Jak zaradzić nadmiernemu wypadaniu włosów? Poradnik dla każdego faceta

Jak zaradzić nadmiernemu wypadaniu włosów

Na łysienie nie ma idealnej recepty i tak naprawdę jedynym sposobem jego powstrzymania jest stosowanie szamponów wzmacniających czy takich na porost włosów. Gdy jednak to nie pomaga, trzeba sięgnąć po przeszczep włosów. Oczywiście, zanim łysina się pojawi, można zauważyć nadmierne wypadanie. Jak wtedy się zachować, by jak najdłużej zachować gęstość włosów?

Dieta i styl życia mogą wpływać na nadmierne wypadanie włosów u mężczyzn. Jak temu zaradzić?

W życiu nie brakuje stresu, a ten jest bezpośrednio odpowiedzialny za wzmożone wypadanie włosów. Zatem należy dążyć do obniżenia kortyzolu, zarówno w środowisku zawodowym, jak i życiu prywatnym. Stresu nie da się całkowicie wyeliminować, ale można go znacząco zniwelować, zarówno jeśli chodzi o częstotliwość pojawiania się uczucia niepokoju, lęku, stanu napięcia, jak i ich natężenie. Można postawić na ćwiczenia oddechowe. Pomocna może być joga, ale i muzyka relaksacyjna. Zaburzenia w wydzielaniu także innych hormonów jak DHT, czy tyroksyna również prowadzi do utraty gęstości włosów. Oczywiście na przerzedzanie się włosów i aktywność poszczególnych hormonów ma wpływ dieta. Należy unikać jedzenia śmieciowego, które ubogie jest w składniki odżywcze. Warto wiedzieć, że niedobór cynku prowadzi do obniżenia poziomu testosteronu, a co za tym idzie jego aktywna forma także nie działa tak jak należy, co prowadzi do przedwczesnego łysienia. Warto stawiać na zdrowe, zbilansowane posiłki oparte na diecie śródziemnomorskiej. Tłuste ryby morskie są źródłem cenny kwasów Omega-3 i Omega-6, ale i mikroelementów. Przede wszystkim są jednak źródłem białka, które jest budulcem włosa, gdyż przekształcane jest w keratynę. Ponadto warto sięgać po rośliny strączkowe, czy zielone warzywa liściaste.

Jak skutecznie wzmacniać męskie włosy na co dzień, by stały się silniejsze, a jednocześnie zyskały objętość?

Na pewno, gdy włosy mają skłonność do wypadania, to trzeba sięgnąć po szampony wzmacniające zawierające keratynę, ale i biotynę, a także  pochodną witaminy B3, czyli niacynamid. Ten ostatni reguluje pracę gruczołów łojowych. Dzięki temu skóra głowy nadmiernie się nie przetłuszcza, nie powstają zaskórniki i włosy mogą szybciej rosnąć. Dobrze wzmacniają włosy również humektanty, czyli kwas hialuronowy, aloes, mocznik czy gliceryna i ich także należy szukać w składzie kosmetyków. Warto wybrać też kosmetyk bez spłukiwania. Jakie serum na wypadanie włosów jest najlepsze? Nie powinno zawierać sztucznych barwników, siarczanów czy silikonów. Ważne jest, by miało lekką formułę. Dobrym wyborem może być produkt, który zawiera resweratrol i stemoxydynę. Ten pierwszy działa antyoksydacyjnie i przeciwzapalnie. Dobrze chroni włosy przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB, które także mają wpływ na nadmierne wypadanie. Z kolei stemoksydyna redukuje dopływ tlenu do mieszka włosowego, co uwalnia komórki macierzyste i prowadzi do odnowy, a także szybszego wzrostu włosów.

Domowe sposoby na wypadanie włosów u mężczyzn, które warto wypróbować

Poza szamponami czy odżywkami, warto wybrać jeden z domowych sposobów na porost włosów. Dobrym wyborem będzie sięgnięcie po naturalne olejki i wykonanie wcierki przed myciem włosów czy też olejowania na całą noc. Olejek arganowy albo rycynowy świetnie się sprawdzi. Można je pozostawić na głowie na pół godziny przed myciem włosów albo zdecydować się na nocną kurację. Samo wykonanie masażu skóry głowy także może być skuteczne, gdyż pobudza naczynia krwionośne.

Materiał sponsorowany, przygotowany przez partnera serwisu.

Informacja prawna