Wodoszczelne zegarki męskie swatch

Zegarek to nieodłączne akcesorium wielu osób. Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez niego, a jego brak na nadgarstku wywołuje nieprzyjemne uczucie. W związku z faktem, iż zegarek towarzyszy nam ciągle, bardzo ważną kwestią jest jego wodoszczelność.

Wodoszczelne zegarki męskie – zabezpieczenia

Producenci zegarków wodoszczelnych skupiają się głównie na prawidłowym zabezpieczeniu elementów czasomierza. Chronione są odpowiednimi uszczelkami, które zapobiegają dostaniu się wody do ich wnętrza. W zależności od klasy wodoszczelności wyróżnić możemy zegarki, które spokojnie przetrwają mycie rąk, deszcz lub kąpiel, ale także takie, z którymi możemy nurkować w głębinach oceanu. Zanim zakupimy wodoszczelny model, musimy zastanowić się, jaka klasa wodoszczelności będzie odpowiadała naszej codzienności i preferencjom. Co więcej, jeżeli mamy zamiar używać naszego czasomierza, narażając go na kontakt z wodą, powinniśmy ostrożnie wybierać pasek, na którym jest umieszczony. Niskiej jakości skóra może bardzo szybko zniszczyć się przy częstym zanurzaniu, dlatego też warto zaopatrzyć się w zegarek wodoszczelny z paskiem wykonanym ze skóry wysokogatunkowej, jak w przypadku Swatch Skin Irony JAMES BOND 007 czy też tworzywa sztucznego – silikonu – Swatch GG407 GENT ASHBAYA, ewentualnie czasomierz na stalowej bransolecie.

Wodoszczelność i wygląd

Jak wiadomo oprócz podstawowych funkcji zegarka, ważne są też jego walory estetyczne, a także dodatkowe wyposażenie, przykładowo w stoper. Czasomierze najczęściej dobieramy do naszego codziennego stylu, wieku czy chociażby wykonywanego zawodu. Zegarki wodoszczelne nie muszą wyglądać wyłącznie sportowo jak w przypadku modelu Swatch Big Bold 47 mm. Mamy również możliwość wybrania zegarka eleganckiego, który świetnie prezentuje się w zestawieniu z marynarką czy stylowym golfem Swatch GN416 GENT SILVER IN BLUE. Idealnym na prezent, ciekawym i przykuwającym wzrok będzie zegarek kolorowy z różnymi motywami – Swatch GW214 GENT BEATPINK  Valentines Specials. Poszukując czasomierza z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Wybór może być bardziej codzienny lub elegancki. Klasa wodoszczelności również nie ogranicza, znajdziesz więc to, czego akurat szukasz. Wszystkie wyżej wymienione zegarki znajdziesz w sklepie sell-watch.pl

Zegarki męskie wodoszczelne – jak wybierać?

Klasy wodoszczelności określane są specjalnymi oznaczeniami. ATM lub BAR wskazuje na liczbę atmosfer, dodatkowo wskaźniki te mogą być wyrażane w metrach. Waterproof to określenie, które znajdziemy na zegarkach bardzo minimalnie przeznaczonych do kontaktu z wodą. Nawet umycie rąk z czasomierzem na nadgarstku, nie jest wówczas wskazane. Jedną z najpopularniejszych klas jest 30M (3 ATM), tutaj już kąpiel czy duże zachlapania nie są wielkim problemem, choć część producentów nie zaleca jego zanurzania. Z kolei wodoszczelne zegarki męskie Swatch mogą być użytkowane podczas pływania w zbiornikach wodnych, ale nie do nurkowania. Oferują one szwajcarską dokładność, precyzję wykonania oraz satysfakcjonującą wodoszczelność. Firma SWATCH w swojej ofercie posiada niezwykle wiele modeli zegarków w najróżniejszych kolorach i stylach. Nie będziecie musieli martwić się o to, że Wasz zegarek przestanie prawidłowo działać przy pierwszym kontakcie z wodą.

Jak zadbać o zegarek wodoszczelny?

Jak już zostało wspomniane, wodoszczelność opiera się na zastosowaniu uszczelek, które z czasem ulegają zniszczeniu, dlatego też powinny być wymieniane co kilka lat. Dodatkowo przed zanurzeniem czasomierza, powinniśmy sprawdzać, czy wszystko w nim działa, a koronka jest prawidłowo dokręcona, tak aby uniemożliwić wodzie dotarcie do wnętrza. Tak samo ważne jest określenie, czy zegarek jest odpowiednio uszczelniony, gdy dojdzie do jego upadku. Tą czynnością może zająć się zegarmistrz, który precyzyjnie przeanalizuje sprawność czasomierza.

Informacja prawna