TOP 5 – najlepsze modele Forda według europejskich kierowców

Auta marki Ford cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. W 2018 r. amerykański koncern sprzedał ok. 5,5 miliona samochodów – część z nich znalazła nabywców wśród kierowców w Europie. Które modele zdobyły największe uznanie na starym kontynencie?

Ford Fiesta

Fiesta, osobowe auto miejskie, jest w produkcji od 1976 r. W 2017 r. rozpoczęła się produkcja ósmej już generacji tego lubianego modelu. W Europie nowa Fiesta dostępna jest jako 3- lub 5-drzwiowy hatchback, na rynek europejski Ford wypuścił też wersję Active odznaczającą się większym prześwitem. Do wyboru są 4 silniki benzynowe oraz ST z silnikiem 1.5 EcoBoost (200 KM).

Ford Focus

Bezpieczeństwo, świetnie wyposażone wnętrze, szereg innowacyjnych rozwiązań, wysoki komfort jazdy – oto główne przesłanki, dla których samochody Ford Focus są jednymi z najchętniej kupowanych w Europie. Czwarta generacja produkowana od 2018 r. występuje w Europie jako 5-drzwiowy hatchback, kombi i Active z terenowym zacięciem.

Ford Kuga

W salonach Auto Plaza spore zainteresowanie wzbudza Ford Kuga, który początkowo produkowany był jako samochód osobowy typu SUV klasy kompaktowej, a później jako pojazd klasy średniej. Trzecia generacja to pierwszy SUV, jaki został oparty na architekturze C2 Forda poprawiającej m.in. aerodynamikę.

Ford EcoSport

EcoSport zadebiutował w 2003 r. W 2012 r. pojawiła się druga generacja tego modelu, która doczekała się solidnego liftingu. Ten najmniejszy z SUV-ów w całej ofercie Forda jest produkowany w Rumunii. Do wyboru kierowcy mają jeden z trzech silników benzynowych 1.0 EcoBoost, jednakże żadna z tych wersji nie jest dostępna z napędem na cztery koła.

Ford C-Max

Zestawienie zamyka C-Max, którego produkcja zakończona zostanie w 2019 r. Ford nie przewiduje kontynuacji tego modelu. Druga generacja zadebiutowała w 2010 r., a 5 lat później poddano ją modernizacji. Duży plus należy się za szeroki wybór jednostek silnikowych – to 3 silniki benzynowe (100-150 KM) i 3 wysokoprężne (120-170 KM). Na rynku amerykańskim można nabyć też hybrydę C-Max Energi niedostępną dla europejskich kierowców.

Informacja prawna