Dlaczego warto nałożyć powłokę lakierniczą na pojazd?

Czy masz własny samochód? Dlatego zależy Ci na tym, aby jego karoseria miała głęboki i długotrwały połysk i była odporna na uszkodzenia mechaniczne? Jednym z najbardziej skutecznych sposobów na zabezpieczenie lakieru samochodowego jest zastosowanie powłoki lakierniczej, która zabezpieczy lakier na czas od 6 miesięcy do 12 miesięcy. Jakie korzyści daje stosowanie powłoki lakierniczej? Podpowiadamy o tym poniżej.

Czym jest powłoka lakiernicza?

Powłoka lakiernicza służy do zabezpieczenia samochodu przed uszkodzeniami spowodowanymi działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki temu chroni lakier przed korozją, zadrapaniami, odbarwieniami, zmatowieniem oraz wszelkimi innymi uszkodzeniami. Struktura lakieru samochodowego składa się z czterech warstw, jedna jest ułożona na drugiej. Pierwszą jest grunt, który chroni przed korozją.  Następnie nakładane są: podkład antykorozyjny, lakier bazowy który nadaje kolor oraz lakier bezbarwny. Ostatnia z nakładanych warstw jest najgrubszą, ponieważ ma najwięcej styczności z czynnikami atmosferycznymi.

Dlaczego warto zdecydować się na powłokę ceramiczną?

Powłoka ceramiczna sprawia, że lakier staje się o wiele bardziej szklisty, błyszczący, natomiast kolory są o znacznie wyraźniejsze. Po utwardzeniu tworzy powłokę szklistą. Dzięki temu że zawiera nanocząsteczki, które zastygają i zamieniają się w ciało stało. Zastosowanie powłoki ceramicznej daje wiele korzyści, ponieważ jest odporna na:

  • Promieniowanie UV;
  • Działanie ostrej chemii;
  • Zarysowania, zapewniając piękny i lustrzany połysk;

Po zastosowaniu powłoki lakierniczej, lakier nie blaknie, auto mniej się brudzi, natomiast pielęgnacja, staje się o wiele łatwiejsza.

Dlaczego zabezpieczenie lakieru samochodu jest aż tak istotne?

Stan lakieru samochodu informuje o tym, jak pielęgnowany był pojazd. Często w wyniku zaniedbań na karoserii samochodu pojawiają się: odbarwienia, ślady rdzy lub innych zaniedbań. Dlatego tak ważne jest regularne dbanie o pojazd. Dodatkowo znaczenie ma też grubość lakieru, ponieważ umożliwia stwierdzenie tego, czy samochód uczestniczył w kolizji, pozwala na określenie także tego, jak prowadzone były dotychczasowe naprawy.

Gdzie warto się zdecydować na nałożenie powłoki ceramicznej?

Na profesjonalne nakładanie powłoki ceramicznej, możesz zdecydować się w Autoklinika Białystok. Oferta lidera branży jest dostępna na stronie internetowej: https://autoklinika.bialystok.pl/auto-detailing/zabezpieczanie-lakieru/. Wszystkie usługi świadczone w Autoklinika Białystok są na wysokim poziomie. Oprócz zabezpieczania karoserii samochodów wykonywane są także: mycie podwozia, demontaż odsłon i nadkoli, czyszczenie mechaniczne podwozia, konserwacja podwozia, renowację i korektę lakieru, nakładanie lakierów i wosków zabezpieczających. Na wszystkie usługi udzielana jest gwarancja do 12 miesięcy. Dzięki temu decydując się na skorzystanie z usług, możesz mieć pewność, że wszystkie są wykonywane profesjonalnie. Na wizytę u specjalisty możesz umówić się przez telefon lub udać się do autokliniki.

Informacja prawna