Kamuflaż w rozgrywkach airsoftowych

Airsoft to niezwykle interesujący sposób na spędzenie wolnego czasu. Obecnie sportem tym interesuje się coraz to więcej osób. Jest to, bowiem idealna forma rozrywki dla miłośników militariów i strzelania. Czym zatem tak właściwie jest ASG? Rozgrywki airsoftowe polegają na strzelaniu do przeciwnika przy wykorzystaniu bezpiecznych w użyciu replik ASG, które doskonale imitują prawdziwą broń. Z takich replik strzela się małymi plastikowymi kulkami, których średnica nie przekracza 8 mm. Walki airsoftowe mogą przybierać różną formę mogą to być np. dynamiczne strzelanki, militarne kampanie z elementami survivalu czy też potyczki mające na celu przejęcie wyznaczonego obszaru.

Kamuflaż w airsofcie – dlaczego jest tak istotny? Jaki wzór warto wybrać?

W airsofcie oprócz replik ASG bardzo ważną rolę odgrywa również odpowiednio dobrany kamuflaż. Warto, bowiem zauważyć, że to właśnie kamuflujący ubiór może w dużym stopniu przyczynić się do tego, iż łatwiej uda nam się podejść przeciwną drużynę. Strój powinien być przede wszystkim wygodny, tak aby nie ograniczał naszych ruchów i zapewniał swobodne poruszanie. Bardzo ważne jest również to abyśmy byli trudni do zauważenia, dlatego warto postawić na wzór, dzięki któremu nie będziemy rzucać się w oczy. Jeżeli zadbamy o właściwy kamuflaż rozgrywki airsoftowe z całą pewnością będą dla nas jeszcze bardzie emocjonujące. Ciekawym i godnym uwagi wzorem umundurowania jest np. wzór o nazwie KAMUFLAŻ MAPA. Czym zatem charakteryzuje się taki kamuflaż? Co warto o nim wiedzieć?

Kamuflaż mapa – podstawowe informacje

Wzór mapa to wielowarstwowa struktura kamuflażu opracowana przez Macieja Dojlitko w ramach pracy doktoranckiej. Wzór ten poprzez zastosowanie właściwej gamy kolorystycznej i odpowiednie zestawienie elementów graficznych daje złudzenie trójwymiarowości. Należy zaznaczyć, że skuteczność tego wzoru zwiększa się wraz z oddalaniem się od danego nośnika kamuflażu. Jak wiadomo na skuteczność maskowania w terenie mają wpływ różne czynniki, należy jednak podkreślić, że kamuflaż mapa w niektórych sytuacjach potrafi naprawdę znakomicie zmylić przeciwnika. Warto również dodać, że na chwilę obecną mundury do airsoftu oferowane są w tak zwanym wariancie MAPA B, czyli podstawowym wzorze leśnym na wiosnę, lato i jesień. Jeżeli chcielibyśmy dowiedzieć się więcej o tym wzorze to pamiętajmy, że wiele ciekawych informacji na temat kamuflażu mapy oraz interesujące artykuły dotyczące tego tematu odnajdziemy na stronie internetowej WMASG. WMASG to popularny portal skupiający miłośników airsoftu. Można powiedzieć, że to właśnie ta strona jest prawdziwą bazą wiedzy dla wszystkich tych osób, które szukają informacji na temat ASG. Oprócz przydatnych treści dostępna jest na niej również giełda sprzętu ASG. Ponadto na portalu tym odnajdziemy również listę sklepów, w których możemy nabyć sprzęt niezbędny do rozgrywek airsoftowych oraz informacje na temat aktualnych wydarzeń airsoftowych. Zdobyte tu wiadomości i kontakty z całą pewnością ułatwią nam start w airsofcie.

Informacja prawna