Suszarka do ubrań na lata – na co zwrócić uwagę?

Choć na rynku od wielu lat dostępne są suszarki elektryczne, tradycyjna forma sprzętu wciąż pozostaje niezastąpiona w większości domostw. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej doborze.

Jeśli zależy Ci na trwałości ubrań i ich dobrym wyglądzie przez lata, właściwe suszenie ubrań jest równie ważne, co korzystanie z odpowiednich środków czyszczących i odpowiednich typów prania. Dzięki właściwemu suszeniu ubrań możesz cieszyć się przyjemną teksturą i świeżym zapachem odzieży. Choć wiele osób uznaje, że suszenie tradycyjne trwa długo i jest niepraktyczne, fakty są niepodważalne – klasyczna suszarka do ubrań jest sprzętem tanim, niezużywającym energii i niezajmującym dużej ilości miejsca.

Suszarka do ubrań – na co zwrócić uwagę?

Najważniejszym elementem przy doborze suszarki do ubrań jest jej kompaktowość. To sprzęt, z którego korzysta się najczęściej co kilka dni, a przez resztę czasu trzyma się go w szafie bądź w pomieszczeniu gospodarczym. Z tego względu niezwykle ważne jest to, aby można było z łatwością złożyć suszarkę i ją rozłożyć.

Kupując suszarkę, warto zwrócić również uwagę na to, czy do zestawu dołączono akcesoria. Mowa przede wszystkim o klamerkach, jak również siatce. Suszarka Leifheit Pegasus  jest sprzedawana w zestawie z deską do prasowania, co pozwala oszczędzić niemal sto złotych.

Suszarka do ubrań – jak wybrać model na lata?

Wybierając idealny model, sprawdź, jaka jest całkowita przestrzeń suszarki po rozłożeniu. Zwróć uwagę, czy ma dodatkowe skrzydła. Ponadto, sprawdź, czy rurki do wieszaków są dobrze zamocowane. Najczęstszą usterką w przypadku suszarek jest wyrwanie prętów, które niełatwo przymocować z powrotem. Wybierając sprzęt wysokiej jakości, unikniesz tego problemu.

Najlepiej od razu zdecydować się na większą suszarkę, która umożliwi rozwieszenie ubrań, ale również pościeli i innych większych akcesoriów. W niewielkich mieszkaniach – zwłaszcza pozbawionych balkonów – można zdecydować się również na formę pionową.

Informacja prawna