Kontenery biurowe. Jak to wygląda w praktyce?

Nowoczesne kontenery biurowe pojawiają się coraz częściej i to nie tylko na budowach, ale także w innych miejscach, na przykład jako dostawki do istniejących hal czy budynków produkcyjnych. Ich zastosowanie jest jednak o wiele większe. Mogą być rozwiązaniem tymczasowym albo stałym. A ich modułowa konstrukcja daje niezwykle szerokie możliwości w kwestii uzyskania powierzchni użytkowej. Na czym polega fenomen kontenerów biurowych, jakie są ich zalety i kiedy warto na nie postawić?

Zalety kontenerów biurowych

Świat się rozwija, a razem z nim prawo, które niestety jest coraz bardziej skomplikowane. Także to budowlane, które u nie jednego inwestora przyczynia się do chronicznej bezsenności. Co prawo budowlane ma wspólnego z kontenerami biurowymi? Jak się okazuje bardzo dużo, bo jedną z największych zalet, jaką mają kontenery biurowe, jest to, że można je stawiać praktycznie wszędzie. Bez konieczności przechodzenia przez szereg formalności, jak ma to miejsce w przypadku stawiania obiektów budowlanych.

Dlatego też, jeśli ktoś potrzebuje miejsca na biuro, a nie ma czasu na załatwianie formalności albo z różnych względów w danym miejscu nie może postawić konstrukcji budowlanej, to mobilny kontener biurowy stanowi w tej sytuacji rozwiązanie idealne!

Kontener biurowy wymiary i konstrukcja

Kontenery modułowe przygotowane pod funkcję biurową są z reguły ocieplone i mają wykończone wnętrza. Przy czym w pakiecie otrzymujemy wszystko, czego można w takim miejscu potrzebować. Biuro z kontenerów jest bowiem wyposażone w niezbędne instalacje elektryczne – w tym oświetlenie i grzejnik, posiada okna, drzwi, a w razie potrzeby także instalacje sanitarne.

Standardowe wymiary kontenera biurowego pozwalają na jego wygodne użytkowanie. Zazwyczaj mierzą one około 6 metrów długości, 2,2 metra szerokości i 2,3 metra wysokości. Chociaż na rynku znaleźć można również kontenery biurowe w innych rozmiarach. Warto tutaj przypomnieć, że są to kontenery modułowe, które można łączyć, co pozwala na łatwe zwiększenie ich powierzchni.

Kontener biurowy – cena

Cena kontenerów biurowych jest zróżnicowana i zależy przede wszystkim od jakości wykończenia wnętrza, liczby i wielkości okien, rodzaju oświetlenia oraz pozostałych indywidualnych ustaleń. Bo warto zauważyć, że kontenery podlegają personalizacji, dzięki czemu można dostosować je do indywidualnych potrzeb. Cena kontenera biurowego może zatem wynieść od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a w przypadku modułowych konstrukcji łączonych jeszcze więcej. Przy czym warto pamiętać, że kupujemy kontener mobilny, który możemy przenosić i który będzie służył nam przez długie lata.

Oceń artykuł
[Suma: 3 Średnia: 5]
Informacja prawna