Najpopularniejsze modele starych VW idealne do odrestaurowania.

Są takie samochody, które mimo upływu lat zachwycają kolejne pokolenia. Samochody te, często wymagają sporego wkładu finansowego, aby móc się nimi poruszać, jednak mimo to z łatwością znajdują nowych właścicieli. Mowa o klasykach, które z roku na rok są coraz bardziej pożądane. Wybór zabytkowego samochodu to marzenie wielu, nie tylko fanów motoryzacji, ale także osób, które wiążą z pojazdem swój biznes, czy najzwyczajniej w świecie, traktują go jako inwestycję na przyszłość. Nie każdy jednak samochód, jest tak samo wartościowy i pożądany. Czasem decyduje o tym jego niezawodność, czasem długoletnia historia, zdarza się także, że pojazd najzwyczajniej w świecie zachwyca swoim wyglądem. Przyjrzyjmy się kilku najpopularniejszym modelom, znanej i lubianej marki, jaką jest Volkswagen.

Wielofunkcyjny Volkswagen Transporter T1…

Klasyki kupowane są nie tylko po to, aby móc kilka razy do roku pojawić się na zjeździe youngtimerów. Wiele osób, które interesuje się motoryzacją, wybiera stare, znale i lubiane samochody do normalnego użytkowania. Jednym z takich pojazdów jest Volkswagen Transporter T1 zwany i znany w Polsce jako „bulik”. Samochód ten produkowany był w czterech wersjach, jako obwoźny sklep, mikrobus, samochód dostawczy, a nawet karetka. Rok później do grona bulików dołączyła także samba, która pełniła rolę klasycznej osobówki. Transporter T1 produkowany był przez 17 lat w fabryce Volkswagena w Wolsburgu, po tym okresie marka zdecydowała się na wypuszczenie kolejnej generacji samochodu, a Tranportery produkowane są do dziś dnia. Ci, którzy decydują się na zakup owego samochodu, najczęściej zastanawiają się nad dostępnością części do VW bulik T1. Mimo upływu ponad pięćdziesięciu lat, mamy możliwość naprawy bulika na nowych częściach, co oznacza, że samochód ten może nam służyć jeszcze przez wiele lat i cieszyć oko zarówno właściciela, jak i przechodniów.

Bulikiem na wakacje?

Kto powiedział, że klasykiem nie można pojechać na wymarzone wakacje. Oczywiście podróż ta będzie nieco dłuższa, a za sprawą spalania, nieco bardziej kosztowna, jednak wrażenia z pewnością będą niezapomniane. Jak wykorzystać swojego Bulika na wakacje?

1. Jako klasyczna osobówka.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zamiast nowym samochodem, wybrać się z rodziną na wakacje bulikiem. Z pewnością nikt nie będzie narzekać na brak miejsca, a ilość bagażu, jaką można ze sobą zabrać, będzie bardziej niż zadowalająca.

2. Kamper, czyli dom na kołach.

Ostatnie lata pokazują, że Polacy coraz chętniej wybierają się na wakacje kamperem. Rosnące grono fanów tego typu podróżowania, wpływa także na rozwój rynku i budowanie kamperów na bazie różnorakich pojazdów, w tym właśnie bulika.

Bulik do zadań specjalnych

Transporter T1 za sprawą swojego wyglądu to także jeden z bardziej pożądanych samochodów zabytkowych. Mimo dość dużych gabarytów, znaleźć można grono chętnych na zakup i odrestaurowanie tego pojazdu. W jakim celu?

1. Bulikiem do ślubu.

Chociaż brzmi to nieco zaskakująco, możemy znaleźć wielu amatorów bulika, także wśród par młodych. Nikogo więc już nie dziwi fakt, że jest to samochód, którym przyszli nowożeńcy chcą jechać do ślubu.

2. Jedzenie na kółkach.

Food trucki w ostatnich latach cieszą się popularnością, co sprawiło, że konkurencja jest naprawdę spora. Jak wyróżnić się spośród tłumu? Czasem wystarczy kupić samochód, który przykuje uwagę potencjalnych klientów, jak na przykład bulik.

… czy kultowy Volkswagen Garbus?

Jeśli mówimy o klasykach marki Volkswagen, nie mogło zabraknąć wzmianki o Garbusie. Ojcami tego samochodu są Adolf Hitler oraz Ferdinand Porshe. Kiedy powstawały pierwsze plany o Garbusie, samochód ten miał być tzw. autem dla ludu i kosztować tyle, co skuter. Z tak masowego projektu powstał jednak pojazd kultowy, który był produkowany nieprzerwanie przez 75 lat, a kupić można było go niemal we wszystkich krajach na każdym kontynencie. Garbus zachwyca przede wszystkim swoim wyglądem, ale także historią. Zadbane modele z lat 60. i 70. kosztują krocie, warto więc pomyśleć o zakupie samochodu, który wymaga remontu. Jeśli chodzi o części do VW garbus, to bez problemu są one dostępne na polskim rynku. Ci, którzy interesują się motoryzacją i mają możliwość samodzielnego odrestaurowania samochodu, mogą przy użyciu niewielkich nakładów finansowych stworzyć istną perełkę. Garbus to samochód, który od lat jest marzeniem pasjonatów. Wszystko za sprawą jego niezliczonych możliwości, wśród których warto wymienić:- możliwość korzystania z samochodu na co dzień;- wynajem jako samochód do ślubu;- zakup inwestycyjny;- uczestnictwo w zlotach oraz rajdach klasyków.

Stwórz wymarzony samochód w przydomowym garażu.

Posiadanie garażu to najważniejszy punkt, jeśli chcemy samodzielnie wykonywać naprawy przy swoim klasyku. Nie da się ukryć, że budowa samochodów z tamtych lat jest bardzo prosta, przez co, wiele napraw możemy wykonać samodzielnie. Jest to szybsze i tańsze rozwiązanie niż oddawanie pojazdu w ręce mechaników samochodowych. Wszelkie części potrzebne do naprawy, oferuje sklep garbus.pl. Zabytkowe samochody to pojazdy, na które właściciele z wielką przyjemnością poświęcają swój wolny czas. Dołącz do grona kolekcjonerów samochodów sprzed lat i ciesz się niezwykłą historią i wyglądem swojego pojazdu.

Informacja prawna