Zalety profesjonalnych foteli do masażu

Stres to nieodłączna część dzisiejszych czasów. Ciągła pogoń za rozwojem, za pieniędzmi, za luksusem, za czymś nowym sprawia, że poziom stresu, a co za tym idzie kortyzolu, w organizmie jest u wielu osób nieprzerwalnie wysoki. Nic więc dziwnego, że szukamy sposobów na rozluźnienie napięć, mających tendencję do lokalizowania się w wielu obszarach naszego ciała, przede wszystkim górnych partii pleców, barkach oraz ramionach.

Co więcej, wielogodzinna praca, często przed komputerem lub w jednej, niezmiennej pozycji, również generuje napięcia zarówno w obszarze kręgosłupa jak również w innych częściach naszego ciała, w zależności od pozycji, której wymaga od nas wykonywana praca. Zabiegi rozluźniające i relaksujące ciało są więc obecnie jednymi z najbardziej pożądanych w przestrzeni fizjoterapii i SPA.

Profesjonalny fotel masujący – początki

            Fotele masujące to w japońskich domach jeden z podstawowych mebli użytkowych. To właśnie tam, w Japonii, powstały pierwsze fotele do masażu. Kultura Japonii oparta jest w dużej mierze na medycynie naturalnej, będącej częścią wielowiekowej tradycji tego kraju. Jednocześnie Japonia jest jednym z najbardziej rozwiniętych krajów gdzie nowoczesne technologie są nieodzowną częścią każdej dziedziny życia. Połączenie kultury japońskiego masażu z możliwościami technologicznymi pozwoliło na stworzenie innowacyjnych foteli masujących, z powodzeniem zastępujących masujące ręce Azjatów, a z czasem zyskujące popularność na całym świecie.

Wpływ masażu na cały organizm – wykorzystanie profesjonalnych foteli masujących

            Masaż to forma mechanicznego oddziaływania na organizm, która oprócz niewątpliwych walorów estetycznych i relaksacyjnych ma ogromny wpływ na szereg funkcji w naszym ciele, wpływając korzystnie na zdrowie wielu narządów i układów organizmu. Istnieje wiele rodzajów masażu. Różnią się sposobem wykonywania oraz obszarami w jakich są stosowane. Wyróżniamy masaże relaksujące, klasyczne, sportowe i setki innych dedykowanych form masażu. W tym masaże lecznicze lub ukierunkowane na poprawę urody. Bez wątpienia elementem każdego z nich jest składowa relaksująca i rozluźniająca. Regularny dostęp do masażu pozwala na niwelowanie codziennego stresu i zapobiega gromadzeniu się napięć w organizmie.

Profesjonalne fotele masujące to połączenie nowoczesnej technologii i obszernej wiedzy na temat masażu, dzięki czemu ich poszczególne komponenty budowy pozwalają na masaż całego kręgosłupa, szyi, a także kończyn górnych i dolnych. Rozluźnienie pleców lub całego ciała to coś o czym marzy każdy po ciężkim dniu pacy. Fotele masujące mogą zapewnić różną siłę masażu, a dzięki obszernym ustawieniom umożliwiają dopasowanie pozycji w trakcie masażu oraz obszaru, na którym masaż jest wykonywany. Idąc tropem pionierów masażu, Japończyków, warto więc zaopatrzyć w fotele masujące gabinety, siłownie, biura, a także własne domy.

Zaletą posiadania własnego fotela masującego jest możliwość regularnego korzystania z masażu w dowolnej chwili. Taka forma masażu nie tylko rozluźnia i poprawia dotlenienie napiętych mięśni, ale także uwalnia endorfiny, mające działanie przeciwbólowe i rozluźniające. Z kolei zaopatrzenie w fotel masujący biura i umożliwienie pracownikom korzystania z masażu w przerwach w pracy może poprawić komfort ich pracy oraz poprawić efektywność działania. Dobrym pomysłem jest także umiejscowienie fotelu do masażu w poczekalniach gabinetów kosmetycznych co uatrakcyjnia ofertę i relaksuje klientów już od momentu wejścia do placówki, zwiększając ich komfort i poprawiając jakość wizyty.

Informacja prawna