Leasing samochodu osobowego 2021

Pomimo nieustającego zagrożenia ze strony pandemii i związanych z tym ograniczeń gospodarczych, wiele firm kontynuuje, a nawet rozwija swoją działalność. W 2021 roku leasing samochodu osobowego nadal pozostaje jedną z najczęściej wybieranych opcji finansowania przez polskich przedsiębiorców. Zobaczmy, które auta najchętniej są wybierane przez leasingobiorców.

Co decyduje o popularności leasingowanego auta?

Wybierając samochód osobowy, przedsiębiorcy często kierują się perspektywą łatwego zbycia samochodu po zakończeniu finansowania. Im bardziej dany model jest poszukiwany, tym łatwiej będzie go sprzedać. W tym przypadku działa również efekt skali. Wysoka popularność marki lub wersji oznacza, że części do pojazdu będą łatwiej dostępne, a ewentualna naprawa szybsza i tańsza.

Niebagatelne znaczenie ma również możliwość dokupywania określonych rozwiązań technologicznych takich jak foteliki dziecięce, bagażniki dachowe czy uchwyty na rower. Może się okazać, że w przypadku wymarzonego modelu, np. Astona Martina, w Polsce wybrane rozwiązanie będzie po prostu niedostępne. Oryginalność w przypadku motoryzacji ma swoją cenę.

Jakie zatem auta najchętniej wybierają przedsiębiorcy? Z rankingu Centralnej Ewidencji Pojazdów sporządzonego na koniec 2020 roku wynika, że pierwszą piątkę otwiera Skoda Octavia, a tuż za nią jest Toyota Corolla. Trzecie miejsce przypadło dla Skody Fabia, zaś czwarte i piąte to odpowiednio Toyota Yaris i Renault Clio.

Jak widzimy, cała czołówka została zdominowana przez samochody osobowe klasy średniej, brakuje wśród nich modeli klasy premium. Trudno jednak powiedzieć, czy akurat w tym momencie przyczyną jest wyłącznie chęć znalezienia uniwersalnego rozwiązania, czy też pandemia, która wymusza na przedsiębiorcach oszczędności finansowe.

Leasing samochodu osobowego? Tylko z Carsmile!

Jeżeli chcesz wybrać korzystny leasing samochodu osobowego, postaw na Carsmile, który oferuje ponad 1000 wersji samochodów ponad 30 różnych marek – zarówno praktyczne crossovery, przestronne SUV-y oraz wygodne samochody rodzinne, jak i tanie modele budżetowe.

Procedura udzielania finansowania odbywa się całkowicie online. Wystarczy, że wypełnisz wniosek, a decyzję otrzymasz na maila jeszcze tego samego dnia. Po podpisaniu umowy SMS-em samochód jest gotowy do odbioru. Jesteś zajęty? Nie ma sprawy! Skorzystaj z darmowej dostawy samochodu pod wskazany adres.

W Carsmile to Ty decydujesz, ile miesięcznie chcesz płacić z tytułu raty leasingu. Sam wybierasz okres finansowania, określasz wysokość miesięcznych dochodów i zobowiązań. Dostępny na stronie internetowej konfigurator automatycznie segreguje oferty od najkorzystniejszej.

Leasing samochodu osobowego z Carsmile to gwarancja elastycznej oferty dopasowanej do Twoich potrzeb. Bez względu na to, czy chcesz, aby Twoje auto było oszczędne i tanie w eksploatacji, czy wolisz się wyróżnić i postawić na styl oraz elegancję.

Informacja prawna