Honda – niezawodne auta z Kraju Kwitnącej Wiśni

Z ankiety dotyczącej niezawodności samochodów przeprowadzonej przez Organizację Konsumentów i użytkowników na grupie ponad 30 000 europejskich kierowców wynika, że użytkownicy uznają Hondę za markę produkującą najmniej zawodne auta. Producent zajął pierwsze miejsce w rankingu niezawodności. Najważniejszymi cechami, które klienci biorą, pod uwagę przed zakupem jest cena, zużycie paliwa, praktyczność i niezawodność. W kategorii samochodów, użytkowych najwyższą lokatę zajęła Honda Jazz, a także Civic CR-V oraz Insight. Niezawodność i jakość to cechy, które od zawsze charakteryzują modele Hondy, Wyniki tych badań są zwieńczeniem wysiłków, jakie Honda wkłada w oferowanie swoim nabywcom produktów najwyższej jakości. Marka z całą pewnością dąży do tego, aby nabywcy byli pewni, że prowadzą jedne najbardziej niezawodnych aut na rynku.

Marka Honda

Jest ona obecna na rynku od 1948 r. Na początku swojej działalności zajmowała się wytwarzaniem silników i części mechanicznych oraz motocykli. Założycielem koncernu jest Solchoro Honda, który w dzieciństwie pomagał ojcu w naprawie rowerów, a następnie zatrudnił się jako mechanik. W późniejszych okresie otworzył firmę zajmującą się naprawą samochodów. Pierwsze lata działalności nie były dla firmy łatwe, gdyż musiała zmagać się ona ze skutkami II wojny światowej. Zmiana ku lepszemu nastąpiła w latach 50 XX wieku, ponieważ wtedy Japonia przezywała boom gospodarczy, Marka trafiła także na rynek amerykański, gdzie rozpoczęła się masowa produkcja motocykli. Właściciel jednak od najmłodszych lat marzył o stworzeniu własnego modelu samochodu. Jego marzenie spełniło się i w 1960 r. powstał prototyp auta osobowego. Jednak pierwszym seryjnie produkowanym samochodem była półciężarówka, która zadebiutowała w 1960 r.

Samochody marki Honda

Od tamtego czasu pojawiło się wiele znakomitych modeli tej marki. W 1987 r. został wprowadzony model Prelude, który był pierwszym samochodem na świecie wyposażonym w układ kierowniczy sterujący czterema kołami. Ważnym przełomem w produkcji była bez wątpienia Honda NSX, która była autem sportowym z centralnym silnikiem oraz z nadwoziem wykonanym z aluminium. W latach 90 XX w. Honda rozbudowała swoją sieć także, na rynek europejski. Pojawiły się wtedy znakomite jej modele, takie jak sportowy S2000, osobowe CR-Vi FR-V oraz Jazz. Od 2010 r. produkowana jest CR-Z, która jest kompaktowym samochodem hybrydowym.

Serwis i naprawa samochodów marki Honda

Wszystkie samochody są projektowane tak, aby były niezawodne, ale wiadomo, że każdy z nich potrzebuje profesjonalnej obsługi serwisowej. Wykwalifikowani pracownicy autoryzowanych serwisów Hondy skutecznie zabezpieczą auto przed utratą swojej wartości.Zakup samochodu tej marki jest inwestycją i wymaga regularnych przeglądów. Najnowsze modele są wyposażone w system przypominania o przeglądzie okresowym oraz o ewentualnych naprawach w autoryzowanych serwisach Hondy.

Części zamienne do samochodów Honda

Oryginalne części zamienne wytwarzane są według najwyższych światowych standardów.i zapewniają najlepsze parametry eksploatacji oraz długi okres użytkowania. Wszystkie oryginalne części zamienne zaprojektowane są do konkretnego modelu marki Honda. Są dostępne we wszystkich Autoryzowanych Stacjach Obsługi oraz w sklepach internetowych takich jak https://jdmshop.eu/ oferujących części Honda OEM. Pracownicy ASO dobiorą je według numeru nadwozia konkretnego modelu. Wszystkie oryginalne części są najwyższej jakości i dzięki nim ta wspaniała marka jest bezpiecznym i niezawodnym liderem na drogach niemal całego świata. Zapewnia bezpieczeństwo nam i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Informacja prawna