RAM 1500 na szczycie rankingu dużych pickupów w raportach konsumenckich

Consumer Reports, niezależna organizacja non-profit ze Stanów Zjednoczonych, opublikowała coroczny ranking marek i modeli samochodów polecanych konsumentom. Na szczycie zestawienia najlepszych pełnowymiarowych pickupów 2022 roku znalazł się RAM 1500. Amerykańscy specjaliści docenili go za komfort prowadzenia, płynnie działający silnik benzynowy V8 o pojemności 5,7 litra oraz podwyższoną wygodę jazdy dzięki znakomicie wyciszonej kabinie.

Seria ponad 50 testów na profesjonalnym torze samochodowym

Wybór najlepszego pickupa 2022 roku poprzedziła seria ponad 50 testów wykonanych na 327-hektarowym torze samochodowym w amerykańskim stanie Connecticut. Podczas testów ocenie poddawana była m.in. jakość hamowania, a także komfort prowadzenia, wygoda przebywania w kabinie, ogólne bezpieczeństwo w czasie jazdy oraz ekonomiczność pojazdu, w tym ilość spalonego paliwa. W każdym z tych sprawdzianów bezkonkurencyjny okazał się flagowy model marki RAM Trucks.

Jedyny pickup z pełną rekomendacją Consumer Reports

RAM 1500, stanowiący część oferty salonu samochodowego Edmark Auto z Warszawy, to jedyny pickup, który uzyskał pełną rekomendację Consumer Reports za rok 2022. Blisko osiągnięcia podobnego wyróżnienia był nowy Ford F150 w wersji hybrydowej, jednak samochód ten nie zdobył maksymalnej liczby punktów w teście niezawodności. Podobnie było w zeszłym roku, gdy amerykańska organizacja polecała konsumentom Toyotę Tundrę, która nie otrzymała jednak pełnej rekomendacji ze względu na słaby wynik w teście zderzeniowym oraz niską jakość podróży po stronie pasażera.

Dlaczego RAM 1500 jest tak wyjątkowy?

Jeden ze sztandarowych modeli amerykańskiego producenta to samochód wyjątkowy pod wieloma względami. Blisko sześć metrów długości, dwa metry szerokości oraz potężny silnik V8 o pojemności 5,7 litra i mocy 395 KM czynią z niego prawdziwego potwora zarówno szos, jak i bezdroży. Mimo tak dużych wymiarów jest to najmniejszy oryginalny model marki RAM. Na rynkach europejskich dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia i dwóch wersjach nadwozia – z kabiną przedłużoną Quad Cab oraz czterodrzwiową Crew Cab. Nieco krótsza odmiana Quad Cab występuje w wariancie Bighorn i Laramie. Dłuższa wersja Crew CAB dodatkowo w wariancie Rebel, Longhorn oraz najbogatszym Limited, dostępnym m.in. u warszawskiego dealera samochodów amerykańskich, który prowadzi także warsztat samochodów amerykańskich. Ze względu na masę całkowitą nieprzekraczającą 3,5 t to jedyny RAM sprzedawany w Polsce.

Inne modele pickupów polecane konsumentom

Wśród pickupów wyróżnionych w tegorocznym rankingu Consumer Reports znalazły się m.in. Nissan Titan, Ford Ranger, Nissan Frontier czy Toyota Tacoma. Jednym z dziesięciu najlepszych modeli zestawienia na 2022 rok była także Honda Ridgeline. Japoński pickup został doceniony za świetnie zaprojektowane wnętrze oraz wyrafinowany styl nadwozia, dzięki któremu bardziej przypomina nowoczesnego crossovera aniżeli tradycyjnego pickupa o potężnej konstrukcji. Specjaliści Consumer Reports stwierdzili, że Honda Ridgeline to samochód odpowiedni zarówno dla osób potrzebujących wysokiej jakości auta do dojazdów do pracy i wykonywania codziennych obowiązków, jak i miłośników weekendowej jazdy po bezdrożach.

Informacja prawna