Auta z USA – opłacalna inwestycja czy niepotrzebny marketing?

W ostatnich latach dużo mówi się na temat sprowadzania aut z USA. Warto spojrzeć na nie okiem profesjonalisty i nie ekscytować się tym, co do powiedzenia ma reklama. Bądź co bądź, tylko trzeźwe spojrzenie na realia rynku motoryzacyjnego w USA pozwoli odpowiedzieć na pytanie: czy taka inwestycja ma sens.

Amerykanie vs Europejczycy

Trudno zrozumieć amerykański rynek motoryzacyjny patrząc na niego z perspektywy europejskiej. Właściciele samochodów z USA to osoby, które nadal chcą być niezależne i które akcentują własność prywatną jako nadrzędne dobro. I właśnie dla takich osób rodzime, amerykańskie firmy produkują samochody. Nic zatem dziwnego, że są one:

– potężnie zbudowane, przestronne i wytrzymałe (mogą jeździć nawet przez dziesięciolecia),
– wyposażone w potężne silniki, które głośno pracują i spalają dużo paliwa,
– zaprojektowane według oryginalnych rozwiązań technicznych, które znacząco różnią się od trendów spotykanych w Europie.

Mówiąc wprost: auta z USA to modele niezwykłe i to często z bardzo bogatą historią. Znacząco różnią się one od delikatnych i oszczędnych pojazdów produkowanych na terenie UE. Co więcej, tamtejsze samochody są skonstruowane tak, by maksymalnie uprzyjemnić sobie długą, międzystanową podróż na odcinkach nawet i kilku tysięcy kilometrów.

Ekonomika inwestycji

Importując auta z USA trzeba liczyć się z kilkoma istotnymi faktami. Po pierwsze, Amerykanie nie lubią używanych i uszkodzonych pojazdów. u nich największą wartość mają wyłącznie auta nowe. Oznacza to, że dostępne na rynku amerykańskim pojazdy używane są dużo tańsze, od swych europejskich odpowiedników. Po drugie, Amerykanie inwestują w luksus. Oznacza to, że kupując u nich auto (niekoniecznie luksusowe) dostaje się pojazd z bardzo dobrym pakietem wyposażenia. Po trzecie, Amerykanie chętnie pozbywają się aut powypadkowych. I nie chodzi tu wcale o mocno zniszczone lub zalane wraki, ale również o te auta, które zaliczyły drobne stłuczki. W Polsce można je łatwo naprawić i to bez ryzyka, że uszkodzona została wewnętrzna struktura pojazdu.

Jak sprowadzić auto z USA?

Chcąc sprowadzić zza oceanu amerykańskie auto, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Pośrednik pomoże wybrać właściwy model, zorganizuje aukcję i transport, a także wypełni wszystkie formalności włącznie z naprawą auta na miejscu. Na stronie AutazUSA.pl można znaleźć nie tylko pośrednika, ale też mnóstwo przydatnych informacji na temat sprowadzania auta ze Stanów.

Kupno auta z USA to idealne rozwiązanie dla tych osób, które chcą relatywnie tanio nabyć dobry samochód i – być może – sprzedać go z dużym zyskiem.

Informacja prawna