Plecaki do szkoły, na wyjazdy, taktyczne, do survivalu – jakie modele będą modne w tym sezonie

Szkoła, wycieczka, survival – niezależne jak długa wyprawa nas czeka warto pomyśleć o plecaku, który pomieści wszystkie niezbędne rzeczy. Coraz częściej obserwujemy wzrost zainteresowania plecakami militarnymi, które nie tylko ze względu na swoją dużą pojemność i funkcjonalność są dobrym wyborem do transportu, ale również stanowią wyrazisty element męskiej stylizacji. O tym jaki plecak wybrać do szkoły, na wycieczkę, spotkanie czy wyjazd survivalowy oraz na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru dowiesz się z poniższego artykułu.

Na co zwrócić uwagę wybierając plecak?

Po pierwsze odpowiedz sobie na pytanie: jakiego plecaka szukam. Precyzyjne zdefiniowanie gabarytów poszukiwanego plecaka pozwoli na określenie w której kategorii produktów należy szukać.

Plecaki turystyczne najczęściej definiowane są po pojemności, wytrzymałości i wygodzie. Idealnie, gdy plecak spełnia wszystkie trzy funkcje.

Pojemność plecaka może być różna. Decydując się na plecak militarny najczęściej dostępne pojemności to plecaki do 25 l, plecaki mieszczące od 26 do 40 l oraz plecaki powyżej 40 l.

Wytrzymałość zapewnia m.in. stelaż plecaka, zastosowane szelki, pas biodrowy i piersiowy oraz układ wentylacyjny.

Wybierając plecak na dalsze podróże warto sprawdzić, jak wygląda usztywnienie plecaka, czyli stelaż. Kiedyś stosowano w tym celu aluminiowe rurki, dzisiaj coraz częściej funkcję tę pełnią płaskowniki z lekkich materiałów, wsuwanych w specjalne kieszonki. Tak zamontowany stelaż nazywany również stelażem wewnętrznym sprawia, że plecak dopasowuje się do sylwetki podróżnika.

Szelki to element absolutnie niezbędny w przypadku większych modeli, których obciążenie jest zdecydowanie większe aniżeli w plecaku używanym np. do codziennego transportu dokumentów czy laptopa. Jednak równie ważnym, a nawet można zaryzykować stwierdzenie, że najważniejszym elementem plecaka turystycznego jest pas biodrowy. To on jest w stanie przenieść nawet 70 procent obciążeń i przynieść ulgę zmęczonym plecom. To również najczęściej stosowany element w kategorii plecaki szkolne.

Z kolei pas piersiowy to dodatkowy pas na wysokości piersi, który jest spinany za pomocą szelek. Jego funkcją jest zapewnienie stabilności systemowi nośnemu plecaka.

Nie bez znaczenia jest również układ wentylacyjny który ma za zadanie zatroszczyć się o termikę. Najczęściej są to specjalne gąbki stosowane w celu odsunięcia plecaka od pleców. Niektórzy producenci stosują również specjalistyczne siatki wentylujące.

Dobrze, jeżeli plecak męski posiada boczne kieszenie, w których możemy przechować butelkę z wodą i sięgnąć po nią bez konieczności ściągania plecaka. Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest wodoodporność plecaka. Pamiętajmy jednak, że gdy wybieramy się w podróż w towarzystwie kobiet te same cechy powinien posiadać również plecak damski.

Plecak do miasta

Decydując się na zakup plecaka na co dzień warto przyjrzeć się bliżej modelowi Escala o pojemności 49 litrów marki Pit Bull West Coast, który jest doskonałym wyborem również dla sportowców. Plecak Pitbull posiada liczne zalety jak m.in. duże komory w tym główną zapinaną na podwójny suwak z możliwością zamknięcia na kłódkę, komorę z systemem kilku przegródek oraz komorę izolowana idealną do przechowywania schłodzonych napojów. Ponadto plecak zawiera małą zapinaną kieszeń, przydatną do chowania drobnych rzeczy, kluczy czy dokumentów a także specjalną wentylowaną komorę do noszenia mokrych rzeczy po treningu.

Szeroki wybór plecaków znajdziesz na http://www.zbrojownia.pl

Informacja prawna