Wymiana opon w Warszawie – postaw na renomowany serwis

Opony to jedyny element samochodu, który ma bezpośredni kontakt z nawierzchnią drogi, dlatego stan ogumienia mocno wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Wymianę opon najlepiej przeprowadzić w specjalistycznym warsztacie, gdzie przy okazji można skorzystać z dodatkowych usług.

Kiedy należy się zgłosić na wymianę ogumienia?

Sezonowa wymiana opon odbywa się dwa razy do roku, na początku wiosny oraz na przełomie jesieni i zimy – kluczowa jest średnia dobowa temperatura powietrza na zewnątrz. Opony trzeba też wymienić, gdy są już mocno zużyte, co ocenia się na podstawie grubości bieżnika, stanu gumy oraz wieku ogumienia. Opony najlepiej wymieniać w komplecie albo parami – jeśli opony mają różne stopnie zużycia, negatywnie to wpływa na osiągi pojazdu.

Samodzielna wymiana ogumienia jest dość skomplikowana i przede wszystkim wymaga specjalistycznego sprzętu, jakim prywatny kierowca zwykle nie dysponuje. W warsztacie samochodowym założenie nowych opon trwa znacznie krócej, a żeby uniknąć stania w długich kolejkach, wystarczy skorzystać z usług serwisu Autoopony.com i zarezerwować wizytę on-line.

Kompleksowa usługa

Serwis Autoopony.com to nie tylko szybka realizacja. Warsztat korzysta z najnowocześniejszego sprzętu, więc można mieć pewność, że opony zostaną założone w prawidłowy sposób i nie będą sprawiać kierowcy żadnych poważnych problemów. W serwisie można liczyć na fachowe doradztwo w zakresie zakupu nowych opon, jak również na naprawę uszkodzonego ogumienia, a jeśli kierowca nie ma u siebie miejsca do przechowania kompletu opon sezonowych, na miejscu działa przechowalnia. Usługa wymiany dotyczy opon z systemami Run Flat, RSC, EMT, RFT, SSR, DSST oraz opon motocyklowych.

Oferta profesjonalnego serwisu wymiany opon obejmuje jeszcze wyważanie i optymalizację kół samochodowych. Polecaną usługą jest także test drogowy Hunter, dzięki któremu możliwe jest wykrycie nadmiernych sił promieniowych, wytwarzanych przez koła w trakcie jazdy – standardowe wyważarki nie potrafią zdiagnozować takiego problemu. Po wymianie ogumienia warto zdecydować się na pompowanie opon azotem, co poprawia przyczepność, skraca drogę hamowania, stabilizuje poziom ciśnienia w oponie i zapewnia bardziej równomierne zużycie bieżnika.

Informacja prawna