Zalety treningu z trenerem personalnym

W ostatnich latach wyraźnie widać wzmożone zainteresowanie zdrowym trybem życia oraz troską o swoją fizyczność. Sporo ludzi coraz częściej sięga po nieocenioną pomoc trenera personalnego. Na czym polega owa współpraca i jakie są jej podstawowe zalety?

Istota treningu personalnego

Być może od jakiegoś czasu bierzesz pod uwagę opcję regularnych spotkań z doświadczonym trenerem personalnym, ale rozważasz także, czy podobnych efektów nie zdołasz osiągnąć przy samodzielnej pracy nad swoją formą. W końcu na siłowni widać sporą rzeszę osób z idealną sylwetką, które nie mają przy swoim boku doświadczonego coacha. Prawdą jest jednak, że znaczna część tych osób na pewnym etapie swojego rozwoju korzystała z pomocy fachowca, a teraz ćwiczy samodzielnie korzystając z doświadczenia nabytego podczas wcześniejszych treningów. Nawet krótki epizod współpracy z trenerem personalnym może przynieść długofalowe korzyści. Wskaże nam on ćwiczenia szyte na miarę naszych potrzeb, zadba o prawidłową technikę ich wykonania oraz wyeliminuje najczęściej popełniane błędy, mające wpływ na zmniejszoną efektywność ćwiczeń. Trening personalny okaże się więc szczególnie pomocny na samym początku drogi do idealnej sylwetki.

Trening z trenerem personalnym – czy warto?

W znalezieniu odpowiedzi na pytanie „Czy warto korzystać z usług doświadczonego trenera?” pomoże rozważenie definicji treningu personalnego. Otóż jest to plan treningowy ułożony w oparciu o wydolność, sprawność czy kondycję osoby trenującej. Indywidualnie dobrane ćwiczenia mają na celu jak najszybsze osiągnięcie zamierzonych celów w postaci lepszego samopoczucia, wymodelowania sylwetki czy bezpiecznego zrzucenia nadprogramowych kilogramów. Wieloletnie doświadczenie i zgromadzona wiedza trenera personalnego z pewnością zaowocują świetnymi rezultatami podjętej współpracy.

Zalety treningu z trenerem personalnym

Nie sposób wymienić wszystkie zalety płynące ze współpracy z trenerem personalnym. Zwróćmy jednak uwagę na te najważniejsze.

 • Trening personalny gwarantuje idealne dopasowanie poszczególnych ćwiczeń do potrzeb podopiecznego. Tak ukierunkowane działanie przyniesie zdecydowanie szybsze rezultaty.
 • Ćwiczenia z trenerem to nieustająca motywacja, dzięki której nie ulegniemy szybkiemu zniechęceniu. Dodatkową mobilizacją do stawienia się na sali treningowej są przyjacielskie relacje wynikające z bliskiej współpracy z trenerem.
 • Nadzór doświadczonego coacha gwarantuje poprawną technikę wykonywania ćwiczeń, a co za tym idzie wymierne rezultaty.
 • Trener posiada szeroką wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii człowieka. Jego asysta pomaga zatem uniknąć niebezpiecznych kontuzji, które mogą skutkować czasowym wyłączeniem z aktywności fizycznej bądź potrzebą długiego procesu rehabilitacji.
 • Instruktor czuwa nad postępami w trakcie treningu, a w razie potrzeby wprowadzi niezbędne zmiany do Twojego planu treningowego. Jednym słowem zapewnia Twój ciągły rozwój.
 • Dodatkową zaletą współpracy z trenerem personalnym jest możliwość ustalenia indywidualnego planu żywieniowego. Rozwiązanie to z pewnością przyczyni się do osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów.
 • Ważną zaletą jest także indywidualne podejście trenera, który chętnie odpowie na wszelkie zadane pytania.

Kompetentny trener personalny już na samym początku współpracy nakreśli czas, w jakim podopieczny może się spodziewać osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Wiedza merytoryczna poparta licznymi szkoleniami oraz zdobyte doświadczenie to obowiązkowe cechy charakteryzujące dobrego coacha. Niezwykle istotną sprawą jest więc przemyślany wybór trenera personalnego. Tylko i wyłącznie solidny i sprawdzony instruktor zapewni nam wspomniane powyżej korzyści.

Podobne posty

 • Jak dbać o związek?Jak dbać o związek? Każda relacja między ludźmi to pewnego rodzaju wyzwanie. Z jednej strony staramy się na właściwie każdym kroku pokazać z najlepszej strony, z drugiej zapominamy, jak ważna jest pielęgnacja […]
 • Trening cardio w domu? To możliwe!Trening cardio w domu? To możliwe! Trening cardio przeprowadzony w domu może być tak samo efektywny, jak ten przeprowadzony na siłowni. Regularne ćwiczenia wykonywane w warunkach domowych wpłyną pozytywnie na kondycję […]
 • Fakty i mity na temat spermy – Od czego zależy ilość nasieniaFakty i mity na temat spermy – Od czego zależy ilość nasienia Sperma to bez wątpienia bardzo istotna wydzielina, zarówno dla mężczyzny jak i dla kobiety. Na jej jakość ma wpływ szereg czynników, od sposobu żywienia poprzez aktywność fizyczną. […]
 • Car sharing coraz popularniejszy w PolsceCar sharing coraz popularniejszy w Polsce System wynajmu aut na minuty cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Przybywa użytkowników korzystających ze współdzielonych aut, a co za tym idzie – pojawiają się kolejne firmy […]
 • Dlaczego mężczyźni lubią starsze od siebie kobiety?Dlaczego mężczyźni lubią starsze od siebie kobiety? Istnieje stereotyp, że w małżeństwie mężczyzna powinien być starszy. W przeszłości relacje społeczne, w których mężczyzna był młodszy od kobiety, nie były mile widziane. Dzisiaj ludzie […]
 • Rozkwit branży zabawek erotycznych rośnie dzięki pandemii Covid-19Rozkwit branży zabawek erotycznych rośnie dzięki pandemii Covid-19 Sprzedaż zabawek erotycznych rośnie dzięki pandemii Covid-19 Koronawirus zbiera żniwo nie tylko wśród zakażonych. Wiele firm nie przetrwało kwarantanny lub odnotowało z jej powodu […]
Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]