Dieta prawdziwego mężczyzny – co jeść by zwiększyć libido i popęd seksualny

dieta na libido

Na męskie libido wpływ na wiele różnych czynników. Największe znaczenie ma tu przede wszystkim gospodarka hormonalna w organizmie oraz styl życia. Stres, zbyt mało snu, brak aktywności fizycznej i zła dieta to główne czynniki wpływające na zmniejszenie libido u mężczyzn. Warto zatem wiedzieć, w jakie składniki bogata powinna być codzienna dieta, aby utrzymać libido na właściwym poziomie.

Dieta dla mężczyzn – co jeść, a czego unikać?

Zacząć warto od krótkiej odpowiedzi na pytanie, co to jest libido? To nic innego jak właśnie popęd seksualny. Co ważne, może się on zmieniać, a wpływ mają na to różne czynniki. Chcąc utrzymać libido na właściwym poziomie, panowie na pewno unikać powinni spożywania dużych ilości tłustych, smażonych i ciężkostrawnych potraw. Po takim jedzeniu popęd seksualny praktycznie zanika, a człowieka ogarnia jedynie senność. Dlatego o wiele lepszym rozwiązaniem jest spożywanie lekkostrawnych potraw bogatych w warzywa pełne cennych witamin i minerałów. Dodatkowo panowie powinni ograniczyć, a najlepiej całkowicie zrezygnować z używek. Mowa tu przede wszystkim o paleniu wyrobów tytoniowych. Alkohol spożywany powinien być jedynie okazjonalnie i to w niewielkich ilościach.

W jakie składniki bogata powinna być męska dieta?

W celu zwiększenia swojego libido, mężczyźni postawić powinni przede wszystkim na produkty spożywcze bogate w białko oraz w kluczowy aminokwas, czyli argininę. Wśród takich produktów wymienić można m.in. chude indycze mięso, wieprzowinę, a także wołowinę. Ważne jest, aby było to mięso naprawdę dobrej jakości. Poza tym istotnym elementem diety powinien być nabiał. Mowa tu zwłaszcza o takich produktach jak sery, twaróg i jogurty. Warto często sięgać również także po orzechy, głównie nerkowe i włoskie, ponieważ zawierają duże ilości argininy. Podobnie jest w przypadku czekolady. Oprócz białka i argininy męska dieta mająca na celu poprawę libido powinna być bogata także w cynk. Jest on bowiem niezwykle ważny w procesie wytwarzania testosteronu odpowiedzialnego za męski popęd seksualny. Cynk znaleźć można w takich produktach jak ryby, pomidory, narka pietruszki, rośliny strączkowe, otręby pszenne, a także żółtka jajek i pestki dyni.

O czym jeszcze pamiętać komponując męską dietę na poprawę libido?

Odpowiadając na pytanie, jak zwiększyć popęd seksualny, nie można zapominać także o innych ważnych pierwiastkach i witaminach. Wskazać trzeba tu na pewno na selen, który pozytywnie wpływa na ruchliwość plemników. Dlatego warto do codziennej diety włącz m.in. tuńczyka, łososia, kaszę gryczaną, a także wspomniane już sery i jajka. Jeśli zaś o witaminy chodzi, to na pewno bardzo dobrze na męskie libido wpływa witamina E. Nie bez powodu często nazywana jest witaminą płodności. Duże jej ilości znajdują się przede wszystkim w nasionach słonecznika, orzechach, migdałach, a także w pomidorach, szpinaku i botwince.

Jaki suplement diety dla mężczyzn?

Bardzo dobrym pomysłem na to, aby poprawić męskie libido, jest stosowanie odpowiednich suplementów diety. Na rynku dostępne są różnego rodzaju produkty tego typu, które bogate są w argininę, cynk, selen i inne cenne witaminy i minerały. Warto także sięgać po takie suplementy diety, które w swoim składzie zawierają żeń-szeń oraz korzeń maca. Oba świetnie wpływają na potencję. Pamiętać jednak trzeba, aby wszystkie suplementy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami. A co podać kobiecie na popęd? W tym przypadku także sprawdzą się suplementy diety. Najlepiej zawierające składniki roślinne, takie jak rozmaryn, lubczyk, seler, a także wyciąg z kory Muira-Puama, miłorząb japoński oraz korzeń maki.

Co zrobić, jeśli dieta i suplementacja nie pomagają na spadek libido?

Może się zdarzyć, że mimo prowadzenia zdrowego stylu życia, stosowania odpowiedniej diety i przyjmowania suplementów, problem z niskim libido nie ulega poprawie. W takim przypadku pomoc mogą leki na potencje. Oczywiście wcześniej powinno się skonsultować z lekarzem i to on przepisać powinien odpowiednie środki. Najczęściej są to tabletki na potencje. Warto także wprowadzić nieco urozmaicenia w sypialni. Nierzadko zdarza się bowiem, że to łóżkowa nuda zabija męskie libido. Ciekawym pomysłem mogą być tu na pewno gadżety erotyczne.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna