Jak wybrać rękawice bramkarskie?

Jak wybrać rękawice bramkarskie?

Bramkarz jest jedną z najważniejszych postaci na boisku. To on zapewnia publice niezapomniane emocje, kiedy z pełnym poświęceniem udaremnia kolejne gole przeciwnika. Pozycja bramkarza wymaga doskonałej techniki i perfekcyjnych umiejętności, dlatego nie obejdzie się bez solidnego wsparcia. Jak wybrać rękawice bramkarskie?

Na trening i na mecz

Początkujący goalkeeperzy, którzy dopiero szlifują precyzję na swojej pozycji, mogą nie widzieć różnicy między rękawicami treningowymi a meczowymi. Należy jednak wiedzieć, że te dwa warianty różnią się przede wszystkim konstrukcją. Rękawice przeznaczone do treningu są wykonane z bardziej wytrzymałych materiałów, by bramkarz mógł skupić się na kondycji i doskonaleniu techniki. Rękawice meczowe z kolei wyróżniają się konstrukcją zapewniającą idealną przyczepność, gwarantując skuteczną obronę w trakcie ważnych piłkarskich spotkań.

Rodzaje rękawic bramkarskich

Standardowo wyróżnia się 3 rodzaje rękawic bramkarskich:

  • negative cut – rozwiązanie, w którym lateks jest zawijany wokół opuszków palców, co przekłada się na doskonałą kontrolę nad piłką. Krój ten minimalizuje luz materiału między palcami, co zapewnia większą precyzję gry,
  • roll finger – wyróżnia się zastosowaniem grubej warstwy pianki lateksowej, która płynnie owija się wokół palców. Większa powierzchnia chwytna to lepszy kontakt z piłką, lepsza kontrola i pewniejszy chwyt,
  • flat cut – krój o płaskich szwach, dzięki którym materiał ściślej przylega do dłoni. Bramkarz może sobie pozwolić na dalszy wyrzut piłki, ma także większą pewność w jej łapaniu.

Na jaki krój się zdecydować? Aspirujący zawodnicy często sugerują się modelami, które użytkują najsłynniejsi bramkarze. Wielu z nich dumnie broni pola, mając na dłoniach rękawice dla bramkarzy reusch. To marka, która słynie z ciągłego udoskonalania swoich produktów. W rękawicach Reusch występowali m.in. Peter Schmeichel, Júlio César czy Robert Green.

Rozmiar rękawic – 3 proste kroki do idealnego wyboru

Często się zdarza, że ten sam model rękawic bramkarskich Reusch dostępny jest w różnej ofercie cenowej. Chcąc mieć pewność trafionego zakupu, najlepiej wybrać sklep online, w którym dostępny jest szeroki asortyment w bezkonkurencyjnych cenach.

Postaw na sprzedawcę, któremu zaufało już setki klientów. W sklepie numer1.store znajdziesz nowoczesne rękawice bramkarskie Reusch, które wyróżniają się efektownym designem i innowacyjną konstrukcją. Jak dokonać właściwego wyboru rozmiaru?

  • zmierz obwód dłoni tuż pod linią palców (w najszerszym miejscu), a także długość od nasady dłoni (od linii nadgarstka) po koniec środkowego palca,
  • sprawdź tabelę rozmiarów – każdy producent ma swoją własną rozmiarówkę, również ten, który oferuje rękawice bramkarskie Reusch,
  • zmierz otrzymane akcesoria – rękawice powinny przylegać do dłoni, zapewniając komfort oraz swobodę ruchów. Nadgarstek powinien być dobrze osłonięty.

Marka Reusch jest uznana na rynku i od lat spełnia oczekiwania najbardziej wymagających graczy. Rękawice bramkarskie Reusch to znakomity wybór – są niezawodne, zapewniają solidną ochronę, a także gwarantują pewny chwyt i doskonałe czucie.

Artykuł partnera.

Informacja prawna