Odzież, która wyróżnia

Pierwsze wrażenia, jakie robimy na spotykanych osobach, to oprócz naszego zachowania także oryginalne ubranie. Postaw na schludną, stylową i jednocześnie oryginalna odzież sportową, która pozytywnie wyróżni Cię z tłumu. Na tle ubrań sportowych, z pewnością odzież dla żeglarzy będzie rzucała się w oczy. Żeglarstwo to specyficzny sport, tak więc i odzież dedykowana dla żeglarzy będzie nieprzeciętna.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie odzieży sportowej?
Zaopatrując się w odzież do sportów wodnych musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych cech. Po pierwsze musimy sprawdzić z ilu warstw wykonane są kurtki, bluzy i pozostałe elementy garderoby. Każda warstwa ma swoje przeznaczenie. Np zewnętrzna warstwa stanowi ochronę mechaniczną przed przetarciami. Dodatkowo zabezpiecza przed blaknięciem przy niekorzystnym kontakcie z solą morską oraz promieniowaniami UV. Po drugie wybierajmy modele, które mają wystarczającą ilość praktycznych kieszeni – zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Najlepiej jak będą solidnie zamykane. Podczas uprawiania sportu jak i codziennego użytkowania musimy gdzieś bezpiecznie przechowywać portfel, telefon czy też klucze. Przeczytajmy uważnie na metce jaki rodzaj ochrony przemakalności i odporności na wiatr zapewnia producent. Cecha szczególnie istotna podczas niekorzystnych warunków z jakimi na co dzień mamy do czynienia w naszej szerokości geograficznej. Odzież do sportów wodnych idealnie nadaje się do noszenia na co dzień ze względu na ponadprzeciętną ochronę przed przenikliwym wiatrem i deszczem. Na koniec zwróćmy uwagę czy krój ciuchu nam odpowiada i czy pasuje do naszej sylwetki. Ubrania sportowe mają to do siebie, że są skrojone idealnie do ciała i nie dla każdego dany krój może pasować.

Czym charakteryzuje się odzież żeglarska?
Przede wszystkim odzież do sportów wodnych zbudowana jest ze specjalistycznej tkaniny, odpornej na promieniowanie UV oraz niekorzystne oddziaływanie na sól morską. Pozostałości po soli są łatwo zmywalne i nie pozostawiają plam. Dodatkowo ubranie jest wiatroszczelne i wodoszczelne co jest istotne podczas żeglowania w trudnych warunkach atmosferycznych. Buty dla żeglarzy posiadają zabezpieczanie antypoślizgowe, są aerodynamiczne i lekkie. Specjalnie zaprojektowane okulary przeciwsłoneczne mają konstrukcję zabezpieczającą przed dostaniem się wody do oczu. Dodatkowym wyróżnieniem jest fakt, iż okulary nie toną po wpadnięciu do wody. Są także wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne. Posiadają unikalny wygląd kolorystyczny oprawek i szkieł. Odzież idealnie sprawdzi się do noszenia na co dzień, niepowtarzalny krój i rodzaj użytego materiału tkaniny pozytywnie wyróżni Cię z tłumu. Zarówno bluzy, jak i koszulki idealnie pasują do sportowych butów jak i spodni jeansowych. Dodatkowo można zaopatrzyć się w gadżety garderobiane typu zegarek żeglarki z wieloma przydatnymi funkcjami czy też stylowy i praktyczny szeklownik przypięty do szlufki spodni.

Jaki jest koszt odzieży dla żeglarzy?
Popularna czapeczka z daszkiem kosztuje około 80 zł czyli podobnie jak czapeczki znanych marek sportowych. Okulary przeciwsłoneczne kosztują około 200 – 300 zł tak więc cena razy 2 w porównaniu do pozostałych okularów przeciwsłonecznych z dobrymi filtrami UV. Gdybyśmy chcieli kupić okulary przeciwsłoneczne z takim filtrami UV w salonie optycznym wydalibyśmy większą sumę. Koszulki kupimy w kwocie do 100 zł czyli identycznie jak w przypadku sportowych koszulek znanych marek. Bluzy żeglarskie to wydatek rzędu 250 – 450 zł. Na cenę ma wpływ specjalistyczna tkanina to kontaktu z woda morską. Najdroższe są kurtki oceaniczne w cenie powyżej 2000 zł, ale do codziennego użytkowania wystarczają kurtki regatowe w cenie do 1000 zł, czyli w cenie dobrych kurtek firmowych. Jak widzimy dedykowana odzież żeglarska kosztuje podobnie jak zwykła odzież sportowa znanych marek.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem https://gillmarine.com.pl będącym oficjalnym dystrybutorem angielskiego producenta odzieży Gill Marine.
Gill Marine
Galiny 2
11-214 Galiny
tel. +48.575.064.050

Informacja prawna