Jak dbać o związek?

Oceń ten artykuł:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdki (2 Ocena, średnia: 5,00 z 5)
Loading...

Każda relacja między ludźmi to pewnego rodzaju wyzwanie. Z jednej strony staramy się na właściwie każdym kroku pokazać z najlepszej strony, z drugiej zapominamy, jak ważna jest pielęgnacja tej relacji. Niestety, żyjemy w czasach, w których naprawdę bardzo często ludzie podchodzą do innych z chęcią zysku. Dlatego warto, na każdy kroku postawić na osoby, z którymi lubimy przebywać, które dają nam poczucie bezpieczeństwa i nas lubią. Dzięki temu można będzie skutecznie ochronić się przed osobami, które przypominają sobie o nas jedynie w momencie, w którym czegoś potrzebują.

Związek to też relacja

Przede wszystkim jednak należy zastanowić się nad tym, jak podchodzimy do związku. Prawdą jest, że obecnie właściwie każdy ma potrzebę bycia w związku, ponieważ jesteśmy stworzeni do tego, by łączyć się w pary. Jak dbać o związek? Przede wszystkim pielęgnowanie związku to nie tylko regularne spotkania. Bardzo wielu młodych mężczyzn spotyka się z kobietą dla seksu, co również nie jest dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim związek to nie tylko sex. Owszem ten daje poczucie akceptacji i bezpieczeństwa, ale też pomaga budować więzi międzyludzkie. Jednak opieranie na nim związku nie ma najmniejszego sensu. Dlatego należy porozmawiać z drugą osobą, zastanowić się wspólnie, jakie posiada się priorytety, ale przede wszystkim rozmawiać o tym, jakie ma się potrzeby i oczekiwania względem siebie nawzajem. Dzięki rozmowie można będzie ustalić wspólne cele, jak i również powodować, że związek stanie się naprawdę bardzo mocnym. Podstawą każdego związku powinno być wzajemne zrozumienie, wspólne zainteresowania, ale również zaufanie.

Jak dbać o kobietę?

Dla bardzo wielu panów, dbanie o kobietę ogranicza się do kwiatka na dzień kobiet i prezentu na urodziny. Prawdą jest, że liczy się codzienność. Przykładem jest oczywiście przepuszczanie kobiety pierwszej w drzwiach, szacunek, rozmowa. Koniecznie należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób to wszystko wyglądało do tej pory. Kobiety znacznie bardziej pragną bliskości, ponieważ dzięki niej mają poczucie bezpieczeństwa. Nie chodzi tutaj jedynie o sex, ale przytulenie, trzymanie za rękę, czy wspólnie wypitą kawę. Takie małe codzienne czynności, są w stanie zdziałać prawdziwe cuda, jeśli chodzi o związek.

Jak pielęgnować związek?

Bardzo dobrym rozwiązaniem są cykliczne rozmowy. To właśnie one są w stanie uświadomić drugiej stronie, jakie ma się oczekiwania, problemy i wspólnie zastanowić się nad ich rozwiązaniem. Przede wszystkim sama świadomość co do tego, że związek to ciągła praca nad sobą powoduje, że w ten sposób można będzie osiągnąć naprawdę bardzo wiele. Budowanie trwałej relacji od samego początku powoduje, że związek umacnia się, a tym samym staje się naprawdę fajny. 

Dobry związek oparty jest na wzajemnym szacunku, ale również na zaufaniu. Dlatego na każdym kroku należy postawić  na bliskość i rozmowę. To właśnie klucz to wspaniałego związku, który sprawi, że będziemy chcieli się rozwijać. Druga osoba powinna być dla nas ciągłą motywacją do zmian, do stawania się lepszym człowiekiem. Stąd też znalezienie sobie partnera czy partnerki, która wywoła w nas takie uczucia, jest celem, jaki warto w sobie obrać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wieczór kawalerski na sportowo – co warto wybrać?

Wieczór kawalerski to dla wielu mężczyzn niezwykłe wydarzenie. Jest to bowiem ostatni moment bycia kawalerem, a więc warto pokusić się o kreatywność, sprawiając, aby wieczór ten był wyjątkowy i zapamiętany do końca życia przez pana młodego. Jak sprawić, aby właśnie ten wieczór przeszedł do historii i był wspominany po latach jako niezwykłe wydarzenie? Sposobów na spędzenie go jest wiele. Często mężczyźni decydują się na niezapomnianą zabawę w sportowym stylu. Dlatego też paintball czy tory gokartowe cieszą się niemalejącą popularnością własnie w tym czasie. W klimatach sportowych świetnie sprawdzają się także różnego rodzaju escape roomy czy ścianki wspinaczkowe. Wielu mężczyzn decyduje się także na zabawę w wynajętych limuzynach, autobusach imprezowych czy też podczas ekskluzywnego rejsu. Jest to świetny sposób na integrację i szaleństwo w rytmach ulubionej muzyki. Dobrze zaopatrzony barek i catering to elementy, których nie może zabraknąć podczas takiego wydarzenia. Warto sprawić, aby wieczór kawalerski pozostał w pamięci jako niezwykłe wydarzenie, które trudno będzie przebić czymkolwiek. (więcej…)

Każdemu rozwodowi towarzyszą ogromne emocje: ból, stres, zdenerwowanie, niedowierzanie. Część osób traktuje rozstanie z małżonkiem jako koniec pewnej epoki w życiu, a część wręcz przeciwnie – jako początek czegoś nowego, kolejny rozdział. Jak przeżyć rozwód, by jak najszybciej i jak najmniej inwazyjnie powrócić do normalnego trybu życia? (więcej…)

W polskim społeczeństwie związki z dużą różnicą wieku rzadko spotykają się ze zrozumieniem. Znacznie częściej partnerzy muszą zmierzyć się z kłopotliwymi pytaniami, złośliwymi komentarzami i brakiem wiary w to, że ich związek przetrwa. A jak jest w rzeczywistości? Czy taki związek ma przed sobą jakąkolwiek przyszłość, czy z góry jest skazany na porażkę? (więcej…)

Jedną z najważniejszych kwestii, które trzeba obowiązkowo rozstrzygnąć w momencie dzielenia opieki nad dziećmi między dwojgiem rozwodzących się rodziców, jest wysokość alimentów. Kwota, którą co miesiąc trzeba wpłacać na konto rodzica sprawującego bezpośrednią opiekę nad dzieckiem może być zróżnicowana, jednak w każdym przypadku przy ustalaniu jej bierze się pod uwagę zarówno potrzeby dziecka, jak i realne możliwości finansowe i dochody rodzica, który będzie płacił alimenty. (więcej…)