Samochód używany z gwarancją. Poznaj korzyści z programu Toyota Plus

Toyota Plus to program, dzięki któremu kupując używane auto można cieszyć się korzyściami dostępnymi dotąd jedynie w przypadku nowych pojazdów. Co warto o nim wiedzieć?

Kupno auta na rynku wtórnego może przyprawić o ból głowy. Cofanie liczników, fałszowanie historii pojazdu czy tuszowanie poważnych usterek to tylko niektóre ze sztuczek, dzięki którym nieuczciwi handlarze mają szansę zawyżyć cenę. W efekcie nieświadomy klient kupuje samochód, a następnie równie dużą kwotę wydaje na naprawy, z których konieczności nie zdaje sobie sprawy, co sprawia, koszty całej transakcji stają się niewspółmierne do wartości auta.

W skrajnych przypadkach, jeśli awarie nie zostaną wykryte na czas, mogą wpłynąć na bezpieczeństwo korzystania z samochodu. Na szczęście istnieją sposoby na to, by bez dokładnego sprawdzania historii i stanu technicznego auta mieć pewność, że kupowany egzemplarz jest wolny od wszelkich wad. Daje ją zakup w ramach programu Toyota Plus. Jakie konkretnie korzyści oferuje on klientom?

Toyota Plus. Używany samochód od autoryzowanego dilera

Toyota Plus to program prowadzony w salonach dilerów japońskiej marki, polegający na odkupie używanych od klientów i ich późniejszej sprzedaży. Jego największa zaleta to dokładna kontrola każdego pojazdu. Zanim ten trafi do oferty, przechodzi kompleksowy przegląd, w ramach którego usuwane są też ewentualne niewielkie usterki. Wymianie podlegają też części i płyny eksploatacyjne. Cała procedura wykonywana jest przez wysoko wykwalifikowanych mechaników Toyoty, a używane auta są sprawdzane są z użyciem nowoczesnego, profesjonalnego sprzętu.

Testy obejmują między innymi kontrolę:

  • grubości lakieru (dzięki temu możliwe jest wykrycie ewentualnych poprawek świadczących o wypadkowej przeszłości auta);
  • szyb (wraz z wycieraczkami i mechanizmem opuszczania);
  • silnika, akumulatora, pokrywy silnika, układu i płynów eksploatacyjnych;
  • pracy oświetlenia;
  • zamków, klapy bagażnika i drzwi;
  • wnętrza kabiny (wraz fotelami).

Wszystko kończy się jazdą próbną, po której pojazd otrzymuje certyfikat jakości. Potwierdza on nie tylko stan techniczny, ale też prawny. Przed dopuszczeniem auta do sprzedaży, dokładnie sprawdzana jest jego przeszłość, dzięki czemu kupujący nie musi obawiać się, że pochodzi ono np. z kradzieży.

Ubezpieczenie i 12 miesięcy gwarancji. Korzyści w Toyota Plus

Brak przykrych niespodzianek to jedyny powód, dla którego warto kupić dostępne w ofercie marki Toyota używane samochody. Nie bez znaczenia jest też fakt, że każdy egzemplarz objęty jest roczną (lub do pokonania 20 tysięcy kilometrów) gwarancją, w ramach której mamy prawo do regularnych przeglądów oraz skorzystania z usługi assistance przez całą dobę. Gwarancja obowiązuje nawet, jeśli w trakcie jej trwania pojazd zmieni właściciela i jest ważna na terenie całej UE oraz Szwajcarii.

Ochrona oferowana w ramach programu Toyota Plus obejmuje między innymi:

  • naprawy na miejscu lub holowanie do najbliższego serwisu;
  • naprawy przeprowadzane w sieci ASO Toyoty zgodnie z zaleceniami producenta;
  • dostęp do oryginalnych części zamiennych.

Toyota Plus. Atrakcyjne formy finansowanie

Klienci korzystający z programu Toyoty mogą skorzystać z przyjaznych form finansowania. Poza adresowanym do firm Standard Leasingiem, najważniejszą jest SMARTPLAN, który od kilku lat jest dostępny nie tylko dla osób kupujących nowe samochody japońskiej marki. W jego ramach kierowca co miesiąc płaci ratę, a w określonych odstępach czasu (co 3 lub 4 lata) ma prawo wymiany pojazdu. W porównaniu do standardowych kredytów, SMARTPLAN pozwala na zmniejszenie raty nawet o 40 proc., a wpłaty początkowej – do 10 proc. wartości auta.

Alternatywą dla programu SMARTPLAN jest Comfort Pay. Rozwiązanie pozwala rozłożyć na raty nie tylko samą wartość samochodu, ale też ubezpieczenie OC i AC, a także opłatę za przedłużenie gwarancji. W ramach usługi kupujący może ponadto skorzystać z odroczenia płatności, a miesięczne koszty zaczynają się już od 500 złotych miesięcznie.

Wspomniane korzyści w połączeniu z szerokim wyborem modeli (poza ofertą Toyoty i Lexusa, możemy wybrać także auta innych producentów), czynią z programu Toyota Plus bardzo ciekawą alternatywę dla żmudnych i ryzykownych poszukiwań na rynku wtórnym. Bezpieczeństwo, kompleksowa gwarancja oraz elastyczne sposoby finansowania to korzyści, które do niedawna były dostępne jedynie dla nabywców nowych samochodów. Teraz można cieszyć się nimi również kupując auto z drugiej ręki.

Informacja prawna