Zachowanie żony po zdradzie – najczęstsze sygnały

zona zdradza

Jak rozpoznać, że partnerka nas zdradza? To, wbrew pozorom, jest jedno z trudniejszych wyzwań jakie stawiają przed nami długoletnie związki. I chociaż zazwyczaj przyjmuje się, że to mężczyzna jest niewierny, kobietom stosunkowo często zdarza się nie dotrzymywać obiecanej w przysiędze małżeńskiej wierności. Na jakie sygnały powinniśmy zwrócić szczególną uwagę podejrzewając żonę o zdradę? Sprawdź tutaj!

1. Obojętność i niechęć

Nie ma niczego złego i odbiegającego od normy w tym, że związkom z długim stażem przytrafiają się kryzysy. Brak ochoty na przytulanie, całowanie czy seks nie powinien nas niepokoić, jeżeli zdarza się sporadycznie i otwarcie rozmawiamy o tym, dlaczego tak jest. Ból głowy, menstruacja, trudna sytuacja w pracy czy zwyczajne zmęczenie nie oznaczają małżeńskiej niewierności. Jeżeli jednak partnerka nie potrafi zakomunikować nam przyczyny swojej niechęci, unika nie tylko intymnych zbliżeń, ale też prostych gestów jak trzymanie za rękę czy głaskanie po głowie, może to oznaczać, że w jej myślach pojawia się ktoś inny. Nie od dzisiaj wiadomo, że takie zachowanie żony po zdradzie świadczy o jednym: jej wybuchy niechęci są po prostu skrytymi wyrzutami sumienia.

2. Przesadne dbanie o prywatność

Istnieją ludzie, którzy paranoicznie uwielbiają prywatność: to zapewne nikogo nie dziwi. W małżeństwie jednak można stosunkowo łatwo wyczuć, kiedy ten stan rzeczy gwałtownie uległ zmianie. W końcu znacie się nie od dzisiaj!

Co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę?

  • brak rozstawania się z telefonem
  • wygaszanie komórki lub komputera zawsze, kiedy się zbliżamy
  • potajemne rozmowy telefoniczne
  • nocne wiadomości niezwykle absorbujące ukochaną
  • wybuchy gniewu, kiedy sięgamy po telefon partnerki

Oczywiście, nie należy panikować: być może właśnie planuje naszą niespodziankę urodzinową? Albo wspólny weekend w górach? Jeżeli jednak kalendarz jasno ucina te wymówki, jedno jest jasne: coś niepokojącego dzieje się w Waszej relacji.

3. Nagła chęć do dbania o siebie

To może oczywiście oznaczać, że kobieta… po prostu o siebie dba. Być może nie miała czasu wcześniej pójść na siłownię, wybrać się na zakupy czy odwiedzić kosmetyczkę – wszyscy żyjemy w tym samym, zapracowanym świecie, taka sytuacja nie powinna nas więc zadziwiać. Jeżeli zmiana ta nie została jednak wcześniej zakomunikowana podczas wspólnej rozmowy i równocześnie pokryła się z innymi wspomnianymi sygnałami zdrady, to warto się jej przyjrzeć.

Nowe perfumy? Fryzura? Seksowne szpilki, których nigdy nie zakłada na wspólne wyjścia? Nowa bielizna, której do tej pory nie widziałeś w Waszej sypialni? Zachowanie żony po zdradzie nie musi być zero-jedynkowe, być może ona jednak właśnie stara się zaimponować mężczyźnie… pytanie tylko, czy to jesteś Ty?

4. Brak wspólnej przyszłości

Planowanie jest nieodzowną częścią związku. Nie ważne czy na obecnym etapie życia trzeba zaplanować wspólne wakacje, dojazd na ślub przyjaciół czy emeryturę – związki myślące o sobie przyszłościowo nie mają problemu z ustalaniem wydarzeń na tydzień, miesiąc, rok czy dekadę do przodu. Jeżeli więc Twoja partnerka unika rozmów o przyszłym wyjeździe, ewentualnych wnukach, wspólnym samochodzie czy kredycie na dom, może być to jedna z najbardziej oczywistych czerwonych flag.

Zachowanie żony po zdradzie może przybierać najróżniejsze formy – wygląd, nastawienie, chęci oraz prywatność to najczęstsze płaszczyzny ulegające zmianie w zaistniałej sytuacji. Należy jednak pamiętać, że mogą one świadczyć o wielu problemach oraz wyzwaniach w związku, niekoniecznie więc należy po ich wystąpieniu oskarżać drugą połówkę o niewierność. Najprostsze sposoby są najczęściej najbardziej efektywne, dlatego w razie wątpliwości zaleca się ten, który potrafi zdziałać cuda w każdej relacji: po prostu rozmowę.

Artykuł napisany we współpracy z serwisem Gentlemans.pl – https://gentlemans.pl/

Informacja prawna