Pikantne zabawy w łóżku

Powtarzalność i przewidywalność sprawiają, że życie erotyczne traci swój wyjątkowy smak. Namiętność może zanikać, zastępowana przez rutynę, służącą bardziej rozładowaniu napięcia, niż faktycznej przyjemności i poczuciu bliskości. Dlatego też tak często sugeruje się wprowadzanie do sypialni jakiś nowości, eksperymentów, spełnianie fantazji, które od dawna w was drzemią. Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim – słowa

Jak przekonuje nas portal erotyczny Strefa Namiętności, najważniejszym i pierwszym krokiem, który prowadzić może do spełnienia zmysłowych fantazji i uczynienia życia łóżkowego bardziej pikantnym, jest rozmowa. Dopóki nie porozmawiamy z partnerem/partnerką o tym, na co macie ochotę, jest bardzo mała szansa, że to się stanie… Niestety, akurat ten krok jest też najtrudniejszy. Wielu z nas ma opory przed rozmowami o uczuciach, intymności, seksualnych pragnieniach i zachowaniach. Przychodzi nam z trudem nie tylko mówienie o tym, na co mamy ochotę, ale nawet o tym, co nie do końca sprawia nam przyjemność. Powiedzenie partnerowi „rób to inaczej, bo teraz nie jest zbyt przyjemne” bywa odbierane jako atak i negowanie erotycznych umiejętności. A cóż dopiero powiedzenie, że macie ochotę spróbować czegoś nie do końca „normalnego” i klasycznego? 

Wsparcie specjalisty czy internetu?

Wizyta u seksuologa większości osób kojarzy się z jakimiś poważnymi problemami. Wcale niekoniecznie musi tak być. To osoba, która umie słuchać, rozmawiać, przekazywać zdania obu partnerów w taki sposób, by były łatwiej akceptowalne. Bardzo często to właśnie z jego pomocą w związku następuje większe otwarcie i zrozumienie swoich potrzeb. Rozmowy o seksualności i sensualności zbliżają nie tylko fizycznie, ale także pozwalają wzmocnić więź psychiczną, jaka istnieje między partnerami. 

Internet także jest miejscem, gdzie można znaleźć wiele porad czy  przewodników po świecie erotyki i gadżetów dla dorosłych. To właśnie po nie bardzo chętnie – i często – sięgają osoby, pragnące większego urozmaicenia w sferze intymnej. Ich mnogość potrafi przyprawić o zawrót głowy, nic więc dziwnego, że sięgając na przykład po akcesoria analne dla początkujących – poradnik jest mile widziany. Zresztą właśnie internet jest miejscem gdzie można znaleźć wiele inspiracji. Rzeczy, które wzbudzają ciekawość i chęć wypróbowania ich we dwoje. 

Wspólna zgoda

Trzeba jednak pamiętać, by zawartości internetowych stron nie traktować zbyt dosłownie. Dotyczy to zwłaszcza przeróżnych filmów dla dorosłych, dostępnych w dziesiątkach serwisów. Kierując się ich treścią, można by pomyśleć, że każde zachowanie jest jednakowo entuzjastycznie odbierane przez wszystkie kobiety. Ich wizerunek internetowy może jednak daleko odbiegać od rzeczywistości. Dlatego inicjując wszelkie nowe figle czy rozmawiając o nich, należy mieć na uwadze, że każdy i na wszystko może się nie zgodzić. Niezależnie od tego, jak ekscytującą wizję danych praktyk przedstawiają poradniki, filmy czy przeszłe doświadczania partnera/partnerki. Stąd też rozmowy i propozycje są jak najbardziej wskazane, ale wielokrotne namawianie i nachalne przekonywanie może odnieść skutek wręcz odwrotny. Zamknąć strefę intymności całkowicie, a nie tylko na nowości. Konsensus, czyli wyraźna  i jednoznaczna zgodna zainteresowanych stron, jest tu konieczny.

Informacja prawna