Nauka obsługi broni palnej na replikach ASG – coś dla miłośników survivalu

O ASG, inaczej airsofcie, słyszy się coraz częściej i to nie tylko w kontekście zabawy i sportowych rozgrywek drużynowych, prowadzonych najczęściej w lasach czy w opuszczonych budynkach. Tym, co powinno zainteresować nas wszystkich, są repliki ASG, które stanowią świetne odwzorowanie oryginalnej broni palnej. Jest ono tak duże, że jeśli nauczymy się obsługiwać replikę, to nie powinniśmy mieć żadnego problemu na poradzenie sobie z prawdziwą bronią.

Pneumatyczne repliki ASG – to naprawdę zdaje egzamin!

Pomimo tego, że repliki ASG nie mają wystarczającej mocy, aby zrobić faktyczną krzywdę (chyba że celuje się w twarz z odległości metra), to możliwość zdobycia umiejętności posługiwania się bronią, bez konieczności wyprawy na profesjonalną strzelnicę, jest naprawdę czymś bezcennym.

Już za około 200 zł możemy nabyć najtańszą plastikową replikę ASG np. kałasznikowashotguna albo Glocka czy innego popularnego pistoletu, którą będziemy mogli składać i rozkładać jak jej prawdziwy odpowiednik.

Co najważniejsze, uczymy się obsługi broni bez konieczności posiadania pozwolenia. Możemy uczyć tego nawet dzieci. Jedynym wymogiem bezpieczeństwa, w trakcie strzelania, jest konieczność zasłonięcia oczu za pomocą okularów ochronnych czy gogli lub pełnej maski.

Repliki ASG strzelają plastikowymi kulkami o średnicy zazwyczaj 6 mm (rzadziej 8 mm), których prędkość jest stosunkowo mała, dlatego gry airosftowe są z reguły prowadzone na krótkich dystansach.

Najczęściej niezmodyfikowane repliki ASG mają zasięg od kilkudziesięciu do maksymalnie 100 metrów i nie są zbyt mocne w przebijaniu przez zasłonę np. z liści czy z krzaków. Co nie zmienia faktu, że pozwalają na świetną zabawę i sprawdzają się też w ćwiczeniu strzelania do celu. Warto zainteresować się tym tematem. Gdzie zatem znajdziemy profesjonalny sklep z replikami ASG?

Stacjonarny i internetowy sklep z replikami ASG

Jeśli chcemy kupić repliki ASG z zaufanego źródła, warto wybrać te, w których zaopatrują się sami airsoftowcy. Wykaz zarówno internetowych, jak i stacjonarnych sklepów z replikami ASG znajdziemy na portalu najstarszej społeczności airsoftowej w Polsce – WMASG. Jest tam umieszczona mapa, na której bez problemu zlokalizujemy najbliższy sklep z replikami ASG.

Część z nich to tylko internetowe sklepy ASG albo tylko stacjonarne sklepy z replikami ASG. Na mapie mamy zaznaczone, jakiego typu są dane sklepy. Niektóre prowadzą sprzedaż stacjonarną i internetową.

Na forum WMSAG i w licznych artykułach, zamieszczanych na portalu przez doświadczonych airsoftowców, znajdziemy też wszystkie niezbędne informacje, które pomogą nam wybrać swoją pierwszą replikę oraz wskażą, jakie dodatkowe wyposażenie jest konieczne, aby móc wziąć udział w rozgrywkach ASG. Jest tam również coś, co przyda się osobom, które nie chcą kupować nowego sprzętu.

Giełda WMASG

Giełda ASG na WMASG pozwala miłośnikom airsoftu na sprzedaż, zakup albo zamianę różnego rodzaju wyposażenia, nie tylko replik ASG, ale także elementów odzieży wojskowej i taktycznej, celowników, latarek, okularów ochronnych, magazynków i wielu innych przydatnych rzeczy, także tych typowo survivalowych. Na giełdzie często można kupić w okazyjnej cenie repliki z wyższej półki.

Wracając do sklepów z replikami ASG, to na terenie Polski jest ich ponad 30. Najwięcej zlokalizowanych jest w Warszawie i w Gdyni. Znajdziemy jednak sklepy ASG również w centralnej Polsce, na południu i na wschodzie kraju. Naprawdę warto zajrzeć w tym celu na WMASG i sprawdzić dokładny adres najbliższego sklepu z replikami ASG.

Każdy survivalowiec, który nie ma innej możliwości nauczenia się obsługi broni palnej, powinien rozważyć całkiem poważnie opcję replik ASG, jako bardzo prostego sposobu na zapoznanie się z działaniem broni.

Informacja prawna