Czy warto kupować kask narciarski online?

Bezpieczeństwo, wygoda, ochrona przed warunkami atmosferycznymi – to główne zadania kasku narciarskiego, który powinien stanowić niezbędny element wyposażenia narciarza, podobnie jak narty czy gogle. Jaki kask narciarski wybrać? Czy warto kupić go online? Sprawdźmy!

Kaski narciarskie bywają obowiązkowe w niektórych krajach Unii Europejskiej np. na Słowacji. Jednak nawet bez prawnych zobowiązań zdecydowanie warto zainwestować w kask, choćby ze względu na bezpieczeństwo i ochronę w razie upadku.

Rozmiary kasków narciarskich

Kaski narciarskie powinny być dobrze dopasowane do rozmiaru naszej głowy. Szczególnie w przypadku dzieci zdarza nam się zapominać o tej prostej zasadzie. Nie warto kupować zbyt dużego kasku, aby dziecko dłużej mogło z niego korzystać lub aby możliwe było założenie pod niego czapki. To duży błąd, ponieważ tak użyty kask może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Idealne dobranie rozmiaru kasku narciarskiego zaczyna się od pomiaru obwodu głowy. Najlepiej jest to robić przy użyciu metra krawieckiego około 1 centymetr nad linią brwi. Otrzymana liczba odpowiada danego rozmiarowi kasku konkretnego producenta. Dla większego komfortu użytkowania warto do otrzymanej liczby dodać dodatkowy centymetr i dokładnie taki kask wybrać. Zaznaczmy jednak, że mowa tutaj o jednym centymetrze, nie kilku dodatkowych, co może wpływać na bezpieczeństwo użytkowania kasku. Wielu producentów oferuje także kaski z regulacją. W ich przypadku spotkamy zwykle dwa podstawowe rozmiary (S, M), oraz na przykład 5 rozmiarów dla kasków bez regulacji. Tego rodzaju kaski znajdziesz na: https://skiracecenter.pl/20-kaski-narciarskie.

Dodatkowe cechy kasków narciarskich

Producenci dbają o bezpieczeństwo użytkowników swoich sprzętów, a przez to również kaski wyposażone są w dodatkowe cechy. Jedną z nich jest system ograniczający ryzyko urazów głowy. Wewnątrz kasków znajdują się wówczas dodatkowe wkładki bezpośrednio przylegające do głowy, które amortyzują wstrząsy i uniemożliwiają odsłonięcie głowy. Podobną absorpcję zapewniają kilkuwarstwowe pianki o różnej gęstości. Wszystko to wpływa na lepsze odizolowanie głowy od otoczenia oraz bardziej precyzyjne przyleganie samego kasku do głowy.

Warto zwrócić uwagę także na pasek pod brodą. Pożądaną cechą jest możliwość ściągnięcia wyściółki, aby możliwe było dobre dopasowanie paska do głowy. Wygodę zapewniają też często miękkie uszy, które zwykle są odpinane, a dodatkowo zapewniają też lepszą ochronę czaszki.

Kaski narciarskie online

Sklep narciarski skiracecenter.pl oferuje bogatą paletę kasków narciarskich. Ale czy warto kupować je online? Oczywiście. Sklepy internetowe to bogata oferta produktów znanych producentów, a zakupy przez internet zwykle dają nam pewien komfort. Podejmowanie decyzji, siedząc wygodnie na kanapie, zwykle okazuje się bardziej przemyślane – w końcu mamy wówczas mniejsze szanse na uległość przeróżnym atrakcjom wokół nas. Internet to także możliwość sprecyzowania własnych potrzeb i wyszukania produktów, które odpowiadają naszym oczekiwaniom. To ważne, w końcu kaski narciarskie (obok butów narciarskich), muszą być przede wszystkim wygodne, aby zjazd kojarzył się wyłącznie z przyjemnością i dobrą zabawą.

Informacja prawna