Pas obciążeniowy Dip Belt – jak wykorzystać go w treningu?

Pas obciążeniowy do dipów to jeden z najchętniej wybieranych przyrządów, jeśli chodzi o zwiększenie obciążenia podczas ćwiczeń fizycznych. Posłużyć może zarówno jako wspomaganie codziennego treningu dla profesjonalistów, jak i dodatkowy ciężar dla tych, którzy zaczynając przygodę z trenowaniem, potrzebują dodatkowej masy podczas ćwiczeń.

Pas do treningów zwiększa wytwarzane w jamie brzusznej podczas wysiłku ciśnienie, zmniejszając tym samym nacisk na kręgosłup. Dodatkowo usztywnia on ciało, tworząc na brzuchu coś w rodzaju wspomagającego gorsetu. Pas nie tylko pozwala więc zwiększyć skuteczność wykonywanych ćwiczeń, lecz również chroni przed poważnymi kontuzjami.

Jakie cechy posiada dobry pas obciążeniowy?

Dobry pas obciążeniowy Dip Belt przede wszystkim umożliwia progresję obciążenia podczas treningu. Zwiększanie ciężaru w trakcie ćwiczeń, zwłaszcza wykonywanych profesjonalnie, jest kluczowe w procesie budowania masy oraz siły mięśni.

Co więcej, pas ma szerokie zastosowanie przy różnych rodzajach ćwiczeń. Doskonale sprawdzi się jako zwiększenie obciążenia podczas kulturystycznego treningu, crossfitu, street workoutu, a nawet kalisteniki.

Pas obciążeniowy Dip Belt jest wygodny w użyciu, nie wywołuje otarć, korzystanie z niego jest łatwe i komfortowe. Dobrej jakości materiał i delikatne w dotyku wykończenie uchroni biodra przed obtarciem, niwelując dyskomfort przy treningu z ciężarami.

Co najważniejsze – dobry pas nie może przeszkadzać w treningu! Musi być dobrze dopasowany zarówno do budowy jak i kondycji użytkownika.

Jak zbudowany jest pas obciążeniowy?

Dobry pas obciążający powinien być przede wszystkim wygodny i dobrze wykonany. Odpowiednia, mocna konstrukcja zapewni bezpieczeństwo i komfort podczas treningu. Istotnym elementem zabezpieczenia jest klamra, która nie pozwoli obciążeniu zsuwać się w trakcie ćwiczeń.

Co więcej, pas musi być wykonany z dobrej jakości materiałów. Do najbardziej popularnych i wytrzymałych należy na przykład neopren lub plawil. Warto również wziąć pod uwagę to, by materiał ułatwiał utrzymanie czystości.

Nie można zapomnieć także o uchwytach, których główną funkcją jest równomierne rozłożenie siły. Pozwolą one stabilnie umocować obciążenie, odciążając taśmę.

Dobry pas musi również posiadać solidny łańcuch, służący do mocowania ciężarów. To wyjątkowo istotny element całości, ponieważ dzięki niemu obciążenie może zostać bezpiecznie przymocowane.

Pas obciążeniowy dip belt – do jakich ćwiczeń go wykorzystać?

Pasa obciążeniowego można używać do wielu ćwiczeń i różnych dyscyplin. Doskonale sprawdzi się on w treningach siłowych, jednak idealnie wspomoże każdy wysiłek, w którym wykorzystuje się ciężar ciała. Przykładowe ćwiczenia, do jakich można używać pasa obciążeniowego to:

  • Martwy ciąg
  • Wyciskanie sztangi
  • Przysiady ze sztangą
  • Podnoszenie ciężarów
  • Ćwiczenia na drążku
  • Pompki szwedzkie

W jaki sposób używać pasa obciążeniowego?

Pasa należy używać przede wszystkim zgodnie z jego przeznaczeniem, jedynie na wybrane partie ciała. Nie można również zapomnieć, że choć w znacznym stopniu ogranicza on ryzyko wystąpienia popularnych podczas treningu siłowego kontuzji, nie chroni przed wszystkimi urazami. Dlatego też podczas każdego treningu z pasem trzeba pamiętać o technice. Prawidłowy sposób oddychania, właściwe napięcie mięśni, a nawet źle wykonane techniczne ćwiczenie – wszystko to pozostaje istotne w trakcie korzystania z pasa.

Właśnie dlatego jeszcze przed rozpoczęciem treningów z dodatkowym obciążeniem trzeba opanować podstawowe ćwiczenia. Tylko wtedy potencjał i właściwa funkcja pasa treningowego zostaną w pełni wykorzystane.

Na początku używania pasa lepiej robić to regularnie, ale nie bez przerwy. Korzystanie z dodatkowego ciężaru podczas całego treningu może być bowiem za bardzo obciążające dla organizmu.

Pas obciążeniowy Dip belt od MuscleForge to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uczynić swój trening bardziej efektywnym. To dodatkowe kilogramy, które skutecznie pomogą zbudować masę i siłę mięśniową, niezależnie od stopnie zaawansowania treningu.

Informacja prawna