Książka jako (dozwolony) doping

Książka jako (dozwolony) doping

Dobrze jest uprawiać sport – banał. O tej kwestii dobrze się myśli, największą trudnością jest zacząć. Często brakuje nam motywacji i inspiracji czy też impulsu, który popchnie nas w ramiona sportu. Dlatego warto zadbać o coś, co nas do aktywności zmotywuje albo zainspiruje do dalszych treningów, gdy brak… motywacji. Zdarza się, że rolę dopingu odegra… książka.

  1. Książki: sport i wypoczynek – co w nich znajdziemy?
  2. Książkowy doping – jak działa?

Dziś wszystko jest w zasięgu ręki, także jeśli chodzi o sport. Właściwie prawie każdą dziedzinę sportu można zacząć uprawiać amatorsko w każdym wieku. Zdarza się tak, że mimo upływającego czasu, wciąż nie wiemy, na co się zdecydować, choć bardzo chcielibyśmy się w tej kwestii ruszyć – i to dosłownie. Gdzie więc szukać inspiracji i zachęty do uprawiania sportu? Jak znaleźć motywację do kontynuowania treningów? Dobrym początkiem są często książki: sport i wypoczynek.

Książki: sport i wypoczynek – co w nich znajdziemy?

Książki: sport i wypoczynek można tak z grubsza podzielić na poradniki i biografie. Te pierwsze w sposób konkretny i od podstaw przedstawiają przeróżne dziedziny sportu. Od tych bardzo popularnych jak: piłka nożna, pływanie, wędkarstwo czy szeroko pojęty fitness, aż po dyscypliny i aktywności, które mogą wydawać się lekko tajemnicze i zbyt odległe w realizacji (dzięki którym możemy popracować również nad swoim charakterem i na przykład zostać… samurajem). Do tych drugich należą także te o wspinaczce, jodze, ultramaratonach czy narciarstwie alpejskim. Takie książki o konkretnych dyscyplinach to kompendium wiedzy na ich temat, porady jak zacząć, jak się do wyzwań przygotować, jak samodzielnie prowadzić treningi i co dzięki nim  zyskają nasze ciało i umysł (a jak wiadomo, te dwie płaszczyzny są w sporcie bardzo ważne). Książki: sport i wypoczynek mogą być także inspiracją do dalszych wyzwań, jeśli brakuje nam pomysłu na to, co jeszcze możemy zrobić, by być w danej dziedzinie lepszym. Jeśli chodzi o biografie, to wiadomo, o co w nich chodzi. Można dodać tylko tyle, że przekrój ich bohaterów jako przedstawicieli różnych dyscyplin sportu jest szeroki.

Książkowy doping – jak działa?

Funkcję książkowego dopingu, czyli czegoś co nas zmotywuje do wysiłku w uprawianiu sportu i zagrzeje do walki, dzięki temu, iż poczujemy, że damy radę, mogą pełnić książki: sport i wypoczynek. Inspiracją dodającą skrzydeł są biografie wybitnych sportowców (tak, oni też kiedyś zaczynali, też było im ciężko, ale dali radę, a teraz piszą o nich książki!). To dobra lektura dla wszystkich, którzy są zaciętymi wyznawcami jakiejś dziedziny sportu lub chcą zacząć z nią przygodę. Z kolei poradniki, dzięki temu, że przybliżą nam podstawy danej dyscypliny, mogą stać się zarzewiem naszego prawdziwego zapału do uprawiania sportu.

Szeroka oferta książek o tematyce sport i wypoczynek to dzięki specjalnej ofercie http://skupszop.pl/ksiazki/ksiazki-sport-i-wypoczynek-146311 lektura w bardzo przystępnej cenie. Czyli dobry wybór dla poszukujących.

Informacja prawna