Czy warto stosować opony wielosezonowe?

Coraz większa liczba kierowców decyduje się na wymianę tradycyjnego sezonowego ogumienia na rzecz bardziej uniwersalnych opon wielosezonowych. Są one rozwiązaniem pozwalającym oszczędzić przede wszystkim przestrzeń, ponieważ nie trzeba przetrzymywać nigdzie dodatkowego kompletu opon na sezon zimowy lub letni. Pomagają one także oszczędzić czas i pieniądze potrzebne na coroczne wizyty u wulkanizatora, ponieważ zmieniające się pory roku przestają wymuszać na kierowcy potrzebę zmiany ogumienia. Rozwiązanie, jakim są wielosezonowe opony, przydaje się też w przypadku regularnego podróżowania po zróżnicowanych klimatycznie regionach Europy. Są one bardzo istotne także z punktu bezpieczeństwa kierowcy, pasażerów oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Czym są opony wielosezonowe?

Opony wielosezonowe jak sama nazwa wskazuje, stworzone zostały w sposób umożliwiający bezpieczne użytkowanie pojazdu niezależnie od sezonu. Starsi stażem kierowcy z pewnością przyzwyczajeni są już do odwiedzania wulkanizatora 2 razy w roku celem założenia odpowiedniego do danego sezonu ogumienia. Opony osobowe wielosezonowe to rozwiązanie, dzięki któremu uniknąć można wielu problemów związanych z dobraniem nieodpowiednich opon do pory roku lub warunków atmosferycznych. Wybierając nowoczesne ogumienie, które sprawdza się niezależnie od sezonu, o wiele łatwiej jest zagwarantować bezpieczeństwo w trakcie jazdy. Wysokiej jakości opony przydają się szczególnie w sytuacjach wymagających szybkiej i zdecydowanej reakcji ze strony kierowcy, ponieważ ułatwiają one zapanowanie nad pojazdem w trudnej sytuacji drogowej.

Ile kosztować mogą opony wielosezonowe do osobówki?

Koszt kompletu opon wielosezonowych do samochodu osobowego zależy w dużej mierze od technologii wykorzystanych przez producenta. Cena kompletów zamyka się oczywiście w przedziale od kilkuset do kilku tysięcy złotych w zależności od klasy ogumienia. Wyższa na pierwszy rzut oka cena opon wielosezonowych może zniechęcać, warto pamiętać jednak o dodatkowych oszczędnościach związanych z:

-brakiem potrzeby przechowywania i magazynowania drugiego kompletu opon,

-możliwością odsprzedaży starych opon, dzięki czemu odzyskać jest część inwestycji

-zredukowaniem liczby wizyt u wulkanizatora do sytuacji awaryjnych

Jak łatwo, szybko i bezpiecznie wymienić opony osobowe lub ciężarowe?

Całoroczne opony osobowe lub ciężarowe to świetne rozwiązanie dla biznesu, ponieważ ułatwia ono na zachowanie ciągłej sprawności pojazdów firmowych niezależnie od warunków atmosferycznych. Kilkudniowa kolejka u wulkanizatora spowodowana wystąpieniem nawet drobnych opadów śniegu może łatwo stać się przyczyną niepotrzebnych kosztów lub problemów. O zmianie opon na wielosezonowe warto pomyśleć chwile wcześniej, ponieważ ceny oraz terminy są o wiele bardziej przystępne, jeśli zainteresowanych jest mniej. Aby szybko, łatwo i bezpiecznie wymienić stare ogumienie na nowoczesne wielosezonowe opony najlepiej umówić się do sprawdzonego wulkanizatora, zanim nadejdą pierwsze opady śniegu.

Informacja prawna