Jak zadbać o jakość tapicerki w samochodzie?

Od jakości tapicerki w aucie w dużej mierze zależy komfort podróżowania. Warto odpowiednio o nią zadbać, aby jazda zawsze była przyjemna, zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów. Jednak jak zachować tapicerkę w doskonałym stanie? Wystarczy poświęcić jej odrobinę uwagi, przeprowadzając regularne odkurzanie i pranie tapicerki.

Odkurzanie tapicerki

Bez względu na rodzaj tapicerki, wskazane jest jej regularne odkurzanie. Aby drobinki zanieczyszczeń nie wbijały się w skórę lub tkaninę pokrywającą fotele, warto odkurzać co najmniej raz na kilka tygodni. Ważne jest, aby robić to poprawnie, z użyciem fachowego sprzętu. Można wyposażyć się we własny odkurzacz do danego rodzaju tapicerki lub też skorzystać z usług profesjonalnej firmy. Podczas odkurzania należy zadbać nie tylko o powierzchnię foteli, ale również o wszystkie zakamarki, w których gromadzą się zanieczyszczenia. Dzięki temu podróż będzie przyjemniejsza. W samochodzie nie będą się również rozwijać drobnoustroje chorobotwórcze.

Profesjonalne pranie tapicerki

Aby zachować tapicerkę w dobrym stanie nie wystarczy regularne odkurzanie. Od czasu do czasu warto również przeprowadzić pranie tapicerki. Istotne jest, aby technika była dostosowana do rodzaju tapicerki. Przykładowo, zastosowanie nieodpowiednich środków chemicznych do czyszczenia skóry może skutkować jej zniszczeniem. Tylko dedykowane skórze preparaty, i to właściwie zastosowane, zagwarantują nie tylko jej całkowitą czystość, ale również połysk oraz nie spowodują żadnych zniszczeń. Dlatego też pranie tapicerki zawsze warto zlecać profesjonalnej firmie. Zaleca się, aby zabieg ten przeprowadzać co najmniej raz na kilka miesięcy. Niemniej jednak wiele zależy od częstotliwości użytkowania pojazdu.

Pranie tapicerki w profesjonalnym wykonaniu to nie tylko jej czyszczenie, ale również zabezpieczenie. Profesjonalne firmy stosują specjalistyczne preparaty, wytwarzające barierę ochronną, która nie przepuszcza zanieczyszczeń. Dzięki temu można zachować dłuższe odstępy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami foteli w samochodzie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy: pranie tapicerki Białystok

Informacja prawna