UFC Vegas: Holm vs. Bueno Silva – zapowiedź gali!

UFC Vegas: Holm vs. Bueno Silva

15 lipca odbędzie się kolejna gala federacji UFC. W walce wieczoru wystąpią panie, a konkretnie Holly Holm oraz Mayra Buena Silva. Na jakie pojedynki z karty walk warto zwrócić uwagę zdaniem redakcji mma24?

Holm vs Buena Silva

W ostatni weekend fani UFC mogli podziwiać wielkie zwycięstwo Volkanovskiego w walce wieczoru, a tym razem zwieńczeniem UFC w Las Vegas będzie starcie kobiet. Czy Holly Holm przed własną publicznością będzie w stanie pokonać Brazylijkę? Redakcja mma24.pl uważa, że Amerykanka ma tutaj większe szanse na wygraną, jednak w walkach kobiet wszystko może się zdarzyć.

Zacznijmy jednak od przedstawienia obu postaci, które wystąpią w walce wieczoru. Holly Holm to Amerykanka, która ma na swoim koncie 21 stoczonych pojedynków w zawodowej karierze. Doświadczona 41-latka jest już blisko zakończenia swojej przygody, ale nadal rywalizuje na najwyższym poziomie. Na jej koncie znajduje się 15 zwycięstw, także 6 porażek podczas całej kariery. Po raz ostatni do oktagonu wyszła w marcu tego roku, wygrywając po decyzji sędziów z Yaną Santos.

Holm w ostatnim czasie ma całkiem niezły bilans, ale przed lata lepsze i gorsze występy. Na koncie tej zawodniczek znajdują się 3 wygrane w poprzednich 4 starciach. Warto podkreślić również, że aż 4 kolejne pojedynki zakończyły się po decyzjach sędziów. Rozkładając jej statystyki na czynniki pierwsze łatwo zauważyć, że Holly Holm do tej pory ani razu nie wygrała przez poddanie. W związku z tym analizując ofertę zakładów bukmacherskich na to starcie, taką opcję można raczej wykluczyć. Ciekawie wyglądają jednak liczby dotyczące pojedynków wygranych przez KO/TKO. Aż 53% zwycięstw tej zawodniczki miało miejsce w taki sposób. Do tego 7 razy wygrywała przez decyzję sędziów. Jeśli chodzi o porażki, to Holm do tej pory 6 razy wychodziła z oktagonu w roli przegranej, z czego aż czterokrotnie po niekorzystnym werdykcie arbitrów.

Jej przeciwniczką w najbliższym pojedynku będzie Mayra Buena Silva. Brazylijka jest aż 10 lat młodsza od swojej najbliższej rywalki. Jeśli chodzi o doświadczenie, to przemawia ono zdecydowanie na korzyść zawodniczki z Ameryki. Holm stoczyła praktycznie dwukrotnie więcej pojedynków w zawodowej karierze. Brazylijka nie jest jednak świeżakiem, jeśli chodzi o walki w UFC, ponieważ rywalizuje w tej federacji od dobrych kilku lat. Mayra Buena Silva ma na swoim koncie 10 wygranych, 2 porażki i jeden remis. Brazylijka jest jedną z najlepszych zawodniczek, jeśli chodzi o umiejętności w parterze. Statystyki potwierdzają, że aż 70% z jej zwycięstw zakończyło się przez poddanie. Parter nie jest tak mocną stroną Holly Holm, więc jeśli planujesz postawić na Silvę, to opcja zwycięstwa przed poddanie może być tutaj interesującym wyborem. Warto także zaznaczyć, że Brazylijka w całej swojej karierze ani razu nie przegrała przed czasem. Obie porażki miały miejsce po niekorzystnych decyzjach sędziów.

Jak obstawiać to starcie?

Interesujących opcji w tym pojedynku nie brakuje. Faworytką dla analityków, a także redaktorów portalu mma24 jest Holly Holm. Amerykanka jest jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek, które aktualnie walczą dla UFC. Na jej koncie znajduje się prawie 2 razy tyle pojedynków, co u Brazylijki. Być może jednak w tym przypadku młodość wygra z doświadczeniem?

Biorąc pod uwagę, że 4 ostatnie walki z udziałem Holly Holm zakończyły się przez decyzję sędziów, to opcja rywalizacji na pełnym dystansie może być dobrym wyborem. Osoby uważające Brazylijkę za faworyta, mogą spodziewać się wygranej przez poddanie, ponieważ 7 z 10 wygranych starć zakończyła właśnie w ten sposób

UFC Las Vegas – karta walk

Na tym pojedynku skończy się karta walk UFC, ale wcześniej jest jeszcze kilka interesujących starć. Spore zainteresowanie fanów MMA wzbudza bez wątpienia pojedynek w kategorii średniej, gdzie Albert Duraev zmierzy się z Jun Yong Parkiem. Rosjanin ma na swoim koncie 16 wygranych i 4 porażki w zawodowej karierze. Statystyki potwierdzają, że najczęściej wygrywał przez poddanie, a wszystkie z jego przegranych miały miejsce przez KO/TKO. Ogólnie rozkładając ten bilans na czynniki pierwsze łatwo zauważyć, że zaledwie 4 z 20 walk zakończyły się na pełnym dystansie czasowym.

Jego najbliższym przeciwnikiem będzie zawodnik z Korei Południowej, czyli Jun Yong Park. Koreańczyk dysponuje podobnym bilansem, ponieważ również zwyciężył w 16 pojedynkach i zanotował 5 porażek. W ostatnim czasie znajduje się on jednak w bardzo dobrej dyspozycji, ponieważ zanotował 3 zwycięstwa z rzędu. Dzięki temu analitycy zakładów bukmacherskich uznają go za faworyta w najbliższym starciu. Obaj zawodnicy doskonale radzą sobie w parterze, więc może być to pojedynek przypominający szachy na najwyższym poziomie MMA. Ze względu na zbliżone umiejętności ciekawą opcją do obstawiania może być tutaj zakończenie pojedynku decyzją sędziów.

Niezwykle ciekawie zapowiada się również pojedynek w ramach kategorii lekkiej. Ottamar Azaitar zmierzy się z Francisco Prado. Obu zawodników łączy fakt, że do tej pory zanotowali zaledwie po jednej porażce w zawodowych karierach. Reprezentant Niemiec, który ma przydomek „Buldożer” wraca do oktagonu po pierwszej porażce. Kibice są zainteresowani tym, jak będzie w stanie poradzić sobie po pierwszym nokaucie, ponieważ w ten sposób przegrał ostatnią walkę. Azaitar w zasadzie dopiero rozpoczyna swoją przygodę z UFC, gdyż stoczył tylko 3 pojedynki. Wcześniej rywalizował w ramach federacji Brave, jednak jego rywal ma jeszcze mniejsze doświadczenie.

Francisco Prado to Argentyńczyk, który również jest dopiero na początku swojej kariery w UFC. 21-letni zawodnik stoczył jedną walkę w najlepszej federacji MMA na świecie i przegrał w lutym tego roku po decyzji sędziów. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że jest to jeden z największych młodych talentów, który w przyszłości może zajść naprawdę wysoko. Jeśli chodzi o doświadczenie w tym pojedynku, to przemawia ono na korzyść reprezentanta Niemiec, jednak biorąc pod uwagę, że obaj zawodnicy dopiero rozpoczynają swojej kariery w UFC, to tak naprawdę wszystko tutaj może się zdarzyć.

Czytaj więcej na temat sportu na naszej stronie!

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Informacja prawna