Jak sprawdza się Apple iMac?

Apple iMac to wyjątkowy sprzęt, który do dziś cieszy się ogromną popularnością.  Co prawda, Intel odchodzi w zapomnienie, ponieważ Apple opracowało autorski procesor, ale nadal wiele osób decyduje się na komputery z Intelem. Jak sprawdza się Appple iMac i czy nadal warto go kupić?

Jaki jest iMac?

Apple iMac 2020 wyglądem nie różni się zbyt mocno od swojego poprzednika. Raczej nie powinno to dziwić. gigant z Cupertino nie słynie z rewolucyjnych zmian. Wizualne odświeżenie ogranicza się do kosmetycznych poprawek, a nie diametralnej zmiany designy. Może wraz z premierą iMac’ów z ARM została wprowadzone nieco większe zmiany w wyglądzie. Na chwilę obecną musimy poczekać. Nowy iMac 5K 2020 wyposażono w 27-calowy ekran Retina z pełnym pokryciem szerokiej gamy barw DCI-P3 i z obsługą HDR10. Napędza go procesor Intel Core 10 generacji Comet Lake. Wspiera go 6-rdzeniowy układ i5 (3,1 GHz) w tańszej wersji, układ i5 taktowany na 3,3 GHz w nieco droższym wariancie oraz ośmiordzeniowy układ i7 z zegarem 3,8 GHz w najdroższej opcji i to całkiem przystępnej cenie. Niezależnie od wariantu każdy iMac posiada dyski SSD. Podstawowe parametry komputera będą wystarczające dla większości użytkowników. Choć ilość pamięci RAM pozostawia wiele do życzenia. A za zakup dodatkowej pamięci Apple życzy sobie około tysiąca złotych. Tak potężna maszyna ma tylko 8 GB pamięci DDR4 2666 MHz. Niestety rozbudowanie pamięci do 64 GB kosztuje dość sporo. Pod względem wydajności, szybkości i płynności nie można mu nic zarzucić. Korzystanie z komputera i praca na nim to czysta przyjemność.

Jak sprawdza się Apple iMac?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że Apple iMac to jedna z najlepszych maszyn, które dostępne są na rynku. Piękny design, idealny ekran, perfekcyjna wydajność i niezastąpiona szybkość. To wszystko sprawia, że ten komputer po prostu chce się mieć. Zakup oczywiście wymaga dokładnego przemyślenia, ponieważ nie należy do najtańszych. Za najdroższą wersję zapłacimy ponad 10 tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że produkty z logo nadgryzionego jabłuszka to synonim luksusu oraz niezawodności. Jak się sprawdza Apple iMac? Doskonale! Gwarantuje szybką i płynną pracę. Spokojnie spełni wymagania nawet nieco bardziej wymagających użytkowników. Co ciekawe, iMac umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości 1080 p. Brakuje tu jednak Face ID oraz Magic Keyboard z Touch ID, przez co odblokowywanie komputera jest mniej wygodne.

Czy warto kupić Apple iMac?

Użytkowanie Apple iMaca jest na najwyższym poziomie. Można śmiało stwierdzić, że to doskonała maszyna, która jest pozbawiona wad. Przede wszystkim iMac wykonany jest z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Już na pierwszy rzut oka widać, że Apple to marka, która dba o estetykę i wysoką jakość. Do tego dochodzi rozdzielczość 5K oraz perfekcyjne odwzorowanie kolorów. Niewątpliwą zaletą komputera jest to, że działa cicho. To niby niewiele, ale z pewnością każdy z nas to doceni. Model ten jest godny polecenia. I jeśli nie mamy ograniczonego budżetu, to warto go kupić.

Informacja prawna