na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje. W szafie każdego mężczyzny powinno znajdować się kilka modeli majtek w podstawowych i nietypowych kolorach, wykonanych z różnych tkanin.

Jakie wybrać męskie majtki według rozmiaru i typu sylwetki?

Różnorodność bielizny męskiej ogranicza się do jednego lub dwóch rodzajów i nie chodzi tylko o modę, ale i o komfort i wygodę. Majtki to niezwykle ważna część codziennego stroju, właśnie dlatego, jeśli nie przemyślimy swojego wyboru, to możemy odczuwać niepotrzebny dyskomfort. Bielizna ma bezpośredni kontakt z naszym ciałem, a nosimy ją przez wiele godzin w ciągu dnia, dlatego też, aby uniknąć otarć, a nawet przykrych schorzeń, należy właściwie dobrać materiał i fason swoich majtek. Zdecydowanie warto dowiedzieć się, jakie są dostępne rodzaje męskich majtek, oraz jak dobierać bieliznę do typu sylwetki. Niestety wybór odpowiedniej bielizny wcale nie należy do najłatwiejszych.

Bardzo ważne jest, aby dobrać nie tylko odpowiedni rozmiar majtek, ale także ich rodzaj, biorąc pod uwagę typ sylwetki. Co zaskakujące, wielu mężczyzn myli się nawet z rozmiarem. Niestety zbyt ciasna bielizna będzie ocierać skórę i może zranić okolice intymne, a zbyt luźna zbiera się pod spodniami i powoduje dyskomfort podczas poruszania się. Aby wybrać odpowiedni rozmiar, przede wszystkim należy odpowiednio zmierzyć obwód bioder. Powinniśmy to zrobić elastyczną taśmą mierniczą i zalecane jest okresowe wykonywanie takich pomiarów. Szczególnie warto to zrobić wczesną wiosną. Nie oznacza to, że na pewno przytyjemy, może się to także wiązać z rozbudową mięśni, a wzrost objętości to powód do zmiany rozmiaru męskich majtek.

Z reguły oznaczenie rozmiaru znajduje się na opakowaniu. Niestety rozmiarówki różnych producentów różnią się między sobą. Dlatego najlepiej wybierać modele jednej firmy, której produkty są najwygodniejsze dla naszej sylwetki, dzięki temu w przyszłości nie będziemy mieć problemu z zakupem właśnie takiego modelu. Niestety źle dobrane, workowate majtki mogą sprawiać, że sylwetka będzie wizualnie wyglądała niekorzystnie. Ponadto bokserki, zwłaszcza luźne i rozciągnięte mogą wyglądać jak pielucha.

Wybierając męską bieliznę, należy również pomyśleć o odpowiednim jej kolorze, pomimo tego, iż wydaje się, że nikt nie zobaczy naszych majtek w ciągu dnia, a ci, którzy zobaczą, najprawdopodobniej są gotowi na takie nieoczekiwane niespodzianki. Jeśli już trafiliśmy na wygodny model, który wizualnie ukrywa wady i zapewnia komfort, warto wówczas zakupić więcej sztuk w kilku kolorach. Oczywiście ważne jest, aby wziąć pod uwagę odcień głównej odzieży. Pod białe chinosy nie należy zakładać czarnych, niebieskich, czerwonych, czy też majtek w innych odcieniach.

Jeżeli znamy już markę i rozmiar wygodnych majtek, to możemy znaleźć sklep z bielizną online np. ten: https://e-bellissimo.pl/  i zamówić je bez żadnych problemów przez internet.

Polecamy!

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna