Zazdrość niszczy związek, jak przestać być zazdrosnym?

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 Ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Każdy z nas szuka recepty na idealny związek. Ciężko jest powiedzieć co sprawi, że twój związek będzie trwały i szczęśliwy, ale bardzo łatwo można stwierdzić co może go szybko zniszczyć. Jedną z najczęstszych przyczyn rozstań jest chorobliwa zazdrość. Kobieta, która jest nieustannie kontrolowana przez swojego partnera zaczyna czuć się osaczona, bardzo często kumuluje w sobie złość i bunt, zwłaszcza kiedy próbujesz ograniczyć jej wyjścia na miasto czy spotkania z przyjaciółmi. Będąc zazdrosnym w pewnym sensie pokazujesz również swoją słabość. Dlaczego? Skoro chorobliwie obawiasz się o to, że stracisz swoją kobietę to tak jakbyś uważał się za gorszego od innych facetów. Właśnie w ten sposób tracisz w jej oczach, stajesz się mało męski, co prowadzi do szybkiego rozstania.

Ratuj swój związek

Zachowania, które ośmieszają cię w oczach twojej partnerki, tak charakterystyczne dla typowego zazdrośnika to między innymi:

-Podsłuchiwanie jej rozmów telefonicznych
Zazdrość o kolegów z pracy
-Sprawdzanie telefonu i komputera partnerki
-Dyktowanie jej w co ma się ubierać, awantury o zbyt wyzywający strój lub makijaż
-Próba spędzania z nią każdej wolnej chwili, zazdrość o czas jaki spędza z innymi

Przeanalizuj na chłodno swoje zachowanie. Jeśli, któryś z powyższych podpunktów charakteryzuje twoje zachowanie, natychmiast przestań! Wydaje ci się, że walczysz o swój związek, a właśnie tracisz swoją kobietę. Pokazujesz jej, że nie wierzysz w siebie i uważasz się za gorszego od innych mężczyzn. Nie ma nic czym mógłbyś ją do siebie bardziej zniechęcić. Męskość kojarzy się kobietom właśnie z poczuciem pewności siebie. Niestety, ale takie są uwarunkowania biologiczne. „Macho” zawsze cieszył się większym powodzeniem niż uczuciowy wrażliwiec. Nie ma się co oszukiwać zazdrosny facet jest mało męski.

Jak przestać być zazdrosnym?

– Postaraj się zaufać:

Wiemy, że to trudne, ale nie ma innego wyjścia. Zaufanie to podstawa udanego związku. Zadaj sobie pytanie dlaczego nie potrafisz uwierzyć swojej kobiecie w to, że jest ci wierna. Czy kiedykolwiek dała ci powód? Jeśli nie ufasz obecnej partnerce przez to, że w przeszłości zostałeś zdradzony przez inną kobietę, popełniasz ogromny błąd. Zapomnij o przeszłości, niewierna „była” nie może ranić cię przez całe życie. Skup się na swoim związku. Uwierz, że skoro twoja kobieta wybrała właśnie ciebie, zrobiła to z jakiegoś powodu i nie chce żadnego innego faceta.

– Zastanów się czy sam nie masz czegoś na sumieniu:

Niestety bardzo często powtarzają się sytuacje, w których chorobliwie zazdrośni mężczyźni sami zdradzają swoje kobiety i dopatrują się w ich zaufaniu podejrzanych zachowań. Jeśli masz kogoś na boku, poważnie przemyśl swój związek.

-Porozmawiaj

Rozmowa powinna być podstawą w związku, niestety nie wiedzieć czemu wciąż stanowi dla wielu ogromną trudność. Chcesz wiedzieć co dzieje się kiedy twoja kobieta wybiera się na całonocny babski wieczór? Zwyczajnie jej zapytaj. Być może dzikie imprezy w nocnych klubach, to tylko twoja wyobraźnia, a rzeczywistość to dietetyczne sałatki i komedie romantyczne przy butelce wina. Nie bój się rozmowy!

– Idźcie na kompromis

Jeśli kobieta znosi twoje wybuchy zazdrości, prawdopodobnie jej na tobie zależy. Poproś by pomogła ci pokonać zazdrość. Wytłumacz, że Twoje zachowania wynikają z miłości jaką ją darzysz i z obawy przed jej utratą. Powiedz, że nie potrafisz przestać być zazdrosny o jej kumpla i zapytaj czy nie mógłbyś go poznać. Być może okaże się, że łączą ich naprawdę kumpelskie relacje, a twoja wyobraźnia płata ci figle.

Nie ulega wątpliwości, że zazdrość to wróg udanego związku. Postaraj się ją pokonać i zrób to możliwie jak najszybciej, zanim okaże się, że swoim głupim zachowaniem doprowadziłeś do tego, że nie masz już o kogo być zazdrosnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pierwsza randka to bardzo często moment, w którym naprawdę się stresujemy. Dlatego tak duże znaczenie ma wybranie miejsca, które będzie mogło wpłynąć pozytywnie na doznania, jak i również maksymalnie poluźni całą sytuację. Z tego właśnie powodu wybór miejsca na pierwsze spotkanie nie może być przypadkowy.  (więcej…)

Ubieranie na randkę może być łatwe, ale dla bardzo wielu osób, którzy nie mają w tym wprawy może wydawać się skomplikowane. Podstawą jest tutaj to, by mimo wszystko potrafić ubrać się właściwie do danej sytuacji. (więcej…)

Pytanie jak uszczęśliwić kobietę to odwieczny problem wszystkich facetów. Najgorsze jest to, że nie ma jednej skutecznej recepty, ponieważ wszystkie kobiety są inne. Właśnie to najtrudniej pojąć mężczyznom. Facet, który widzi na filmie romantyczne oświadczyny w restauracji, natychmiastowo postanawia wziąć przykład z bohatera. Kobieta na filmie wydawała się szczęśliwa, a tymczasem twoja partnerka odrzuciła oświadczyny i wyszła zdenerwowana? Nie wiesz co zrobiłeś źle i czujesz się sfrustrowany? Twój błąd mógł wyniknąć ze zwyczajnej nieznajomości charteru twojej kobiety, co jest największym błędem mężczyzn. Wybrałeś oświadczyny w restauracji, bo wydawało ci się, że wszystkie kobiety tego pragną, a tymczasem twoja partnerka prawdopodobnie jest nieśmiała i bycie w centrum uwagi zwyczajnie ją peszy. Jeśli pragniesz uszczęśliwić kobietę, przede wszystkim ją poznaj. (więcej…)

Wieczór kawalerski na sportowo – co warto wybrać?

Wieczór kawalerski to dla wielu mężczyzn niezwykłe wydarzenie. Jest to bowiem ostatni moment bycia kawalerem, a więc warto pokusić się o kreatywność, sprawiając, aby wieczór ten był wyjątkowy i zapamiętany do końca życia przez pana młodego. Jak sprawić, aby właśnie ten wieczór przeszedł do historii i był wspominany po latach jako niezwykłe wydarzenie? Sposobów na spędzenie go jest wiele. Często mężczyźni decydują się na niezapomnianą zabawę w sportowym stylu. Dlatego też paintball czy tory gokartowe cieszą się niemalejącą popularnością własnie w tym czasie. W klimatach sportowych świetnie sprawdzają się także różnego rodzaju escape roomy czy ścianki wspinaczkowe. Wielu mężczyzn decyduje się także na zabawę w wynajętych limuzynach, autobusach imprezowych czy też podczas ekskluzywnego rejsu. Jest to świetny sposób na integrację i szaleństwo w rytmach ulubionej muzyki. Dobrze zaopatrzony barek i catering to elementy, których nie może zabraknąć podczas takiego wydarzenia. Warto sprawić, aby wieczór kawalerski pozostał w pamięci jako niezwykłe wydarzenie, które trudno będzie przebić czymkolwiek. (więcej…)